iPleszew.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej
rotator reklamuj się w gazecie internetowej

Reklama: Ogrodzenia - Balustrady - Bramy - Furtki - Dekoracje : niezlymotyw.pl

Najświeższe informacje z pleszewskiego biura ARiMR. Tematy ważne dla rolników i mieszkańców wsi w Pleszewie.

Sprawdź najświeższe wydarzenia z lokalnych dróg oraz inne ważne informacje dotyczące bezpieczeństwa.

Partner gazety internetowej iPleszew.pl

Informacje o rynku pracy w powiecie pleszewskim.


Informacja na temat reklamy w gazecie iPleszew.pl


Reklama internetowa w gazecie
Niedziela
24
marzec
2019
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
Reklama internetowa - Zamów reklamę!
Oświata

CKiW OHP Pleszew na pielgrzymce w Częstochowie

2018-06-13 11:00:26

Już po raz dwudziesty szósty młodzież z Ochotniczych Hufców Pracy z całego kraju wraz z kadrą pielgrzymowała do Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze. Wśród nich nie mogło zabraknąć przedstawicieli podopiecznych Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Pleszewie, którym oprócz wychowawców towarzyszył dyrektor placówki Krystian Piasecki. Tegoroczne hasło przyświecające pielgrzymce brzmiało „Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym”.

Pielgrzymka  rozpoczęła się  nabożeństwem pokutnym i spowiedzią  w Archikatedrze Częstochowskiej. Później uczestnicy przeszli Alejami Najświętszej Marii Panny do Bazyliki Jasnogórskiej, wcześniej jednak oddali hołd Janowi Pawłowi II składając kwiaty i zapalając znicze pod jego pomnikiem.

 

-Czerwcowe  pielgrzymki do Częstochowy to wieloletnia tradycja Ochotniczych Hufców Pracy, która wieńczy rok szkolny i jest elementem jego podsumowania i podziękowania za to, że był bezpieczny i udany. Blisko ośmiuset pielgrzymów powitał  Duszpasterz Krajowy OHP ks. prałat Jarosław Sroka, który mówił o symbolice Ducha Świętego, a mszę odprawił ks. dr Jana Koclęga. Podczas nabożeństwa modlono się w intencji Ochotniczych Hufców Pracy, ale i też każdy miał  okazję, aby pomodlić się w intencji swojej i swoich najbliższych - wyjaśnia Krystian Piasecki, dyrektor CKiW. 

 

 Po zakończeniu uroczystości kościelnych trzydziestu ośmiu pracownikom OHP z całego kraju obecny na Pielgrzymce Komendant Główny Pan Bogdan Ścibut wręczył Medale Komisji Edukacji Narodowej. Otrzymali je za szczególny wkład pracy w kształcenie i wychowania młodzieży z Hufców. Z Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Pleszewie tym najwyższym odznaczeniem wyróżniono Justynę Nowicką i Gabrielę Kupczyk. 

 

 Medal Komisji Edukacji Narodowej to  odznaczenie  nadawane  za szczególne zasługi dla oświaty i wychowania. Jest przyznawany od 1956 roku wybitnym postaciom, które zasłużyły się dla edukacji. 

 FotorelacjaZapytaj prawnika
Reklama - Ciesielstwo - Dekarstwo - Pokrycia dachowe | Sławomir Głód


W ślubnym informatorze znajdziesz artykuły, porady dotyczące organizacji ślubu, wesela oraz wieczoru kawalerskiego lub panieńskiego.

W ślubnym informatorze znajdziesz artykuły, porady dotyczące organizacji ślubu, wesela oraz wieczoru kawalerskiego lub panieńskiego.

Informacja na temat reklamy w pleszewskiej gazecie internetowej


Informacja na temat reklamy w pleszewskiej gazecie internetowej


Polub nas na Facebooku

Reklama internetowa - Zamów reklamę!

iJarocin.pl reklamy iJarocin.pl reklama w sieci gazet