Informacja o możliwości zareklamowania się w gazecie iPleszew.pl

Karate

Dwa medale z Czech

2018-10-17 13:44:23

Zawodnicy Pleszewskiego Klubu Karate wzięli udział w 19-th Euro Grand Pilsen w Czechach.

W czeskim turnieju uczestniczyło ponad 900 zawodników z 156 klubów z 19 państw w tym sześcioro reprezentantów Pleszewskiego Klubu Karate.

Bardzo dobrze zaprezentował się Dawid Sobkowiak, który wywalczył złoty medal w kumite juniorów +76kg. W finale Sobkowiak pokonał aktualnego mistrza świata Duńczyka Frederick Petersen. Był to udany rewanż za przegrany finał na Polish Open w Bielsko Biała w ubiegłym tygodniu.

Drugi medal, tym razem srebrny, dla pleszewskich karateków wywalczył Filip Vogt w kumite U21 -78kg. W finale Filip Vogt nieznacznie uległ 4-3 Słowakowi David Podsklan.

Magdalena Godlewska zajęła 5 miejsce w kumite juniorek-59kg przegrywając walkę o brązowy medal z Czeszką Laurą Potisk.

W zawodach Pilznie wzięli udział także Julia Grzelak w kumite kadetek -47kg, Michał Florczak kumite kadetów 57kg, Marta Michalewicz kumite juniorek -59kg oraz Kacper Vogt kumite juniorów -76kg.

Przed zawodnikami Pleszewskiego Klubu Karate kolejny ważny występ. Karatecy pojadą do Cancun w Meksyku pod koniec października.

Na zawody zakwalifikowało się czworo polskich karateków, w tym dwoje z Pleszewskiego Klubu Karate: Kacper Vogt w kumite juniorów -76kg i Dawid Sobkowiak w kumite juniorów +76kg.