iPleszew.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej
rotator reklamuj się w gazecie internetowej


PsiaArka Krotoszyn - Szkolenie Psów
Reklama zakładki na temat rynku pracy i możliwości zamieszczenia ogłoszenia

Partner gazety internetowej iPleszew.pl
Informacja na temat reklamy w gazecie iPleszew.plInformacja na temat reklamy w gazecie iPleszew.pl
Informacja na temat reklamy w gazecie iPleszew.pl

Informacja o możliwości zareklamowania się w gazecie iPleszew.pl
Informacja na temat reklamy w gazecie iPleszew.pl

Czwartek
26
kwiecień
2018
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Pleszew

Festyn na zakończenie Festiwalu Dziecięcych Marzeń

2017-06-09 09:15:29

Zdjęcie: pleszew.pl
To już tradycja, że samorząd Miasta i Gminy Pleszew z okazji Dnia Dziecka organizuje festyn rodzinny, będący zwieńczeniem Festiwalu Dziecięcych Marzeń czyli szeregi przedsięwzięć dla dzieci. W tym roku festyn miał tematykę ekologiczną.

Festyn rodzinny w Parku Miejskim odbył się 4 czerwca i znów przyciągnął tłumy pleszewian dopóty, dopóki pogoda nie rozgoniła uczestników. Tradycyjnie na scenie zaprezentowali się uczniowie pleszewskich szkół i podopieczni przedszkoli. Dzieci obejrzały także ekologiczne przedstawienie pt. „Szukając zielonej planety” w wykonaniu krakowskich aktorów.

Bardzo dużą atrakcją okazała się gra zadaniowa „Zostań Małym Ekologiem”, w której dzieci musiały wykonać pięć zadań – po jednym na każdym festynowym stoisku. Pod namiotem Przedsiębiorstwa Komunalnego w Pleszewie maluchy musiały wypełnić krzyżówkę. Na stoisku spółki Sport Pleszew musiały wykazać się sprawnością fizyczną. Na stoisku trzecim wraz z Miłośnikami Ziemi Pleszewskiej mali ekolodzy sadzili rośliny i zabierali je do domu. Czwarte stanowisko to już segregacja odpadów. Wraz z Wydziałem Gospodarki Odpadami UMiG w Pleszewie dzieci musiały wrzucać śmieci do odpowiedniego pojemnika. Ostatnie stanowisko prowadziła Młodzieżowa Rada Miejska Pleszewa, która przygotowała dla maluchów ekologiczne zagadki. Wszyscy, którzy wzięli udział w grze mieli szansę wygrać w losowaniu atrakcyjne nagrody, a główną był rower ufundowany przez Przedsiębiorstwo Komunalne w Pleszewie.

Ponadto na maluchy czekało wiele innych atrakcji. Na stoisku Ośrodka Kultury Leśnej w Gołuchowie mogli  poznać leśne zwierzęta oraz dowiedzieć się, co w lesie piszczy, np. dlaczego sowa lata bezszelestnie. Na ekologicznym plenerze na Eko-kartonach rysowały czysty Park Miejski. Strażnicy Miejscy znakowali rowery, a miłośnicy zwierząt mogli przejechać się na kucyku. Ponadto były dmuchańce, skakańce, stoisko z zabawkami, malowanie twarzy, pluszami, wóz strażacki OSP Pleszew oraz radiowóz Komendy Powiatowej Policji w Pleszewie.

Niestety festyn z powodu pogody nie odbył się do końca. Ulewa spowodowała, że nie wręczono nagród w konkursie plastycznym „Czysta akcja-segregacja” oraz w konkursie ortograficznym „Dyktando 2017”. Nastąpi to w ratuszu w sali posiedzeń w czwartek 8 czerwca o godz. 10.00.

Organizatorami festynu ekologicznego byli: Urząd Miasta i Gminy w Pleszewie, Dom Kultury w Pleszewie i Przedsiębiorstwo Komunalne. Partnerzy to Biblioteka Publiczna MiG w Pleszewie, spółka Sport Pleszew, Stowarzyszenie Miłośnicy Ziemi Pleszewskiej, Młodzieżowa Rada Miejska Pleszewa,  Ośrodek Kultury Leśnej w Gołuchowie, OSP Pleszew, Komenda Powiatowa Policji w Pleszewie. Sponsorami byli firma And-Bud i market MRÓWKA oraz firma Kraft-Box.Fotorelacja

Źródło: pleszew.pl

Zapytaj prawnika


Informacja na temat możliwości reklamy w informatorze budowlanym
Informacja na temat reklamy w gazecie iPleszew.pl

Informacja na temat możliwości reklamy w informatorze ślubnym
Informacja na temat reklamy w gazecie iPleszew.pl
Informacja na temat reklamy w gazecie iPleszew.pl
Informacja na temat reklamy w pleszewskiej gazecie internetowej

iJarocin.pl reklamy iJarocin.pl reklama w sieci gazet