iPleszew.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowejPsiaArka Krotoszyn - Szkolenie Psów
Reklama zakładki na temat rynku pracy i możliwości zamieszczenia ogłoszenia

Partner gazety internetowej iPleszew.pl
Informacja na temat reklamy w gazecie iPleszew.plInformacja na temat reklamy w gazecie iPleszew.pl
Informacja na temat reklamy w gazecie iPleszew.pl

Informacja o możliwości zareklamowania się w gazecie iPleszew.pl
Informacja na temat reklamy w gazecie iPleszew.pl


Środa
19
grudzień
2018
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
Pleszew

Mikołaj z Laponii zdradził swoje sekrety...

2017-12-13 08:12:00

Niemal 1000 dzieci spotkało się w Pleszewie z prawdziwym św. Mikołajem, który przybył z fińskiego miasteczka Rovaniemi w Laponii. Najmłodsi pytali go m.in. o elfy, renifery i… żonę. Były też oczywiście prezenty!

Wizyta prawdziwego Św. Mikołaja odbyła się w ramach obchodów Dni Fińskich w Wielkopolsce, których głównym organizatorem był Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego. Pleszew był obok Kalisza miejscem, które odwiedził najbardziej oczekiwany przez dzieci świąteczny bohater. A to wszystko dzięki staraniom Marzeny Wodzińskiej – Członka Zarządu Województwa Wielkopolskiego. 
 
 
Św. Mikołaj najpierw spotkał się w pleszewskim kinie HEL z dziećmi niepełnosprawnymi z terenu Południowej Wielkopolski. Miał też okazję podziwiać występ tancerzy ze Studia Tańca FRAJDA Doroty Bieleckiej. Zanim przemieścił się na Pleszewski Rynek wraz ze swoimi pomocnikami wręczył wszystkim dzieciom prezenty.
 
 
A w Rynku czekały na niego rzesze najmłodszych pleszewian wraz z rodzicami, dziadkami i opiekunami. Oficjalnie Św. Mikołaja powitał w Pleszewie Arkadiusz Ptak – zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Pleszew. - Przez 40 lat wierzyłem, że św. Mikołaj istnieje i doczekałem się jego wizyty. Serdecznie witamy! 
 
 
Dzieci zaśpiewały gościowi kolędy, ale i pytały o rzeczy ważne czyli m.in. o wiek Mikołaja, renifery, elfy, a także o…żonę. Zaspokoili także swoją ciekawość w kwestii wchodzenia przez komin oraz dowiedziały się, w jaki sposób Święty w ciągu jednego wieczoru dostarcza prezenty do wszystkich dzieci na świecie. Co ciekawe Św. Mikołaj odpowiadał najmłodszym w języku polskim, wszak wszystkie języki świata znać musi. Gość podpisał także księgi bajek, które zostaną zlicytowane podczas pleszewskiego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
 
 
Maluchy śpiewały dla naszego gościa polskie kolędy, a on odwdzięczył się oczywiście prezentami. Te najpierw osobiście pakowała, a później rozdawała wicemarszałek Marzena Wodzińska – pomocnik św. Mikołaja. 
 
 
Podczas wizyty w Pleszewie każde dziecko mogło wrzucić do urny kartkę z życzeniami dla Mikołaja. W zamian otrzymało prezent w postaci świątecznego piernika. Przy życzeniowej akcji dzielnie pomagali delegaci Młodzieżowej Rady Miejskiej Pleszewa. Łącznie życzenia dla św. Mikołaja przygotowało 716 dzieci. Wszystkie oczywiście zostaną dostarczone adresatowi. 


Fotorelacja


Zapytaj prawnika


Informacja na temat możliwości reklamy w informatorze budowlanym
Informacja na temat reklamy w gazecie iPleszew.pl

Informacja na temat możliwości reklamy w informatorze ślubnym
Informacja na temat reklamy w gazecie iPleszew.pl
Informacja na temat reklamy w gazecie iPleszew.pl
Informacja na temat reklamy w pleszewskiej gazecie internetowej

iJarocin.pl reklamy iJarocin.pl reklama w sieci gazet