iPleszew.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej
rotator reklamuj się w gazecie internetowej
rotator reklamuj się w gazecie internetowej

Reklama: Ogrodzenia - Balustrady - Bramy - Furtki - Dekoracje : niezlymotyw.pl

PsiaArka Krotoszyn - Szkolenie Psów
Reklama zakładki na temat rynku pracy i możliwości zamieszczenia ogłoszenia

Partner gazety internetowej iPleszew.pl
Informacja na temat reklamy w gazecie iPleszew.plInformacja na temat reklamy w gazecie iPleszew.pl
Informacja na temat reklamy w gazecie iPleszew.pl

Informacja o możliwości zareklamowania się w gazecie iPleszew.pl
Informacja na temat reklamy w gazecie iPleszew.pl


Wydarzenia

Niech żyje 200 lat

2018-02-07 08:02:00

Pan Czesław Lutyński właśnie skończył 100 lat. – Pamiętam, jak jeszcze jakieś 7 lat temu na zebraniu sołeckim doradzał nam Pan w ważnych sprawach – powiedział burmistrz Marian Adamek składając Jubilatowi życzenia.

Czesław Lutyński to pierwszy w tym roku stulatek w gminie Pleszew. Urodził się 5 lutego 1918 r. w Grodzisku. Tam też uczęszczał do szkoły podstawowej. Następnie w szkole zawodowej w Pleszewie uczył się zawodu stolarza. W czasie okupacji pracował w Poznaniu w Zakładach Wojskowych. Po wojnie wrócił do rodzinnego Grodziska i ożeni się z Anną. Wkrótce rozpoczyna się samorządowa kariera Pana Czesława. W 1958 r. zostaje Przewodniczącym Gromadzkiej Rady Narodowej w Zawidowicach. W 1973 r. natomiast decyzją Wojewódzkie Rady Narodowej w Poznaniu zostaje powołany na stanowisko Naczelnika Gminy Chocz. Funkcję tę pełnił do emerytury, na którą przeszedł w 1984 r. Ponadto był aktywnym działaczem w Ochotniczej Straży Pożarnej w Choczu, gdzie pełnił funkcję prezesa. Otrzymał także tytuł Honorowego Prezesa Zarządu Gminnego OSP w Choczu i Niniewie.
 
 
Swoje setne urodziny zacny Jubilat świętował hucznie w gronie rodziny, ale i licznych gości: władz samorządu Miasta i Gminy Pleszew, gminy Chocz, strażaków i byłych pracowników chockiego urzędu oraz Koła Gospodyń Wiejskich. Nie zabrakło wzruszeń i wspomnień. 
 
 
W dniu urodzin burmistrz Miasta i Gminy Pleszew Marian Adamek podkreślał, że Pan Czesław był zawsze jednym z najbardziej aktywnych mieszkańców Grodziska. - Pamiętam, jak jeszcze jakieś 7 lat temu na zebraniu sołeckim doradzał nam Pan w ważnych sprawach – powiedział burmistrz składając Jubilatowi życzenia. 
 
Burmistrz Gminy Chocz Marian Wielgosik uroczyście wręczył ponadto Czesławowi Lutyńskiemu Odznakę Honorową za Zasługi dla Gminy Chocz. Otrzymał ją jako pierwszy. 


Fotorelacja


Zapytaj prawnika


Informacja na temat możliwości reklamy w informatorze budowlanym
Informacja na temat reklamy w gazecie iPleszew.pl

Informacja na temat możliwości reklamy w informatorze ślubnym
Informacja na temat reklamy w gazecie iPleszew.pl
Informacja na temat reklamy w gazecie iPleszew.pl
Informacja na temat reklamy w pleszewskiej gazecie internetowej

iJarocin.pl reklamy iJarocin.pl reklama w sieci gazet