30

Karate

Bartłomiej Sołtysiak zdobył złoto

2018-03-12 11:14:02

Reprezentanci PKK wzięli udział w XXXVIII Mistrzostwach Polski Seniorów Karate WKF, które zorganizowano w Lęborku. I nie zawiedli!

Dużym sukcesem medalowym zakończyły się Mistrzostwa Polski w Karate olimpijskim reprezentantów Pleszewskiego Klubu Karate. W zawodach wystartowało 141 zawodników z 38 klubów. Nasz Klub reprezentowało 6 zawodników w osobach: Bartłomiej Sołtysiak, Maciej Drążewski, Krystian Żuchowski, Adam Konowalczyk, Mateusz Zarzecki, Filip Vogt.

Multimedalistą został Bartłomiej Sołtysiak, który zdobył 3 medale. Najważniejszy sukces to wywalczenie złotego medalu i tytułu mistrza Polski w najcięższej kategorii wagowej kumite +84 kg. Tym samym zawodnik Pleszewskiego Klubu Karate zapewnił sobie start na majowych Mistrzostwach Europy Karate Seniorów w Nowym Sadzie w Serbii.

Bartłomieja Sołtysiaka miał jeszcze szanse wywalczenia drugiego złotego medalu w kumite seniorów open. Po wygraniu walk eliminacyjnych nasz zawodnik uległ kontuzji i nie mógł wystąpić w finale kumite open. Mógł się tylko zadowolić tytułem wicemistrzowskim.
PKK zdobył brązowy medal dzięki wysiłkom Macieja Drążewskiego, Mateusza Zarzeckiego, Adama Konowalczyka, Krystiana Żuchowskiego oraz Filipa Vogta w kumite drużynowym. Decydujące w tej rozgrywce było pokonanie gospodarza turnieju
Shotokan Lębork wynikie 1-0. Niestety pleszewscy zawodnicy ulegli Bodaikanowi Szczecin.