iPleszew.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej
rotator reklamuj się w gazecie internetowej

Reklama: Ogrodzenia - Balustrady - Bramy - Furtki - Dekoracje : niezlymotyw.pl

Najświeższe informacje z pleszewskiego biura ARiMR. Tematy ważne dla rolników i mieszkańców wsi w Pleszewie.

Sprawdź najświeższe wydarzenia z lokalnych dróg oraz inne ważne informacje dotyczące bezpieczeństwa.

Partner gazety internetowej iPleszew.pl

Informacje o rynku pracy w powiecie pleszewskim.


Informacja na temat reklamy w gazecie iPleszew.pl


Reklama internetowa w gazecie
Piątek
22
marzec
2019
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
Reklama internetowa - Zamów reklamę!
Listy od Czytelników

"Dziura na dziurze i dziurą pogania"

2018-05-16 11:46:23

Zdjęcie: Paweł B. Jakubowski
Jest taki odcinek drogi między Korzkwami a Kurcewem, nie wiem – może kilometr, może dwa, który przypomina krajobraz księżycowy. Jak mówią niektórzy, dziura na dziurze i dziurą pogania.

Co ciekawe, ten odcinek, pokazuje różnice w podejściu do dbałości władz powiatowych Jarocina o drogi w porównaniu z powiatem pleszewskim.

 

Miejscem, w którym te różnice są widoczne, jest granica powiatów. Do tablicy informującej o tej granicy, od strony powiatu jarocińskiego, jest droga równa, prawie jak stół, po stronie powiatu pleszewskiego zaczyna się krajobraz iście księżycowy. Wyrwy, kratery…

 

Tak się złożyło, że mam kontakt z mieszkańcami wsi Kurcew, Sławoszew i innych należących do powiatu jarocińskiego, którzy dość często odwiedzają Pleszew. Jak sami mówią, przyjeżdżaliby częściej, ale niestety stan tej drogi im na to nie pozwala. Muszą jeździć objazdem przez Czermin lub wybierać drogę przez Kotlin.

 

Z informacji uzyskanej od jednej z radnych powiatu pleszewskiego wiem, że problem tej drogi był już zgłaszany władzom powiatu pleszewskiego, jednak nic w tym zakresie się nie ruszyło. Droga nadal wygląda jak wyglądała. Same dziury. Jechałem kilka dni temu właśnie tą drogą i niestety urwałbym sobie co najmniej koło, jeżeli nie całe zawieszenie.

 

Niedawno czytałem artykuł, z którego dowiadujemy się, ile to powiat pleszewski remontuje dróg i chodników wespół z samorządami gmin. Czas wielki, by zaplanować remont drogi na Sławoszew.

 

Bardzo często jeżdżę samochodem po terenach różnych powiatów i mam pewne pojęcie dotyczące stanu naszych dróg. Najciekawsze jest jednak dla mnie to, że można dbać o stan podległych sobie dróg, nie czekając na łaskę, nie wiadomo kogo, a robić to chyba ze względu na wygodę mieszkańców. Zdaję sobie jednocześnie sprawę z tego, że jest to inwestycja kosztowna, ale czasami też pewne prace można wykonać stosunkowo niewielkim kosztem, trzeba tylko chcieć, a doświadczenie podpowiada mi, że myślenie nie boli.

 

Jestem mieszkańcem powiatu pleszewskiego i oprócz komfortu jazdy po naszych drogach powiatowych, zależy mi także na dobrym imieniu mojego powiatu. Chcę, by o naszym powiecie mówiono tylko dobre rzeczy. Zapomina się jednak często, by o naszej małej ojczyźnie właśnie tak mówiono.

 

Droga między Korzkwami w powiecie pleszewskim a Kurcewem w powiecie jarocińskim powinna znaleźć się wśród priorytetów inwestycyjnych tego pierwszego na następne lata.

Paweł B. JakubowskiFotorelacjaZapytaj prawnika
Reklama - Ciesielstwo - Dekarstwo - Pokrycia dachowe | Sławomir Głód


W ślubnym informatorze znajdziesz artykuły, porady dotyczące organizacji ślubu, wesela oraz wieczoru kawalerskiego lub panieńskiego.

W ślubnym informatorze znajdziesz artykuły, porady dotyczące organizacji ślubu, wesela oraz wieczoru kawalerskiego lub panieńskiego.

Informacja na temat reklamy w pleszewskiej gazecie internetowej


Informacja na temat reklamy w pleszewskiej gazecie internetowej


Polub nas na Facebooku

Reklama internetowa - Zamów reklamę!

iJarocin.pl reklamy iJarocin.pl reklama w sieci gazet