iPleszew.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej


Reklama - COLORSHIRT.PL - Nadruki na koszulki, gadżety reklamowe z nadrukiem dla firm

Reklama: Ogrodzenia - Balustrady - Bramy - Furtki - Dekoracje : niezlymotyw.pl

Sprawdź najświeższe wydarzenia z lokalnych dróg oraz inne ważne informacje dotyczące bezpieczeństwa.

Partner gazety internetowej iPleszew.pl

Informacje o rynku pracy w powiecie pleszewskim.


Informacja na temat reklamy w gazecie iPleszew.pl


Reklama internetowa w gazecie
Poniedziałek
17
czerwiec
2019
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30Podsumowanie

Co się działo w 2018 roku?

2019-01-01 11:35:15

Za nami 2018 rok. Sporo się działo przez te 365 dni? Przeczytajcie nasze podsumowanie.

Styczeń

 

Policjanci zatrzymali mężczyznę, który przez 10 lat unikał wymiaru sprawiedliwości.

Dominikanki z Broniszewic zbierały pieniądze na budowę nowego domu dla swoich podopiecznych. Potrzebna kwota była ogromna. Na początku 2018 roku udało się zebrać kwotę ponad 5 mln zł.

Opady śniegu w połowie stycznia zaskoczyły kierowców. Choć białego puchy nie spadło zbyt dużo, to niestety na drogach było ślisko. Tylko 16 stycznia w powiecie pleszewskim doszło do 7 kolizji.

Również w styczniu mieszkańcy powiatu pleszewskiego dowiedzieli się o planowanym poszerzeniu granic Kalisza, w którego skład miałaby wejść Kościelna Wieś. Pomysł kaliskiego prezydenta spotkał się z protestami włodarzy okolicznych gmin.

 

Luty

 

Pleszewski Klub Karate świetnie spisał się na 45 Mistrzostwach Europy kadetów, juniorów i młodzieżowców w karate olimpijskim. Już w pierwszym dniu rywalizacji w Sochi po srebro sięgnęła Magdalena Godlewska, a brąz wywalczył Dawid Sobkowiak.

Pleszewscy policjanci uratowali życie mężczyźnie, którego znaleziono w budynku przy ul. Kilińskiego w Pleszewie. W budynku przeznaczonym do rozbiórki dzielnicowi natknęli się na noclegownię bezdomnego. Okazało się, że miał odmrożone stopy i palce u nóg.   

W Pleszewskim szpitalu wykonano po raz pierwszy w Południowej Wielkopolsce rekonstrukcję i plastykę piersi po chorobie nowotworowej. Operacje przeprowadził prof. Dawid Murawa w asyście chirurgów lek. Leszka Kaczmarka, lek. Radosława Lisieckiego i lek. Piotra Przybyły z pleszewskiego szpitala.

Pleszewscy policjanci udzielili pomocy rodzicom 3 - miesięcznego dziecka, które przestało oddychać. Funkcjonariusze wstrzymali ruch drogowy, aby umożliwić rodzicom szybkie dotarcie do szpitala. Na szczęście personelowi medycznemu szpitala udało się przywrócić funkcje życiowe.

W ostatni dzień lutego druhowie z OSP Kowalew uratowali 4 maleńkie pieski uwięzione w lisiej jamie.

 

Marzec

 

Pleszewscy strażacy udali się do Kościelnej Wsi, gdzie porzucono 3 beczki z nieznaną substancją. Dwustulitrowe zbiorniki znajdowały się na brzegu Prosny. Na szczęście okazało się, że w beczkach znajduje się tłuszcz zwierzęcy, który nie stwarza zagrożenia.

Mieszkaniec powiatu pleszewskiego zginął w wypadku w miejscowości Sucha w powiecie jarocińskim. Pojazd marki Mitsubishi zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się z samochodem wojskowym. Niestety kierowca mitsubishi poniósł śmierć na miejscu. Ranni zostali też dwaj żołnierze, podróżujący drugim pojazdem.

14 marca w okolicy miejscowości Łaszew samochód osobowy wypadł z drogi i dachował na przydrożnym polu. Dwie osoby zostały ranne. Pomocy udzielili im przybyli jako pierwsi na miejsce strażacy z PSP w Pleszewie.

Po raz drugi w Pleszewie odbyła się Otyliada. W pleszewskim Parku odnym Planty zjawiło się 140 uczestników. Była to najliczniejsza grupa w kraju. Pleszewianie przepłynęli 620 km, co pozwoliło uplasować się na trzeciej lokacie. Zwycięzcą został Marcin Adamek, który pokonał dystans 27 100m, drugi był Klaudiusz Kaźmierowski z wynikiem 26 500 m, trzecia zaś Marta Ostojska - 22 300 m.

 

Kwiecień

 

Kierowca pojazdu marki Opel stracił panowanie nad samochodem i wjechał do rowu. Niestety oddalił się z miejsca zdarzenia.  Policjanci znaleźli go nieopodal. Okazało się, że mężczyzna miał aż 2,1 promila alkoholu w organizmie.

Już po raz 4 w Poznaniu odbyło się Spotkanie Pleszewian. Tym razem zjazd odbył się w murach Collegium Maius Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza. Wśród znanych pleszewian nie zabrakło:  byłej premier, minister i ambasador prof. dr hab. Hanny Suchockiej, jej siostry Elżbiety Suchockiej Gajewskiej, byłego rektora uniwersytetu, a obecnie kierownika Zakładu Chemii Fizycznej na Wydziale Chemii UAM prof. dr hab. Bronisława Marciniaka oraz prezesa Poznańskiego Towarzystwa Przyjaciół Nauk prof. Andrzeja Gulczyńskiego. 

Prokurator Rejonowy w Pleszewie prowadził postępowanie przeciwko 22 - letniemu mieszkańcowi Pleszewa podejrzanemu o dopuszczenie się przestępstw o charakterze seksualnym na szkodę małoletniej w wieku lat 13.

Od kwietnia w strefie płatnego parkowania w Pleszewie można płacić za pomocą aplikacji.

Prawie promil alkoholu w organizmie miał kierowca pojazdu przewożącego samochody, który wjechał do rowu.

Dobra passa nie opuszcza zawodników Pleszewskiego Klubu Karate. Na Mistrzostwach Polski Karate WKF w Suchym Lesie reprezentanci PKK zdobyli 7 indywidualnych tytułów mistrzów Polski.

 

Maj

 

Nawet 12 lat w więzieniu może spędzić 23 - letni mieszkaniec gminy Czermin, który zaatakował nastolatków. Do 14 - latka podszedł mężczyzna i próbował wymusić oddanie zegarka. Napastnik szarpał chłopca, wykręcał mu rękę. Uderzył też w głowę innego nastolatka, po czym oddalił się ze swoim łupem.

Pleszewscy policjanci podjęli pościg za mężczyzną, który nie zatrzymał się do kontroli. 20 - latek uciekał ulicami gmin Pleszew i Gołuchów. Kiedy uciekinier napotkał na swej drodze blokadę w Kuczkowie porzucił pojazd i podjął się pieszej ucieczki. Na szczęście szybko został zatrzymany przez funkcjonariuszy. Okazało się, że 20 - letni mieszkaniec gminy Pleszew ma aż 2,7 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna posiadał też sądowy zakaz kierowania pojazdami.

W dniach 19-20.05.2018 odbył się 5th Central Poland Open Grand Prix Karate WKF, międzynarodowy turniej karate w Pleszewie. Reprezentanci Pleszewskiego Klubu Karate wywalczyli 36 medali, w tym 17 złotych, 6 srebrnych i 13 brązowych, zajmując w klasyfikacji medalowej pierwsze miejsce.

 

Czerwiec

 

Na trasie Kowalew - Dobrzyca samochód osobowy marki Citroen wypadł z drogi i dachował. W pojeździe znajdowały się 3 osoby, w tym 7-miesięczne dziecko.

Niestety doszło też to śmiertelnych wypadków. 48 - letni mieszkaniec powiatu ostrowskiego potrącił 71 - letnią rowerzystkę. Niestety kobieta zmarła w wyniku odniesionych obrażeń.

 

Lipiec

 

Dwa samochody osobowe zderzyły się w miejscowości Bogusław, w gminie Gołuchów. W pojazdach podróżowało 6 osób, w tym 2 dzieci. W wyniku zderzenia jeden z pojazdów wjechał w przystanek autobusowy. Ranne osoby zostały przewiezione do szpitala.

W Zawidowicach 59-letni mieszkaniec gm. Pleszew, kierując samochodem marki Volkswagen Golf, stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w drzewo. Jak się okazało, mężczyzna znajdował się pod wpływem alkoholu. Badanie na urządzeniu pomiarowym wykazało 2,3 promila alkoholu w jego organizmie.

W lipcu pleszewscy strażacy wyruszyli do Szwecji, aby wspomóc tamtejsze służby w gaszeniu pożarów lasów.

 

Sierpień

 

Do groźnego zdarzenia doszło 8 sierpnia. Płonęło nieczynne wysypisko śmieci znajdujące się przy lesie. Pożar powstał na wyłączonym z eksploatacji wysypisku śmieci w miejscowości Gizałki.  W działaniach trwających ponad sześć godzin udział brało 35 strażaków.

Na drodze gminnej w Kotlinie został znaleziony mężczyzna, który w ciężkim stanie trafił do szpitala. Sprawca wypadku, który uciekł z miejsca zdarzenia to 19 - latek z gminy Dobrzyca.

20 sierpnia na ul. Szwedzkiej w Kościelnej Wsi doszło do pożaru kurnika. Spłonęło kilkanaście tysięcy kurcząt.

 

Wrzesień

 

We wrześniu na drogach powiatu doszło do kilku śmiertelnych wypadków.

5 września ok. godz. 14.00 w miejscowości Grab doszło do wypadku. Na miejscu zginął kierowca citroena. Kierujący fiatem zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się czołowo z jadącym w przeciwnym kierunku citroenem.

Do kolejnego tragicznego wypadku doszło w miejscowości Bogusław. 37-letni mieszkaniec powiatu kaliskiego, który kierował volkswagenem caddy poniósł śmierć w zderzeniu z audi.

14 września kolejny kierowca zginął na drodze. O godz. 10.55 w Lenartowicach, 28-letni mieszkaniec gm. Czermin kierując oplem astra, jadąc w kierunku Kalisza, na prostym odcinku drogi zjechał na przeciwległy pas jezdni i czołowo zderzył się z samochodem ciężarowym marki Iveco wraz z naczepą marki Schmitz. Samochodem ciężarowym kierował 43-letni mieszkaniec Poznania.  28-latek poniósł śmierć na miejscu. Kierowca iveco był trzeźwy.

W Kościelnej Wsi zderzyły się ze sobą samochód osobowy i ciężarówka. Niestety 60-letni mieszkaniec Kalisza, kierujący pojazdem marki Hyundai poniósł śmierć na miejscu. 

 

Październik

 

Pleszewscy policjanci zatrzymali 38-latka z gminy Czermin, który z nożem rzucił się na swojego znajomego. Poszkodowany 34-latek z raną brzucha trafił do szpitala.

28 października w miejscowości Trzebowa doszło do tragicznego wypadku. Jedna osoba zginęła na miejscu.  66-letni mieszkaniec gm. Dobrzyca, kierując samochodem marki Opel Astra, stracił panowanie nad kierowanym pojazdem, w wyniku czego zjechał na prawe pobocze, a następnie uderzył w drzewo.

 

Listopad

 

2 promile alkoholu w organizmie miał kierujący motorowerem, 19-letni mieszkaniec gminy Chocz, który uderzył w dwa inne pojazdy, a następnie oddalił się z miejsca zdarzenia. Mężczyzna posiadał również zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

W Fabianowie na ul. Dobrzyckiej kierująca samochodem marki VW Golf, 25-letnia mieszkanka Krotoszyna, podczas wyprzedzania straciła panowanie nad pojazdem i wjechała do rowu. Pojazdem podróżowały dwie kobiety, w tym jedna w ciąży. Ciężarna została przewieziona do szpitala.

Arkadiusz Ptak oficjalnie złożył ślubowanie i objął stanowisko Burmistrza Miasta i Gminy Pleszew.

 

Grudzień

 

2 grudnia br. o godz. 21.50 w Żegocinie, kierowca  forda, na prostym odcinku drogi nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, w wyniku czego uderzył w drzewo. Mężczyzna, z obrażeniami ciała trafił do pleszewskiego szpitala. Policjanci poddali kierowcę badaniu na zawartość alkoholu w organizmie, które wykazało 2,1 promila alkoholu w organizmie.

13 grudnia kierowca ciężarowego Mercedesa Actros, 25 - letni mieszkaniec Bytomia, jadąc od strony Kalisza stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w jadący samochód marki Opel. 35 - letnia mieszkanka gminy Gołuchów, która kierowała oplem z obrażeniami ciała została przewieziona do szpitala w Kaliszu.

Garnki, odkurzacz piorący, noże i materace „wygrała” 70-letnia mieszkanka Pleszewa. Aby otrzymać te przedmioty kobieta musiała zakupić matę masującą wartości ponad 7000 zł. Do zdarzenia doszło we wrześniu podczas pokazu sprzętu medycznego. Okazało się, że niczego nieświadoma 70-latka podczas pokazu podpisała umowę kredytową na kilka tysięcy złotych. Oszukana kobieta odesłała we wrześniu wszystkie przedmioty i odstąpiła od umowy, jednak wpłaconych pieniędzy nie odzyskała. Zgłosiła sprawę policjantom, którzy wyjaśniają teraz wszystkie okoliczności tego zdarzenia.

 

 


Polub nas na Facebooku


W ślubnym informatorze znajdziesz artykuły, porady dotyczące organizacji ślubu, wesela oraz wieczoru kawalerskiego lub panieńskiego.

W ślubnym informatorze znajdziesz artykuły, porady dotyczące organizacji ślubu, wesela oraz wieczoru kawalerskiego lub panieńskiego.

Zapytaj prawnika
Reklama - Ciesielstwo - Dekarstwo - Pokrycia dachowe | Sławomir Głód


Informacja na temat reklamy w pleszewskiej gazecie internetowej


Reklama internetowa - Zamów reklamę!

iJarocin.pl reklamy iJarocin.pl reklama w sieci gazet