iPleszew.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej
rotator reklamuj się w gazecie internetowejPsiaArka Krotoszyn - Szkolenie Psów
Reklama zakładki na temat rynku pracy i możliwości zamieszczenia ogłoszenia

Partner gazety internetowej iPleszew.pl
Informacja na temat reklamy w gazecie iPleszew.plInformacja na temat reklamy w gazecie iPleszew.pl
Informacja na temat reklamy w gazecie iPleszew.pl

Informacja o możliwości zareklamowania się w gazecie iPleszew.pl
Informacja na temat reklamy w gazecie iPleszew.pl


Z policji

19 - latek z gminy Dobrzyca zbiegł z miejsca zdarzenia

2018-08-17 14:08:00

Zdjęcie: Archiwum
W minioną niedzielę na drodze gminnej w Kotlinie został znaleziony mężczyzna, który w ciężkim stanie trafił do szpitala. Sprawca wypadku, który uciekł z miejsca zdarzenia to 19 - latek z gminy Dobrzyca. Usłyszał już zarzuty. Grozi mu nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

Do tragicznego w skutkach zdarzenia drogowego doszło 12 sierpnia b. r. w miejscowości Kotlin. Tego dnia dyżurny jarocińskiej Policji został powiadomiony o znalezieniu na drodze gminnej mężczyzny, który w ciężkim stanie trafił do szpitala. Po przeanalizowaniu obrażeń ustalono, że 34-letni mieszkaniec gminy Kotlin, został potrącony przez samochód.

 

Na podstawie zebranych materiałów oraz dzięki zapisom z monitoringu mundurowi wytypowali pojazd, który brał udział w tym zdarzeniu. Ustalili również, że sprawcą wypadku jest 19-letni mieszkaniec gminy Dobrzyca. Mężczyzna jeszcze tego samego dnia został zatrzymany w miejscu swojego zamieszkania. Policjanci zatrzymali także jego uprawnienia do kierowania.

 

W poniedziałek w miejscowej prokuraturze 19-latek usłyszał zarzut nieumyślnego spowodowania wypadku drogowego oraz nieudzielenia pomocy poszkodowanemu. W związku z tym, że po zdarzeniu oddalił się z miejsca nie udzielając pomocy rannemu i nie informując o tym wykwalifikowanych służb medycznych, kara jaka mu grozi to od 9 miesięcy do 12 lat pozbawienia wolności.

 

Prokurator Rejonowy w Jarocinie postanowił o zastosowaniu wobec podejrzanego środków zapobiegawczych w postaci dozoru Policji, poręczenia majątkowego oraz zakazie opuszczania kraju.

 

Policja przypomina!

 

Jeśli ofiara wypadku znajduje się w położeniu grożącym bezpośrednim niebezpieczeństwem utraty życia albo powstania ciężkiego uszczerbku na jej zdrowiu, każdy musi udzielić pierwszej pomocy. Obowiązkiem jest także zatrzymanie się na miejscu wypadku drogowego, a po zgłoszeniu tego faktu służbom medycznym, podjęcie udzielenia pomocy i pozostanie tam do czasu przybycia karetki. Brak zatrzymania się na miejscu zdarzenia powoduje narażenie się na odpowiedzialność karną za nieudzielenie pomocy z art. 162 & 1 kk, co zagrożone jest kara pozbawienia wolności do lat 3.

 

 

 Źródło: KPP Jarocin

Zapytaj prawnika


Informacja na temat możliwości reklamy w informatorze budowlanym
Informacja na temat reklamy w gazecie iPleszew.pl

Informacja na temat możliwości reklamy w informatorze ślubnym
Informacja na temat reklamy w gazecie iPleszew.pl
Informacja na temat reklamy w gazecie iPleszew.pl
Informacja na temat reklamy w pleszewskiej gazecie internetowej

iJarocin.pl reklamy iJarocin.pl reklama w sieci gazet