iPleszew.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowejPsiaArka Krotoszyn - Szkolenie Psów
Reklama zakładki na temat rynku pracy i możliwości zamieszczenia ogłoszenia

Partner gazety internetowej iPleszew.pl
Informacja na temat reklamy w gazecie iPleszew.plInformacja na temat reklamy w gazecie iPleszew.pl
Informacja na temat reklamy w gazecie iPleszew.pl

Informacja o możliwości zareklamowania się w gazecie iPleszew.pl
Informacja na temat reklamy w gazecie iPleszew.pl


Wydarzenia

Nocne atrakcje w Muzeum Ziemiaństwa w Dobrzycy

2018-05-15 09:55:35

Już w najbliższą sobotę Muzeum Ziemiaństwa w Dobrzycy otworzy swe podwoje dla zwiedzających. I to zupełnie za darmo!

Dobrzyckie muzeum włączyło się w akcję Noc Muzeów 2018. Od godziny 18:00 aż do północy, będzie można za darmo skorzystać z atrakcji przygotowanych przez Muzeum Ziemiaństwa w Dobrzycy.* Salonik fotograficzny  – zrób sobie zdjęcie w szatach właściciela pałacu i wyślij je jako pocztówkę do bliskiej osoby! Za darmo!Mini studio fotograficzne znajdujące się w pałacu, ma za zadanie dać możliwość poczucia się przez chwilę odwiedzającym, jak prawdziwy właściciel dobrzyckiego majątku! Przystrojeni w elementy garderoby z epoki stanisławowskiej uczestnicy zabawy będą mogli zapozować przy specjalnie zorganizowanej scenografii do wspólnego portretu rodzinnego. Wykonujący zdjęcie fotograf wygeneruje z niego pocztówkę, którą będzie można zabrać ze sobą na pamiątkę, lub (do czego szczególnie zachęcamy) zaadresować do bliskiej osoby i umieścić ją w specjalnie przygotowanej skrzyni pocztowej. Muzeum z ogromną przyjemnością wyśle przygotowane kartki do wszystkich adresatów.* Seans filmowy „Dobrzyca dawniej i dziś” – zobacz jak zmieniał się pałac i park na przestrzeni lat! Tylko u nas - archiwalne nagrania Dobrzycy!Jak wyglądał pałac przez remontem? Czy w latach siedemdziesiątych i osiemdziesiątych Dobrzycki rynek tętnił życiem? Jakie wystawy, imprezy organizowało Muzeum na początku swojej działalności? Odpowiedzi na te pytania będzie można znaleźć w przegotowanym przez nas filmie. Seanse odbywać się będę w Sali balowej przez całą noc muzeów.* Wystawa planszowa „Majątki ziemskie dawnych właścicieli Dobrzycy” – Poznaj historię i tajemnicę majątków należących do Turnów, Gorzeńskich i Czarneckich!
 


Wystawa to próba ukazania własności dawnych właścicieli Dobrzycy, począwszy od Dobrzyckich, przez gen. Augustyna Gorzeńskiego, rodzinę Turnów, Kottwitzów i Bandelowów po ród Czarneckich. Ciekawym aspektem jest zmiana granic majątku w różnych okresach historycznych, ukazana na tle najważniejszych wydarzeń w dziejach lokalnych.
 


* Wystawa czasowa "Twórczość artystyczna ziemian. Malarstwo i grafika" – Pozwól się zabrać na spacer po świecie sztuki ziemiańskiej przez jednego z twórców wystawy!Przez całą noc w piwnicach pałacu będzie na Państwa czekać kawiarnia „Pod platanem”, serwująca wino z pałacowych piwnic ?
 


Wstęp wolny!

 

Zapytaj prawnika


Informacja na temat możliwości reklamy w informatorze budowlanym
Informacja na temat reklamy w gazecie iPleszew.pl

Informacja na temat możliwości reklamy w informatorze ślubnym
Informacja na temat reklamy w gazecie iPleszew.pl
Informacja na temat reklamy w gazecie iPleszew.pl
Informacja na temat reklamy w pleszewskiej gazecie internetowej

iJarocin.pl reklamy iJarocin.pl reklama w sieci gazet