iPleszew.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej
rotator reklamuj się w gazecie internetowej

Reklama: Ogrodzenia - Balustrady - Bramy - Furtki - Dekoracje : niezlymotyw.pl

Najświeższe informacje z pleszewskiego biura ARiMR. Tematy ważne dla rolników i mieszkańców wsi w Pleszewie.

Sprawdź najświeższe wydarzenia z lokalnych dróg oraz inne ważne informacje dotyczące bezpieczeństwa.

Partner gazety internetowej iPleszew.pl

Informacje o rynku pracy w powiecie pleszewskim.


Informacja na temat reklamy w gazecie iPleszew.pl


Reklama internetowa w gazecie
Niedziela
24
marzec
2019
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
Reklama internetowa - Zamów reklamę!
Pleszew

Gmina zapłaciła 15 tys. zł odszkodowania za upadek

2019-03-12 08:03:00

Zdjęcie: eSesja
Podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej w Pleszewie radny Eryk Kowcuń zapytał o odszkodowanie w wysokości 15 tys. zł, które Miasto i Gmina Pleszew zapłaciło wyrokiem sądu.

Sytuacja dotyczy odszkodowania za upadek w Lenartowicach. Odszkodowanie zostało wypłacone w lutym 2019 i dotyczyło upadku w wyniku śliskiej nawierzchni drogi (zdarzenie miało miejsce w okresie zimowym). Ten odcinek drogi znajduje się w ciągu drogi powiatowej. W wyniku upadku poszkodowana doznała urazu głowy.

 

Sprawa jest dość skomplikowana, a wszystko to przez brak właściciela, przynajmniej według stanu prawnego. I właśnie przez ten brak własności w księgach wieczystych zapłata odszkodowania spadła na barki gminy. Miasto i Gmina Pleszew będzie się jednak domagać zwrotu tej kwoty. 

 

- Jest to droga, która stanowi własność Skarbu Państwa, ale stan prawny tej drogi jest jeszcze nieuregulowany, tzn. nie można wykazać odpisem z księgi wieczystej faktu, że jest to droga Skarbu Państwa, dlatego ta droga nie jest utrzymywana przez gminę, a obowiązek zapłaty wynika z przepisów ustawy o utrzymaniu porządku i czystości, co się mniej więcej sprowadza do tego, że tam, gdzie nie ma właściciela, a formalnie w tej chwili, czyli w tym momencie, kiedy to zdarzenie miało miejsce, takiego właściciela nie było, odpowiedzialność spoczywa na gminie. W każde miejsce, w którym nie wiadomo, kto za nie powinien odpowiadać, bo nie wiadomo, kto jest właścicielem, to ta odpowiedzialność spoczywa na gminie. I tak jak powiedziałem, po ustaleniu stanu prawnego tejże nieruchomości, czyli w konsekwencji, w ostateczności po wpisaniu Skarbu Państwa jako właściciela do księgi wieczystej, my będziemy występowali z roszczeniem odszkodowawczym - wyjaśniał radca prawny Jan Półtorak.

 

 

 

 


Zapytaj prawnika
Reklama - Ciesielstwo - Dekarstwo - Pokrycia dachowe | Sławomir Głód


W ślubnym informatorze znajdziesz artykuły, porady dotyczące organizacji ślubu, wesela oraz wieczoru kawalerskiego lub panieńskiego.

W ślubnym informatorze znajdziesz artykuły, porady dotyczące organizacji ślubu, wesela oraz wieczoru kawalerskiego lub panieńskiego.

Informacja na temat reklamy w pleszewskiej gazecie internetowej


Informacja na temat reklamy w pleszewskiej gazecie internetowej


Polub nas na Facebooku

Reklama internetowa - Zamów reklamę!

iJarocin.pl reklamy iJarocin.pl reklama w sieci gazet