iPleszew.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej


Reklama - COLORSHIRT.PL - Nadruki na koszulki, gadżety reklamowe z nadrukiem dla firm

Reklama: Ogrodzenia - Balustrady - Bramy - Furtki - Dekoracje : niezlymotyw.pl

Sprawdź najświeższe wydarzenia z lokalnych dróg oraz inne ważne informacje dotyczące bezpieczeństwa.

PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Informacje o rynku pracy w powiecie pleszewskim.


Informacja na temat reklamy w gazecie iPleszew.pl


Reklama internetowa w gazecie
Środa
17
lipiec
2019
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31Pływanie

Kolejny rekord pobity!

2019-03-22 08:03:00

Zdjęcie: Jacek Piotrowski i Foto Adventure
W nocy z 16 na 17 marca 2019 roku Park Wodny Planty po raz trzeci wziął udział w Ogólnopolskim Nocnym Maratonie Pływackim Otyliada. Jest to największa masowa impreza pływacka w Polsce, bierze w niej udział prawie 50 pływalni w całym kraju. Organizatorem imprezy krajowej jest Stowarzyszenie Osiedlowe „Podlas” w Myszkowie, natomiast w Pleszewie organizatorami byli Spółka Sport Pleszew oraz Urząd Miasta i Gminy w Pleszewie.

Celem imprezy jest zachęcenie Polaków do aktywności fizycznej i promocja pływania jako uniwersalnej dyscypliny sportowej mającej ogromny wpływ na zdrowie i samopoczucie człowieka. Dla jednych Otyliada jest okazją do zabawy w wodzie, dla innych możliwością sprawdzenia swoich umiejętności pływackich.
 
 
W tym roku we wspólnym pływaniu wzięło udział 47 basenów z całego kraju, w tym tylko 3 z Wielkopolski (Pleszew, Szamotuły, Jarocin). W Parku Wodnym od godz. 18.00 w sobotę do godz. 6.00 w niedzielę pływało 188 osób - najwięcej w Polsce. Łącznie przepłynęliśmy 920 kilometrów, pobiliśmy nasz ubiegłoroczny wynik o 300 kilometrów, co dało nam 2 miejsce w rankingu pływalni w kraju.
 
 
Zwyciężył Marcin Kraśner, który przepłynął 30,5 kilometra. Jest to zarazem najdłuższy dystans, jaki kiedykolwiek został przepłynięty w pleszewskim obiekcie podczas Otyliady. Drugie miejsce zdobył Tomasz Dzierga, pokonał 30 025 m. Na najniższym stopniu podium stanął zwycięzca pierwszej edycji pleszewskiej Otyliady – Bogusław Wawrzyniak, pokonał 28 375 m. Wśród Pań najlepsza okazała się Marta Kuczyńska, przepłynęła 20 000 m, drugie miejsce zajęła Martyna Świderska 15 050 m, a trzecie Kamila Adamiak z dystansem  13 400 m.
 
 
Podczas imprezy przyznano także nagrody specjalne. Wyróżniono najmłodszych uczestników  – najmłodszą dziewczynką była Sandra Kołaska, która przepłynęła 500 m, natomiast najmłodszym chłopcem okazał się Aleksander Pawłowski, pokonał 800 m. W nagrodę za udział otrzymali pluszowe  maskotki Otyliady. Wyróżnienie otrzymała także najstarsza uczestniczka Maratonu Pływackiego. W tym roku została nią Maria Gawrońska, która przyszła na basen popływać wraz z wnukami. Najliczniejszą rodziną zostali państwo Wierzba i Durscy, otrzymali od organizatorów ręczniki z logo Otyliady.
 
 Źródło: Monika Andersz, Sport Pleszew Sp. z o.o.


Polub nas na Facebooku

W ślubnym informatorze znajdziesz artykuły, porady dotyczące organizacji ślubu, wesela oraz wieczoru kawalerskiego lub panieńskiego.

W ślubnym informatorze znajdziesz artykuły, porady dotyczące organizacji ślubu, wesela oraz wieczoru kawalerskiego lub panieńskiego.

Zapytaj prawnika
Reklama - Ciesielstwo - Dekarstwo - Pokrycia dachowe | Sławomir Głód


Informacja na temat reklamy w pleszewskiej gazecie internetowej


iJarocin.pl reklamy iJarocin.pl reklama w sieci gazet