iPleszew.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej


Reklama - COLORSHIRT.PL - Nadruki na koszulki, gadżety reklamowe z nadrukiem dla firm

Reklama: Ogrodzenia - Balustrady - Bramy - Furtki - Dekoracje : niezlymotyw.pl

Sprawdź najświeższe wydarzenia z lokalnych dróg oraz inne ważne informacje dotyczące bezpieczeństwa.

Partner gazety internetowej iPleszew.pl

Informacje o rynku pracy w powiecie pleszewskim.


Informacja na temat reklamy w gazecie iPleszew.pl


Reklama internetowa w gazecie
Środa
19
czerwiec
2019
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30Wydarzenia

Co się działo podczas Dnia Dziecka w Pleszewie?

2019-06-04 14:03:46

Kilkaset osób uczestniczyło w festynie z okazji Dnia Dziecka w Parku Miejskim w Pleszewie. Finał ekologicznego programu miejskiego EKOlega, Talent Show, animacje i występy na scenie to tylko niektóre atrakcje.

Festyn Rodzinny z okazji Dnia Dziecka w Parku Miejskim odbył się w niedzielę, 2 czerwca, już po raz szósty. Corocznie Burmistrz Miasta i Gminy Pleszew zaprasza najmłodszych i ich rodziców do wspólnego świętowania. – Każdy festyn ma swój temat przewodni, ponieważ chcemy przez zabawę edukować naszych najmłodszych mieszkańców. W tym roku impreza łączyła się z naszym miejsko-gminnym programem ekologicznym pod nazwą EKOlega – informuje Arkadiusz Ptak, Burmistrz Miasta i Gminy Pleszew. Program ruszył w lutym tego roku. Pierwszym etapem edukacji ekologicznej były lekcje we wszystkich przedszkolach i szkołach dotyczące prawidłowej segregacji odpadów i ochrony powietrza. Następnie uczestnicy programu spotykali się na festynach tematycznych: w Centrum Wspierania Inicjatyw Obywatelskich pod nazwą WODA, w Przedsiębiorstwie Komunalnym w Pleszewie pod nazwą ZIEMIA oraz na tegorocznym festynie rodzinnym, podczas którego zgłębiali wiedzę dotyczącą POWIETRZA. Każdy uczestnik za udział w wydarzeniu otrzymywał naklejkę, którą umieszczał na karcie zadaniowej. Wszyscy, którzy uzupełnili ją w całości brali udział w losowaniu nagród, które kończyło niedzielny festyn. Nagrodę główną, czyli elektryczną hulajnogę, zdobyła Weronika Gorzelińska.

 

- Festyn w Parku Miejskim to jedyna impreza, podczas której oddajemy scenę naszym maluchom. Każdy przedszkolak, młodszy czy starszy uczeń może w tym dniu zaprezentować swój talent przed większą publicznością. Dzieci z pleszewskich szkół i przedszkoli recytują, śpiewają i tańczą. W tym roku mieliśmy nawet kabaret w wykonaniu uczniów z Gimnazjum w Taczanowie Drugim. Zawsze prezentuje się także Studio Tańca FRAJDA – mówi Anna Bogacz, rzecznik prasowy pleszewskiego ratusza.

 

W tym roku po raz pierwszy podczas festynu odbył się Talent Show czyli konkurs talentów dla uczniów pleszewskich szkół organizowany przez Młodzieżową Radę Miejską Pleszewa. W jego jedenastej edycji zwyciężyła Orkiestra Dęta z Marszewa. Drugie miejsce zajęła Patrycja Sobierajczyk z hip-hopem, trzecie natomiast solistka Kornelia Krysińska. Nagrodę publiczności zdobyła Amelia Plucińska.

 

Ponadto do swoich stanowisk zapraszali m.in. animatorzy z sali zabaw, "Paidi", strażacy z OSP Kowalew, Stowarzyszenie Miłośnicy Ziemi Pleszewskiej, Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej Subregion Kaliski, Zakład Gospodarowania Odpadami w Jarocinie oraz oczywiście Centrum Wolontariatu w Pleszewie, Fundacja Animacja i Centrum Wspierania Inicjatyw Obywatelskich pod dowództwem Lucyny Roszak, która koordynowała cały projekt EKOlega.

 

Nie zabrakło także pleszewskiej Straży Miejskiej, która znakowała rowery i hulajnogi oraz przeprowadziła lekcję pokazową palenia bez dymu w piecu c.o. Strażnicy pokazali, co wydobywa się z komina w przypadku palenia od dołu i jeśli rozpalamy prawidłowo czyli od góry.

 

Głównymi organizatorami festynu byli Urząd Miasta i Gminy w Pleszewie oraz Dom Kultury. Partnerzy to: Przedsiębiorstwo Komunalne, Centrum Wolontariatu w Pleszewie, Fundacja Animacja, CWIO, Młodzieżowa Rada Miejska Pleszewa, Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej Subregion Kaliski, Fundacja im. Królowej Polski św. Jadwigi, ZSP nr 2 w Pleszewie, OSP Kowalew.FotorelacjaPolub nas na Facebooku


W ślubnym informatorze znajdziesz artykuły, porady dotyczące organizacji ślubu, wesela oraz wieczoru kawalerskiego lub panieńskiego.

W ślubnym informatorze znajdziesz artykuły, porady dotyczące organizacji ślubu, wesela oraz wieczoru kawalerskiego lub panieńskiego.

Zapytaj prawnika
Reklama - Ciesielstwo - Dekarstwo - Pokrycia dachowe | Sławomir Głód


Informacja na temat reklamy w pleszewskiej gazecie internetowej


Reklama internetowa - Zamów reklamę!

iJarocin.pl reklamy iJarocin.pl reklama w sieci gazet