iPleszew.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej
rotator reklamuj się w gazecie internetowej
rotator reklamuj się w gazecie internetowej

Reklama: Ogrodzenia - Balustrady - Bramy - Furtki - Dekoracje : niezlymotyw.pl

Najświeższe informacje z pleszewskiego biura ARiMR. Tematy ważne dla rolników i mieszkańców wsi w Pleszewie.

Sprawdź najświeższe wydarzenia z lokalnych dróg oraz inne ważne informacje dotyczące bezpieczeństwa.

Partner gazety internetowej iPleszew.pl

Informacje o rynku pracy w powiecie pleszewskim.


Informacja na temat reklamy w gazecie iPleszew.pl


Reklama internetowa w gazecie
Czwartek
21
marzec
2019
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
Reklama internetowa - Zamów reklamę!
Dożynki

Dziękowali za plony w Lenartowicach

2017-08-28 13:39:24

Zdjęcie: pleszew.pl
Dopisała pogoda, mieszkańcy i goście. W niedzielę gmina Pleszew dziękowała za plony w Lenartowicach.

Tegoroczne Dożynki Miejsko-Gminne zorganizowało sołectwo Lenartowice. Ostatnie dziękczynienie za plony odbyło się tutaj 12 lat temu, tym bardziej mieszkańcy mieli co świętować. Dożynki rozpoczęła uroczysta msza św. dziękczynna, którą w lenartowickim kościele odprawił ks. proboszcz Mariusz Giwerski. Następnie dożynkowy korowód złożony z bryczek, pocztów sztandarowych, starostów dożynek i ich asystentów, władz miasta i gminy oraz mieszkańców i gości dożynkowych przemaszerował na boisko przy Zespole Szkół Publicznych w Lenartowicach.

 

Część obrzędową wykonał Zespół Pieśni i Tańca „Chludowianie” z Chludowa niedaleko Poznania. Zespół istnieje już od 17 lat, a w swoim repertuarze ma różnorodne tańce narodowe: polonez, oberek, kujawiak, mazur i krakowiak oraz tańce i przyśpiewki regionalne: wielkopolskie, lubelskie, rzeszowskie, śląskie, beskidzkie, kaszubskie, a także liczne obrzędy i związane z nimi scenki. Tańczy zarówno na dużych jak i kameralnych scenach w Polsce i za granicą: Niemcy, Francja, Hiszpania, Turcja, Włochy, Rosja, Austria, Węgry, Litwa, Malta, Ukraina czy Białoruś. Zespół tworzy pięć grup od najmłodszych przedszkolaków, przez uczniów szkół podstawowych, gimnazjów po dorosłych – łącznie ok. stu tancerzy i śpiewaków. Zespół posiada także chór „Cantus Familiaris”.

 

Najważniejszymi osobami w obrzędzie są starostowie dożynek oraz ich asystenci. Ci pierwsi składali na ręce burmistrza Miasta i Gminy Pleszew chleb wypieczony z tegorocznych zbóż. Ci drudzy natomiast wieniec dożynkowy. 

Po obrzędzie swoją twórczość zaprezentowali uczniowie Zespołu szkół Publicznych w Lenartowicach.

 

Nową tradycją dożynkową było wręczenie podziękowań za wykonanie witaczy dożynkowych. – Z pomysłem zorganizowania konkursu na najpiękniejszy witacz wyszedł Mariusz Skitek, mieszkaniec Lenartowic. Jednak nikt nie odważyłby się oceniać tak twórczej i wspaniałej pracy. Stąd podziękowania dla wszystkich mieszkańców, którzy zaangażowali się w ich wykonanie – mówił podczas dożynek Arkadiusz Ptak, zastępca burmistrza Miasta i Gminy Pleszew. Wraz z burmistrzem Marianem Adamkiem oraz radną miejską Wiesławą Gil wręczyli dyplomy zarówno za wykonanie witaczy głównych przy wjazdach do Lenartowic, jak i tych, które powstały przy domostwach.

 

Dożynki zakończyła oczywiście zabawa dożynkowa, którą poprowadził Jacek Kościanowski czyli DJ MAY.Fotorelacja

Źródło: pleszew.pl


Zapytaj prawnika
Reklama - Ciesielstwo - Dekarstwo - Pokrycia dachowe | Sławomir Głód


W ślubnym informatorze znajdziesz artykuły, porady dotyczące organizacji ślubu, wesela oraz wieczoru kawalerskiego lub panieńskiego.

W ślubnym informatorze znajdziesz artykuły, porady dotyczące organizacji ślubu, wesela oraz wieczoru kawalerskiego lub panieńskiego.

Informacja na temat reklamy w pleszewskiej gazecie internetowej


Informacja na temat reklamy w pleszewskiej gazecie internetowej


Polub nas na Facebooku

Reklama internetowa - Zamów reklamę!

iJarocin.pl reklamy iJarocin.pl reklama w sieci gazet