iPleszew.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej


PsiaArka Krotoszyn - Szkolenie Psów

Środa
17
styczeń
2018
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Pleszew

Mikołaj z Laponii zdradził swoje sekrety...

2017-12-13 08:12:00

Niemal 1000 dzieci spotkało się w Pleszewie z prawdziwym św. Mikołajem, który przybył z fińskiego miasteczka Rovaniemi w Laponii. Najmłodsi pytali go m.in. o elfy, renifery i… żonę. Były też oczywiście prezenty!

Wizyta prawdziwego Św. Mikołaja odbyła się w ramach obchodów Dni Fińskich w Wielkopolsce, których głównym organizatorem był Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego. Pleszew był obok Kalisza miejscem, które odwiedził najbardziej oczekiwany przez dzieci świąteczny bohater. A to wszystko dzięki staraniom Marzeny Wodzińskiej – Członka Zarządu Województwa Wielkopolskiego. 
 
 
Św. Mikołaj najpierw spotkał się w pleszewskim kinie HEL z dziećmi niepełnosprawnymi z terenu Południowej Wielkopolski. Miał też okazję podziwiać występ tancerzy ze Studia Tańca FRAJDA Doroty Bieleckiej. Zanim przemieścił się na Pleszewski Rynek wraz ze swoimi pomocnikami wręczył wszystkim dzieciom prezenty.
 
 
A w Rynku czekały na niego rzesze najmłodszych pleszewian wraz z rodzicami, dziadkami i opiekunami. Oficjalnie Św. Mikołaja powitał w Pleszewie Arkadiusz Ptak – zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Pleszew. - Przez 40 lat wierzyłem, że św. Mikołaj istnieje i doczekałem się jego wizyty. Serdecznie witamy! 
 
 
Dzieci zaśpiewały gościowi kolędy, ale i pytały o rzeczy ważne czyli m.in. o wiek Mikołaja, renifery, elfy, a także o…żonę. Zaspokoili także swoją ciekawość w kwestii wchodzenia przez komin oraz dowiedziały się, w jaki sposób Święty w ciągu jednego wieczoru dostarcza prezenty do wszystkich dzieci na świecie. Co ciekawe Św. Mikołaj odpowiadał najmłodszym w języku polskim, wszak wszystkie języki świata znać musi. Gość podpisał także księgi bajek, które zostaną zlicytowane podczas pleszewskiego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
 
 
Maluchy śpiewały dla naszego gościa polskie kolędy, a on odwdzięczył się oczywiście prezentami. Te najpierw osobiście pakowała, a później rozdawała wicemarszałek Marzena Wodzińska – pomocnik św. Mikołaja. 
 
 
Podczas wizyty w Pleszewie każde dziecko mogło wrzucić do urny kartkę z życzeniami dla Mikołaja. W zamian otrzymało prezent w postaci świątecznego piernika. Przy życzeniowej akcji dzielnie pomagali delegaci Młodzieżowej Rady Miejskiej Pleszewa. Łącznie życzenia dla św. Mikołaja przygotowało 716 dzieci. Wszystkie oczywiście zostaną dostarczone adresatowi. 


Fotorelacja


Zapytaj prawnikaDyżur Aptek w Pleszewie