iPleszew.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej


Reklama - COLORSHIRT.PL - Nadruki na koszulki, gadżety reklamowe z nadrukiem dla firm

Reklama: Ogrodzenia - Balustrady - Bramy - Furtki - Dekoracje : niezlymotyw.pl

Sprawdź najświeższe wydarzenia z lokalnych dróg oraz inne ważne informacje dotyczące bezpieczeństwa.

Partner gazety internetowej iPleszew.pl

Informacje o rynku pracy w powiecie pleszewskim.


Informacja na temat reklamy w gazecie iPleszew.pl


Reklama internetowa w gazecie
Środa
19
czerwiec
2019
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30Oświata

Państwowa Inspekcja Pracy w pleszewskim Centrum

2019-06-03 11:43:07

Jak ważne jest bezpieczeństwo i higiena pracy - o tym mogli przekonać się uczniowie z Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Pleszewie, którzy spotkali się z przedstawicielami Państwowej Inspekcji Pracy z Ostrowa Wielkopolskiego - Anną Kmiecik i Michałem Biernatem. Młodzież nie tylko wysłuchała prelekcji, ale mogła też zadawać pytania inspektorom i na bieżąco wyjaśniać swoje wątpliwości.

Uczniowie z pleszewskiego Centrum Kształcenia i Wychowania OHP uczący się w Szkole Branżowej I stopnia  zdobywają kwalifikację m. in. w zawodzie  stolarza, kucharza, krawca, fryzjera, murarza - tynkarza,  cukiernika oraz montera zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie. A to oznacza, że o wypadki w tych branżach wcale nie jest trudno. Wystarczy chwila nieuwagi, nieodpowiednie obchodzenie się w maszynami czy brak regulaminowej  odzieży ochronnej i może dojść do tragedii. Dlatego konieczne jest ciągłe uświadamianie młodych ludzi na temat przestrzegania zasad BHP. 

 

Wypadki przy pracy to problem poważny i nie należy go bagatelizować. Cały czas wpajamy naszej młodzieży, że podczas zajęć praktycznych należy bardzo uważać przy obsłudze maszyn i urządzeń oraz przestrzegać wszystkich regulaminów bezpieczeństwa. Tym razem rolę edukatorów przejęli inspektorzy ostrowskiego PIP, którzy tłumaczyli, że również rutyna może być zgubna i prowadzić do nieszczęścia - wyjaśnia Krystian Piasecki, dyrektor Centrum. 

 
 
Z danych  Głównego Urzędu Statystycznego wynika, że w 2018 roku w skali całego kraju zgłoszono ponad 84 tys. wypadków przy pracy. Niestety, Wielkopolska  znajduje się w grupie województw o najwyższej wypadkowości, która wynosi prawie  8 %. 
  
 
- Cieszy nas to, że młodzież była  bardzo zainteresowana spotkaniem. Uczniowie zadawali inspektorom sporo pytań nie tylko o zachowanie zasad bezpieczeństwa, ale i też o to, co należy zrobić w sytuacji, kiedy już doszło do nieszczęśliwego zdarzenia - dodaje Izabela Werner, dyrektor szkoły w CKiW. 
 
  
To nie było pierwsze spotkanie młodzieży z Centrum  z inspektorami Państwowej Inspekcji Pracy, bowiem współpraca placówki z tą instytucją trwa już od wielu lat. W ubiegłym roku został też zorganizowany konkurs wiedzy na  temat bezpieczeństwa i higieny pracy dla młodzieży, w którym wzięło udział aż 70 uczestników Centrum. To pokazuje, że zainteresowanie zasadami BHP jest naprawdę duże. 
 


FotorelacjaPolub nas na Facebooku


W ślubnym informatorze znajdziesz artykuły, porady dotyczące organizacji ślubu, wesela oraz wieczoru kawalerskiego lub panieńskiego.

W ślubnym informatorze znajdziesz artykuły, porady dotyczące organizacji ślubu, wesela oraz wieczoru kawalerskiego lub panieńskiego.

Zapytaj prawnika
Reklama - Ciesielstwo - Dekarstwo - Pokrycia dachowe | Sławomir Głód


Informacja na temat reklamy w pleszewskiej gazecie internetowej


Reklama internetowa - Zamów reklamę!

iJarocin.pl reklamy iJarocin.pl reklama w sieci gazet