iPleszew.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej
rotator reklamuj się w gazecie internetowej
rotator reklamuj się w gazecie internetowej

Reklama: Ogrodzenia - Balustrady - Bramy - Furtki - Dekoracje : niezlymotyw.pl

PsiaArka Krotoszyn - Szkolenie Psów
Reklama zakładki na temat rynku pracy i możliwości zamieszczenia ogłoszenia

Partner gazety internetowej iPleszew.pl
Informacja na temat reklamy w gazecie iPleszew.plInformacja na temat reklamy w gazecie iPleszew.pl
Informacja na temat reklamy w gazecie iPleszew.pl

Informacja o możliwości zareklamowania się w gazecie iPleszew.pl
Informacja na temat reklamy w gazecie iPleszew.pl


CKiW OHP

Carla wykonywała ich polecenia

2018-01-26 10:39:23

Uczniowie z Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Pleszewie wzięli udział w zajęciach z dogoterapii. Prowadziła je certyfikowana kynoterapeutka Kinga Reszel, a główną bohaterką była suczka Carla rasy bobtail (owczarek staroangielski). To dość rzadko spotykana rasa psów w Polsce, która charakteryzuje się nie tylko urodą, ale przede wszystkim bardzo przyjaznym stosunkiem do człowieka i zwierząt.

Nie od dziś wiadomo, że kontakt człowieka z psem wpływa  pozytywnie na jego samopoczucie, uczy empatii, szacunku do zwierząt, łagodzi charakter i  poprawia humor. I taka też była rola zajęć, które przeprowadzono dla podopiecznych z centrum.

 

- Carla bardzo lubi ludzi. Uwielbia się z nimi bawić i wykonywać wyuczone komendy. Oczywiście największą motywacją są dla niej smakołyki, które dostaje za dobrze wykonane zadanie. To jedna z zasad dogoterapii i nie wolno jej łamać, bo pies poczuje się oszukany i potem może być problem z nakłonieniem go do wykonania innych czynności - wyjaśnia Kinga Reszel, dogoterapeutka.

 

Spotkanie z psem miało przede wszystkim za zadanie zmniejszenie dystansu w kontaktach z rówieśnikami i przełamanie barier w okazywaniu pozytywnych uczuć, a łącznikiem była właśnie Carla.

 

To bardzo ładny i bardzo miły pies. Cieszę się, że ja też miałem okazję sam sprawdzić, jak reaguje na moje polecenia. A robiła to bardzo chętnie, bo za każdym razem dostawała w nagrodę coś do jedzenia. I oczywiście fajnie było ją głaskać i bawić się z nią. Było też zabawnie, bo już po oficjalnych zajęciach dla rozluźnienia brykała po sali jak mały konik wzbudzając dużo śmiechu -  twiedzi Adam, jeden z uczestników zajęć.

 

Podopieczni z pleszewskiego Centrum Kształcenia i Wychowania OHP po raz pierwszy mieli okazję uczestniczyć z profesjonalnych zajęciach z dogoterapii z certyfikowanym psem.

 

Większość naszych dzieci jest zamknięta w sobie i niechętnie się otwiera przed innymi. Dlatego uważam, że spotkanie z psem było dla nich doskonałą terapią. Nawet naukowcy twierdzą, że kontakt z psem wpływa bardzo pozytywnie na stan zdrowia człowieka. Zwierzęta potrafią świetnie przełamywać bariery. Sprawiają, że  młodzież pozbywa się negatywnych emocji, nabiera większej pewności siebie. A naszą rolą jako placówki opiekuńczo-wychowawczej jest dbanie także o naszych podopiecznych w ten sposób - dodaje Krystian Piasecki, dyrektor CKiW OHP w Pleszewie.

 

Bobtail to  rasa psów pasterskich służących do pilnowania stad owiec i  ich obrony przed wilkami.  Uwielbia ludzi i  potrafi  być bardzo opiekuńcza dla człowieka. Znana na świecie dzięki Paulowi McCartneyowi, który uwielbiał owczarki staroangielskie.  W  Polsce kojarzona jest przede wszystkim  z bohaterem reklamy telewizyjnej  producenta farb i lakierówFotorelacja


Zapytaj prawnika


Informacja na temat możliwości reklamy w informatorze budowlanym
Informacja na temat reklamy w gazecie iPleszew.pl

Informacja na temat możliwości reklamy w informatorze ślubnym
Informacja na temat reklamy w gazecie iPleszew.pl
Informacja na temat reklamy w gazecie iPleszew.pl
Informacja na temat reklamy w pleszewskiej gazecie internetowej

iJarocin.pl reklamy iJarocin.pl reklama w sieci gazet