31

Pleszew

Jak wypadli pleszewscy strażacy?

2018-10-09 09:17:29

W Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pleszewie odbyły się czwarte i ostatnie w tym roku starty w konkurencji wspinanie przy użyciu drabiny hakowej w ramach VIII edycji Turnieju Czterech Wspinalni Kalisz –Ostrów Wlkp – Krotoszyn – Pleszew.

Obok zawodników z Pleszewa, w turnieju wzięły udział drużyny z Ostrowa Wielkopolskiego, Kalisza, Krotoszyna oraz drużyna poznańskiej Komendy Miejskiej PSP.

Tego dnia najlepsi okazali się zawodnicy reprezentujący Komendę Miejską z Kalisza, którzy uzyskali łączny czas 108,95 s. Tuż za nimi na podium stanęła drużyna z Pleszewa z czasem 114,17 s. Trzecie miejsce przypadło zawodnikom z Ostrowa Wielkopolskiego, a kolejne zajęły drużyny z Krotoszyna i Poznania.

W Pleszewie podsumowano także klasyfikacje indywidualną i drużynową całego Turnieju. Najlepszym zawodnikiem w tym roku okazał się Krzysztof Gajewski. Na podium stanęli również Daniel Więckowski i Andrzej Bartoszewski. Drużynowo w klasyfikacji ogólnej całego turnieju najlepszą okazała się reprezentacja z KM PSP w Kaliszu z czasem 425,28.  Tuż za nimi uplasowali się zawodnicy z KP PSP w Pleszewie (499,71 s.) i KP PSP w Ostrowie Wielkopolskim (520,62 s.).

Źródło: KP PSP Pleszew