iPleszew.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej
rotator reklamuj się w gazecie internetowejReklama: Ogrodzenia - Balustrady - Bramy - Furtki - Dekoracje : niezlymotyw.pl

Sprawdź najświeższe wydarzenia z lokalnych dróg oraz inne ważne informacje dotyczące bezpieczeństwa.

Partner gazety internetowej iPleszew.pl

Informacje o rynku pracy w powiecie pleszewskim.


Informacja na temat reklamy w gazecie iPleszew.pl


Reklama internetowa w gazecie
Sobota
20
kwiecień
2019
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Reklama internetowa - Zamów reklamę!
Pleszew

Czteromiesięczne dziecko zmarło na sepsę

2019-01-17 13:01:00

Niestety, tragicznie zakończyła się walka o życie niemowlaka, który trafił do pleszewskiego szpitala.

Rodzice z czteromiesięcznym synem zjawili się w Pleszewskim Centrum Medycznym wieczorem, 4 stycznia. Chłopiec trafił tam w stanie ciężkim. Niestety, mimo kilkugodzinnej walki o życie dziecka, nie udało się go uratować.

 

Badania wykazały obecność meningokoków. Niestety doszło do zaawansowanego zakażenia organizmu, które zaatakowało większość narządów.

- Potwierdzono  laboratoryjnie, że zachorowanie wystąpiło w wyniku  Neisseria meningitidis 07.01.2019. Serotyp meningokoków zostanie określony przez KOROUN do którego wysłano szczep bakteriiinformuje Gizela Szarpak z pleszewskiego sanepidu

 

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Pleszewie została powiadomiona o przypadku wystąpienia sepsy. Osoby, które miały kontakt z chłopcem w okresie 7 dni przed zachorowaniem zostały objęte chemioprofilaktyką zakażeń meningokokowych.

- Natychmiast po powiadomieniu nas przez  PCM o zgonie (05.01.2019 godz. 11.15)-  z przyczyny "podejrzenie posocznicy meningokokowej" wdrożono obowiązujące procedury postępowania - informuje Gizela Szarpak z pleszewskiego sanepidu.

 

1. Odszukano  wszystkie osoby kontaktujące się  z dzieckiem w ciągu 7 dni przed zachorowaniem.

2. Powiadomiono osoby narażone o konieczności natychmiastowego udania się do lekarza rodzinnego ( w związku z tym, że była to sobota- lekarz rodzinny  SOR) w celu  zbadania i pobrania chemioprofilaktyki. 

3.Powiadomiono PSSE w miejscowości   (  województwo zachodniopomorskie)  gdzie dziecko dodatkowo przebywało w ciągu ostatnich 7 dni  o zaistniałej sytuacji i konieczności podjęcia działań zgodnie z procedurą.

4. W sumie  objęto chemioprofilaktyką w dniu 05.01.2019 -45 osób dorosłych i 3 dzieci (19 dorosłych i 2 dzieci w powiecie pleszewskim oraz 26 dorosłych  i 1 dziecko w województwie zachodniopomorskim).

- Do dnia dzisiejszego nie zarejestrowano zachorowań na Inwazyjną Chorobę Meningokokową w powiecie pleszewskim ani w miejscowości  gdzie dziecko przebywało dodatkowo w okresie poprzedzającym chorobę - podsumowuje Gizela Szarpak.

 

W ostatnich latach Powiatowa Stacja Sanitarno - Epidemiologiczna w Pleszewie zarejestrowała pojedyncze przypadki  zgłoszonych posocznic, w tym również meningokokową . Jak podaje Gizela Szarpak, meningokoki  i równie groźne pneumokoki wystepują również w innych jednostkach chorobowych i są nazywane ogólnie jako Inwazyjne Choroby Meningokokowe i Inwazyjne Choroby Pneumokokowe. 

 

Z danych pleszewskiego sanepidu wynika, że w latach 2012 - 2019 odnotowano kilka przypadków zachorowań wywołanych przez meningokoki i pneumokoki:

 

  • 2012 rok - Inwazyjna Choroba Meningokokowa -zapalenie opon mózgowo- rdzeniowych. 

 

  • 2014 rok - 1 Inwazyjna Choroba Meningokokowa-zapalenie opon mózgowo- rdzeniowych i 1 Inwazyjna Choroba Meningokokowa -posocznica , Inwazyjna Choroba Pneumokokowa -zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych.

 

  • 2015 rok - Inwazyjna Choroba Pneumokokowa -posocznice  2.

 

  • 2016 rok - Inwazyjna Choroba Pneumokokowa -posocznica  1.

  • 2017 rok - 1 Inwazyjna Choroba Meningokokowa-zapalenie opon mózgowo- rdzeniowych i 1 Inwazyjna Choroba Meningokokowa -posocznica , Inwazyjna Choroba Pneumokokowa   2 posocznice.

  • 2018 rok- brak zachorowań

  • 2019 rok - 1 Inwazyjna Choroba Meningokokowa -posocznica , Inwazyjna Choroba Pneumokokowa  - 1  posocznica i zapalenie opon mózgowo rdzeniowych u nieszczepionego przeciwko pneumokokom dziecka.
 


Zapytaj prawnika
Reklama - Ciesielstwo - Dekarstwo - Pokrycia dachowe | Sławomir Głód


W ślubnym informatorze znajdziesz artykuły, porady dotyczące organizacji ślubu, wesela oraz wieczoru kawalerskiego lub panieńskiego.

W ślubnym informatorze znajdziesz artykuły, porady dotyczące organizacji ślubu, wesela oraz wieczoru kawalerskiego lub panieńskiego.

Informacja na temat reklamy w pleszewskiej gazecie internetowej


Informacja na temat reklamy w pleszewskiej gazecie internetowej


Polub nas na Facebooku

Reklama internetowa - Zamów reklamę!

iJarocin.pl reklamy iJarocin.pl reklama w sieci gazet