iPleszew.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej


Reklama - COLORSHIRT.PL - Nadruki na koszulki, gadżety reklamowe z nadrukiem dla firm

Reklama: Ogrodzenia - Balustrady - Bramy - Furtki - Dekoracje : niezlymotyw.pl

Sprawdź najświeższe wydarzenia z lokalnych dróg oraz inne ważne informacje dotyczące bezpieczeństwa.

Partner gazety internetowej iPleszew.pl

Informacje o rynku pracy w powiecie pleszewskim.


Informacja na temat reklamy w gazecie iPleszew.pl


Reklama internetowa w gazecie
Środa
19
czerwiec
2019
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30Oświata

Odwiedzili komendę

2018-06-20 09:07:55

Jak wygląda praca policjantów od wewnątrz, z czym muszą się mierzyć na służbie, jakie niebezpieczeństwa na nich czyhają i jak sobie z tym wszystkim radzą - o tym mieli okazję przekonać się podopieczni pleszewskiego Centrum Kształcenia i Wychowania OHP, którzy odwiedzili Komendę Powiatową Policji w Ostrowie Wielkopolskim. To druga, największa pod względem obszaru działania jednostka policji w południowej Wielkopolsce.

Policjanci  z ostrowskiej komendy na wizytę   młodzieży z CKiW  przygotowali specjalny program, a gwiazdą spotkania okazał się policyjny pies przeszkolony do wyszukiwania materiałów wybuchowych  o imieniu Rexo, którego przewodnikiem jest asp. Mariusz Lis. Owczarek niemiecki wspólnie z funkcjonariuszem demonstrowali swoje umiejętności, które okazują się niezbędne m.in. przy ochronie dużych imprez masowych, obiektów użyteczności publicznej czy wizyt tzw. VIP-ów. 
 
  
- To była wyjątkowa wizyta dla naszej młodzieży. Nie każdy i nie zawsze ma możliwość podejrzenia z bliska pracy służb mundurowych, więc kiedy pojawiła się taka okazja musieliśmy z niej skorzystać  -uważa Krystian Piasecki, dyrektor Centrum. 
 
  
Gości z Pleszewa po ostrowskiej komendzie oprowadzał naczelnik wydziału prewencji nadkom. Dariusz Jakuszkowiak i  dzięki niemu  uczniowie  mieli też okazję zobaczyć, jak  pracują wszystkie wydziały, łącznie z technikiem kryminalistyki. Ten  pokazywał między innymi, jak pobierane są odciski palców. 
 
 
- Jeśli jest taka możliwość, zawsze chętnie gościmy u siebie młodzież  nie tylko  z ostrowskich  szkół, ale i  tych z  sąsiednich powiatów. Staramy się pokazać jej, jak pracuje się w policji od tej drugiej strony. Myślę, że to bardzo ciekawe dla osób, które na co dzień na ulicach widzą tylko umundurowanych funkcjonariuszy w radiowozach lub pieszych patrolach, a nie wiedzą jak wygląda  wewnętrzna organizacja  w jednostce. Poza tym  chcieliśmy też pokazać uczniom techniczne strony zawodu policjanta - wyjaśnia mł. insp. Piotr Wilkowski, komendant KPP w Ostrowie Wielkopolskim.
 
  
Dzięki uprzejmości ostrowskiej policji podopieczni Centrum mogli też przez chwilę poczuć się, jak prawdziwi funkcjonariusze. 
 
 
 - Młodzież miała również okazję zobaczyć pomieszczenia przeznaczone do tymczasowego zatrzymania czy  włożyć na siebie umundurowanie grupy realizacyjnej w postaci kamizelki kamienioodpornej, ochraniaczy, hełmu i pałki szturmowej oraz tarczy. To ostatnie zadanie nazdorował st.asp. Grzegorz Kuroszczyk, na co dzień policjant z Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego Wydziału Prewencji, a prywatnie mistrz sztuk walki - dodaje Patrycja Lichtarowicz.
 
  
Młodzieżą z Pleszewa podczas wizyty opiekowała się również  st. sierż. Małgorzata Łusiak, która na co dzień pełni funkcję oficera prasowego w ostrowskiej komendzie i jest znana szerszej publiczności z wystąpień w telewizji, radiu i gazetach.
 


FotorelacjaPolub nas na Facebooku


W ślubnym informatorze znajdziesz artykuły, porady dotyczące organizacji ślubu, wesela oraz wieczoru kawalerskiego lub panieńskiego.

W ślubnym informatorze znajdziesz artykuły, porady dotyczące organizacji ślubu, wesela oraz wieczoru kawalerskiego lub panieńskiego.

Zapytaj prawnika
Reklama - Ciesielstwo - Dekarstwo - Pokrycia dachowe | Sławomir Głód


Informacja na temat reklamy w pleszewskiej gazecie internetowej


Reklama internetowa - Zamów reklamę!

iJarocin.pl reklamy iJarocin.pl reklama w sieci gazet