31

Karate

Dziesięć medali, pięciu mistrzów Polski

2019-04-30 12:04:00

Podczas Mistrzostw Polski Karate WKF w Poznaniu zawodnicy Pleszewskiego Klubu Karate zdobyli pięć indywidualnych tytułów mistrzów Polski.

Reprezentanci Pleszewskiego Klubu Karate wystąpili tylko w konkurencjach indywidualnych zdobywając 10 medali, w tym aż 5 złotych, 4 srebrne i 1 brązowy.

Tytuły mistrzowskie z ubiegłego roku obronili Marta Michalewicz. Marta Michalewicz stoczyła 5 walk w konkurencji kumite juniorek -59 kg.

Finał konkurencji kumite juniorek należał do pleszewskich reprezentantek. W finale spotkały się Marta Michalewicz i Magdalena Godlewska.

Minimalnie lepsza była Marta, wygrywając walkę w stosunku 1-0. Magdalena Godlewska jest jedną z najbardziej utytułowanych zawodniczek w Polsce, tym razem musiała uznać wyższość swojej koleżanki klubowej Marty Michalewicz.

Kolejny tytuł mistrza Polski, drugi z kolei w tej samej konkurencji, w bardzo dobrym stylu wywalczył Kacper Vogt w kumite juniorów -76 kg. W finale pokonał Rafała Grelę z Budokan Wrocław.

Filip Vogt obronił swój tytuł po raz trzeci potwierdzając dominację w kumite młodzieżowców -75 kg, pokonując w finale Krzysztofa Małachowskiego z Sakuria Rumia.

Bardzo dobry występ zanotowała Julia Grzelak w kumite juniorek młodszych -47 kg. Julia Grzelak nie miała sobie równych wygrywając wszystkie walki z dużą przewaga punktową. W finale pokonała Magdalenę Osiejewską  z Budokan Wrocław.

Dawid Sobkowiak przyzwyczaił nas do wygranych w każdym turnieju. Obronił tytuł mistrza Polski z ubiegłego roku, pokonując bardzo trudnego przeciwnika Michała Bańkowskiego z Harasuto Łódź 2-1.

Dawid Sobkowiak jest aktualnie najwyżej klasyfikowany z polskich zawodników na światowych rankingach karate WKF.

Miłą niespodziankę sprawił Jakub Konowalczyk zdobywając kolejny srebrny medal w kumite młodzieżowców -84 kg.

Michał Florczak tym razem nie zdobył złotego medalu, ulegając w finale Bartoszowi Wojciechowskiemu z Chamion Łódź, co było bardzo dużą niespodzianką.

Kolejny tytuł wicemistrzowski wywalczył Maciej Śmigielski. W finale po zaciętym pojedynku uległ Krystianowi Leuszowi z Białostockiego Klubu Karate.

Do zdobyczy medalowych PKK Pleszew brązowy medal dorzucił Jakub Margiela, który w kumite juniorów -61 kg w małym finale pokonał Kajetana Kuźmińskiego z Bodaikan Szczecin.

Piąte miejsce:

• Jakub Sworek – kumite juniorów młodszych -70 kg.

W dniach 3 - 5 maja 2019 na Cyprze w Limassol odbędzie się kolejna edycja Światowej Ligi Młodzieżowej pod nazwą Karate 1 Youth League, w której wystąpi troje zawodników Pleszewskiego Klubu Karate: