iPleszew.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowejPsiaArka Krotoszyn - Szkolenie Psów
Reklama zakładki na temat rynku pracy i możliwości zamieszczenia ogłoszenia

Partner gazety internetowej iPleszew.pl
Informacja na temat reklamy w gazecie iPleszew.plInformacja na temat reklamy w gazecie iPleszew.pl
Informacja na temat reklamy w gazecie iPleszew.pl

Informacja o możliwości zareklamowania się w gazecie iPleszew.pl
Informacja na temat reklamy w gazecie iPleszew.pl


Wtorek
18
grudzień
2018
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
Oświata

CKiW OHP Pleszew na pielgrzymce w Częstochowie

2018-06-13 11:00:26

Już po raz dwudziesty szósty młodzież z Ochotniczych Hufców Pracy z całego kraju wraz z kadrą pielgrzymowała do Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze. Wśród nich nie mogło zabraknąć przedstawicieli podopiecznych Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Pleszewie, którym oprócz wychowawców towarzyszył dyrektor placówki Krystian Piasecki. Tegoroczne hasło przyświecające pielgrzymce brzmiało „Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym”.

Pielgrzymka  rozpoczęła się  nabożeństwem pokutnym i spowiedzią  w Archikatedrze Częstochowskiej. Później uczestnicy przeszli Alejami Najświętszej Marii Panny do Bazyliki Jasnogórskiej, wcześniej jednak oddali hołd Janowi Pawłowi II składając kwiaty i zapalając znicze pod jego pomnikiem.

 

-Czerwcowe  pielgrzymki do Częstochowy to wieloletnia tradycja Ochotniczych Hufców Pracy, która wieńczy rok szkolny i jest elementem jego podsumowania i podziękowania za to, że był bezpieczny i udany. Blisko ośmiuset pielgrzymów powitał  Duszpasterz Krajowy OHP ks. prałat Jarosław Sroka, który mówił o symbolice Ducha Świętego, a mszę odprawił ks. dr Jana Koclęga. Podczas nabożeństwa modlono się w intencji Ochotniczych Hufców Pracy, ale i też każdy miał  okazję, aby pomodlić się w intencji swojej i swoich najbliższych - wyjaśnia Krystian Piasecki, dyrektor CKiW. 

 

 Po zakończeniu uroczystości kościelnych trzydziestu ośmiu pracownikom OHP z całego kraju obecny na Pielgrzymce Komendant Główny Pan Bogdan Ścibut wręczył Medale Komisji Edukacji Narodowej. Otrzymali je za szczególny wkład pracy w kształcenie i wychowania młodzieży z Hufców. Z Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Pleszewie tym najwyższym odznaczeniem wyróżniono Justynę Nowicką i Gabrielę Kupczyk. 

 

 Medal Komisji Edukacji Narodowej to  odznaczenie  nadawane  za szczególne zasługi dla oświaty i wychowania. Jest przyznawany od 1956 roku wybitnym postaciom, które zasłużyły się dla edukacji. 

 Fotorelacja


Zapytaj prawnika


Informacja na temat możliwości reklamy w informatorze budowlanym
Informacja na temat reklamy w gazecie iPleszew.pl

Informacja na temat możliwości reklamy w informatorze ślubnym
Informacja na temat reklamy w gazecie iPleszew.pl
Informacja na temat reklamy w gazecie iPleszew.pl
Informacja na temat reklamy w pleszewskiej gazecie internetowej

iJarocin.pl reklamy iJarocin.pl reklama w sieci gazet