iPleszew.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej
rotator reklamuj się w gazecie internetowej
rotator reklamuj się w gazecie internetowej
rotator reklamuj się w gazecie internetowej


Ogłoszenie - Jan Dziedziczak kandydat na europosła

Patronat Medialny - Targi Export Expo

Reklama: Ogrodzenia - Balustrady - Bramy - Furtki - Dekoracje : niezlymotyw.pl

Sprawdź najświeższe wydarzenia z lokalnych dróg oraz inne ważne informacje dotyczące bezpieczeństwa.

Partner gazety internetowej iPleszew.pl

Informacje o rynku pracy w powiecie pleszewskim.


Informacja na temat reklamy w gazecie iPleszew.pl


Reklama internetowa w gazecie
Środa
22
maj
2019
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31Wydarzenia

14. urodziny Stowarzyszenia "Edukacja-Młodzież" w Pleszewie

2019-03-07 11:03:00

W tym roku przypada 14. rocznica powstania Stowarzyszenia "Edukacja- Młodzież" w Pleszewie, które ściśle współpracuje z Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Pleszewie. Ma ono status organizacji pożytku publicznego i zajmuje się aktywizacją społeczno-zawodową młodzieży ubogiej i zagrożonej wykluczeniem społecznym. A robi to poprzez jej powrót do nauki i zdobycie kwalifikacji zawodowych oraz usamodzielnienie się.

Rolą CKiW OHP w Pleszewie jest opieka i wychowanie młodzieży, która trafia do placówki z różnych powodów. Najczęściej są to kłopoty z nauką lub problemy w domach rodzinnych. Z kolei zadaniem stowarzyszenia jest   umożliwienie młodym ludziom dostępu do profesjonalnych form wsparcia. 

 

Zarówno działania centrum, jak i Stowarzyszenia "Edukacja-Młodzież" uzupełniają się. Rolą obu instytucji jest pomoc młodym ludziom w odnalezieniu się w życiu i sprawowaniu nad nimi pieczy przez okres nauki. Obie instytucje ściśle ze sobą współpracują, pomagają podopiecznym radzić sobie z zagrożeniami wynikającymi z patologii społecznych, przestępczości, ubóstwa oraz szeroko rozumianej marginalizacji - Krystian Piasecki, dyrektor CKiW. 

 

Dzięki stowarzyszeniu młodzież z centrum ma szansę na skorzystanie z doradztwa psychologicznego i zawodowego, kursów językowych i komputerowych oraz różnych szkoleń zawodowych nie tylko   w kraju, ale i za granicą. Nie bez znacznie są też projekty edukacyjne w ramach programu Earasmus. Dzięki nim po zakończeniu edukacji absolwenci zwiększają swoje  szanse na znalezienie dobrej pracy. 

 

 

Ze stowarzyszeniem współpracujemy od samego początku jego powstania. Razem podejmujemy działania skierowane na rzecz naszych uczniów pochodzących z ubogich rodzin oraz rodzin niepełnych, zagrożonych marginalizacją i przejawiających skłonności do wykluczenia społecznego. Baczną uwagę zwracamy  zwłaszcza na kulturę fizyczną. To jeden z podstawowych instrumentów kształtowania odpowiednich  społecznie postaw u tych młodych ludzi - dodaje Krystian Piasecki. 

 

CKiW OHP w Pleszewie wspólnie ze stowarzyszeniem było też współorganizatorem wielu imprez sportowych, czy to o zasięgu ogólnopolskim (spartakiady) czy lokalnym. Idea, jaka przyświeca tego rodzaju przedsięwzięciom to odseparowanie młodzieży od tzw. nieodpowiedniego towarzystwa i zaszczepienie wartości alternatywnych wobec negatywnych postaw i zachowań.

 

 FotorelacjaOgłoszenie - Witold Tomczak kandydat na posła do europarlamentu

Ogłoszenie - Życzenia na Dzień Mamy od Posła Piotra Kalety


W ślubnym informatorze znajdziesz artykuły, porady dotyczące organizacji ślubu, wesela oraz wieczoru kawalerskiego lub panieńskiego.

W ślubnym informatorze znajdziesz artykuły, porady dotyczące organizacji ślubu, wesela oraz wieczoru kawalerskiego lub panieńskiego.

Zapytaj prawnika
Reklama - Ciesielstwo - Dekarstwo - Pokrycia dachowe | Sławomir Głód


Informacja na temat reklamy w pleszewskiej gazecie internetowej


Reklama internetowa - Zamów reklamę!

iJarocin.pl reklamy iJarocin.pl reklama w sieci gazet