iPleszew.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowejPsiaArka Krotoszyn - Szkolenie Psów
Reklama zakładki na temat rynku pracy i możliwości zamieszczenia ogłoszenia

Partner gazety internetowej iPleszew.pl
Informacja na temat reklamy w gazecie iPleszew.plInformacja na temat reklamy w gazecie iPleszew.pl
Informacja na temat reklamy w gazecie iPleszew.pl

Informacja o możliwości zareklamowania się w gazecie iPleszew.pl
Informacja na temat reklamy w gazecie iPleszew.pl


Środa
19
grudzień
2018
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
Listy od Czytelników

"Dziura na dziurze i dziurą pogania"

2018-05-16 11:46:23

Zdjęcie: Paweł B. Jakubowski
Jest taki odcinek drogi między Korzkwami a Kurcewem, nie wiem – może kilometr, może dwa, który przypomina krajobraz księżycowy. Jak mówią niektórzy, dziura na dziurze i dziurą pogania.

Co ciekawe, ten odcinek, pokazuje różnice w podejściu do dbałości władz powiatowych Jarocina o drogi w porównaniu z powiatem pleszewskim.

 

Miejscem, w którym te różnice są widoczne, jest granica powiatów. Do tablicy informującej o tej granicy, od strony powiatu jarocińskiego, jest droga równa, prawie jak stół, po stronie powiatu pleszewskiego zaczyna się krajobraz iście księżycowy. Wyrwy, kratery…

 

Tak się złożyło, że mam kontakt z mieszkańcami wsi Kurcew, Sławoszew i innych należących do powiatu jarocińskiego, którzy dość często odwiedzają Pleszew. Jak sami mówią, przyjeżdżaliby częściej, ale niestety stan tej drogi im na to nie pozwala. Muszą jeździć objazdem przez Czermin lub wybierać drogę przez Kotlin.

 

Z informacji uzyskanej od jednej z radnych powiatu pleszewskiego wiem, że problem tej drogi był już zgłaszany władzom powiatu pleszewskiego, jednak nic w tym zakresie się nie ruszyło. Droga nadal wygląda jak wyglądała. Same dziury. Jechałem kilka dni temu właśnie tą drogą i niestety urwałbym sobie co najmniej koło, jeżeli nie całe zawieszenie.

 

Niedawno czytałem artykuł, z którego dowiadujemy się, ile to powiat pleszewski remontuje dróg i chodników wespół z samorządami gmin. Czas wielki, by zaplanować remont drogi na Sławoszew.

 

Bardzo często jeżdżę samochodem po terenach różnych powiatów i mam pewne pojęcie dotyczące stanu naszych dróg. Najciekawsze jest jednak dla mnie to, że można dbać o stan podległych sobie dróg, nie czekając na łaskę, nie wiadomo kogo, a robić to chyba ze względu na wygodę mieszkańców. Zdaję sobie jednocześnie sprawę z tego, że jest to inwestycja kosztowna, ale czasami też pewne prace można wykonać stosunkowo niewielkim kosztem, trzeba tylko chcieć, a doświadczenie podpowiada mi, że myślenie nie boli.

 

Jestem mieszkańcem powiatu pleszewskiego i oprócz komfortu jazdy po naszych drogach powiatowych, zależy mi także na dobrym imieniu mojego powiatu. Chcę, by o naszym powiecie mówiono tylko dobre rzeczy. Zapomina się jednak często, by o naszej małej ojczyźnie właśnie tak mówiono.

 

Droga między Korzkwami w powiecie pleszewskim a Kurcewem w powiecie jarocińskim powinna znaleźć się wśród priorytetów inwestycyjnych tego pierwszego na następne lata.

Paweł B. JakubowskiFotorelacja


Zapytaj prawnika


Informacja na temat możliwości reklamy w informatorze budowlanym
Informacja na temat reklamy w gazecie iPleszew.pl

Informacja na temat możliwości reklamy w informatorze ślubnym
Informacja na temat reklamy w gazecie iPleszew.pl
Informacja na temat reklamy w gazecie iPleszew.pl
Informacja na temat reklamy w pleszewskiej gazecie internetowej

iJarocin.pl reklamy iJarocin.pl reklama w sieci gazet