iPleszew.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej
rotator reklamuj się w gazecie internetowej
rotator reklamuj się w gazecie internetowej

Reklama: Ogrodzenia - Balustrady - Bramy - Furtki - Dekoracje : niezlymotyw.pl

PsiaArka Krotoszyn - Szkolenie Psów
Reklama zakładki na temat rynku pracy i możliwości zamieszczenia ogłoszenia

Partner gazety internetowej iPleszew.pl
Informacja na temat reklamy w gazecie iPleszew.plInformacja na temat reklamy w gazecie iPleszew.pl
Informacja na temat reklamy w gazecie iPleszew.pl

Informacja o możliwości zareklamowania się w gazecie iPleszew.pl
Informacja na temat reklamy w gazecie iPleszew.pl


Listy od Czytelników

Czy stadion z czasów PRL-u stwarza zagrożenie?

2018-05-09 13:14:08

Zdjęcie: Paweł B. Jakubowski
W pobliżu Pleszewa znajduje się Marszew. Miejscowość znana choćby ze szkoły rolniczej, która się tam mieści. Nie o niej jednak, choć bardzo zasłużonej dla polskiego rolnictwa i nie tylko, chcę tu powiedzieć. Bardziej interesujący jest położony w Marszewie stadion.

11 września 1988 roku miały miejsce ostatnie Centralne Dożynki w  czasach PRL - u. Uroczystość odbyła się na nowo zbudowanym stadionie w Marszewie. Gośćmi tej hucznie obchodzonej imprezy byli przedstawiciele najwyższych władz państwowych Polski. 

 

Specjalnie na tę uroczystość odnowiony stadion był, jak na tamte czasy, na wskroś nowoczesny. Stanowił dumę pleszewian, nie tylko zresztą pleszewian. Był chlubą wszystkich mieszkańców. Na tym obiekcie, po raz chyba ostatni w tamtej rzeczywistości, pokazano z wielkim rozmachem widowisko plenerowe mające przybliżyć historię Wielkopolski. Nikt nie wytykał generałowi Jaruzelskiemu wpadki językowej, gdy powiedział “Pleszewo” i “Marszewo” zamiast Pleszew, Marszew. Każdy z nas się cieszył.

 

Dziś jest inaczej, minęło przecież 30 lat. Rzeczywistość jest inna. Nie zmienia to jednak faktu, że obecnie na tym obiekcie króluje przyroda, a reszty dopełnili wandale. Wygląda to tak, jakby tam nie było pana. Zrobiło się niebezpiecznie. Przejeżdżając niedawno obok stadionu zauważyłem ze zgrozą kilkoro dzieci grających tam w piłkę. Może jestem przewrażliwiony na punkcie bezpieczeństwa dzieci i młodzieży, ale tamten obrazek był naprawdę straszny. Przypomniały mi się słowa “dobrze jest dopóty, dopóki nic się nie zdarzy”.

 

Pojechałem na stadion, żeby bliżej przyjrzeć się temu, pięknemu przecież kiedyś, obiektowi. Bez zbędnego patosu mogę tylko stwierdzić - tragedia. Ponurej atmosfery tego miejsca dopełnia jeszcze ogrodzenie. No cóż, zdjęcia wszystko mówią.

 

Powinien w Pleszewie znaleźć się ktoś, kto potrafi zadbać o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży. Ktoś, kto zadba o utrzymanie tego obiektu w należytym stanie i to bez względu na to, na czyim terenie się on znajduje.

Paweł B. Jakubowski

 Fotorelacja


Zapytaj prawnika


Informacja na temat możliwości reklamy w informatorze budowlanym
Informacja na temat reklamy w gazecie iPleszew.pl

Informacja na temat możliwości reklamy w informatorze ślubnym
Informacja na temat reklamy w gazecie iPleszew.pl
Informacja na temat reklamy w gazecie iPleszew.pl
Informacja na temat reklamy w pleszewskiej gazecie internetowej

iJarocin.pl reklamy iJarocin.pl reklama w sieci gazet