iPleszew.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej
rotator reklamuj się w gazecie internetowej
rotator reklamuj się w gazecie internetowej
rotator reklamuj się w gazecie internetowej


Ogłoszenie - Jan Dziedziczak kandydat na europosła

Patronat Medialny - Targi Export Expo

Reklama: Ogrodzenia - Balustrady - Bramy - Furtki - Dekoracje : niezlymotyw.pl

Sprawdź najświeższe wydarzenia z lokalnych dróg oraz inne ważne informacje dotyczące bezpieczeństwa.

Partner gazety internetowej iPleszew.pl

Informacje o rynku pracy w powiecie pleszewskim.


Informacja na temat reklamy w gazecie iPleszew.pl


Reklama internetowa w gazecie
Środa
22
maj
2019
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31Oświata

Pojawiły się nowe twarze

2018-11-23 12:12:53

Środek pierwszego semestru nie stanowił przeszkody dla kilkorga uczniów z Kalisza, Ostrowa, Jarocina, Krotoszyna i Pleszewa do przeniesienia się ze swoich macierzystych szkół do Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Pleszewie. Uznali, że dalszą edukację będą kontynuowali właśnie w tej placówce. A powody zmiany szkoły były różne.

Pleszewskie Centrum Kształcenia i Wychowania OHP, które w przyszłym roku będzie obchodziło 25 - lecie powstania -  jest jedną z nielicznych placówek edukacyjnych w Wielkopolsce, które przyjmuje  uczniów  również w ciągu trwającego roku szkolnego.

 

- Najczęściej w ciągu roku szkolnego przychodzą do nas uczniowie, którzy mają trudną sytuację rodzinną. W ten sposób zmieniają otoczenie, a mam tu na myśli nie tylko najbliższych, ale i też koleżanki i kolegów. Często bowiem się zdarza, że mają oni destrukcyjny wpływ na młodego człowieka. Dlatego najlepszym rozwiązaniem okazuje się zmiana szkoły i środowiska. Trafiają do nas też osoby, które już po dwóch miesiącach nowego roku szkolnego wiedziały, że nie poradzą  sobie z nauką w swojej podstawówce czy szkole branżowej - wyjaśnia  Krystian Piasecki, dyrektor  Centrum.

 

Centrum  zapewnia swoim podopiecznym bezpłatną naukę w gimnazjum, szkole podstawowej i  szkole  branżowej I stopnia. Większość  uczniów ma też szansę na zagraniczne staże  zawodowe w partnerskich instytucjach m.in. we Włoszech czy Niemczech.

 

 - Bardzo często istotnym argumentem dla naszych uczniów okazuje się internat. Dlatego też w  naszym Centrum uczy się młodzież z całej Polski. Pozwala on na kompletną zmianę otoczenia, poznanie nowych ludzi i nauczenia się funkcjonowania w grupie. To procentuje na  przyszłość, bo  młodzież uczy się odpowiedzialności za swoje zachowanie. Ale oprócz obowiązków ma też czas na  przyjemności. Opiekunowie organizują dla nich m.in. wycieczki i zajęcia sportowo -rekreacyjne - dodaje dyrektor.  

 


Ogłoszenie - Witold Tomczak kandydat na posła do europarlamentu

Ogłoszenie - Życzenia na Dzień Mamy od Posła Piotra Kalety


W ślubnym informatorze znajdziesz artykuły, porady dotyczące organizacji ślubu, wesela oraz wieczoru kawalerskiego lub panieńskiego.

W ślubnym informatorze znajdziesz artykuły, porady dotyczące organizacji ślubu, wesela oraz wieczoru kawalerskiego lub panieńskiego.

Zapytaj prawnika
Reklama - Ciesielstwo - Dekarstwo - Pokrycia dachowe | Sławomir Głód


Informacja na temat reklamy w pleszewskiej gazecie internetowej


Reklama internetowa - Zamów reklamę!

iJarocin.pl reklamy iJarocin.pl reklama w sieci gazet