iPleszew.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej
rotator reklamuj się w gazecie internetowej
rotator reklamuj się w gazecie internetowej

Reklama: Ogrodzenia - Balustrady - Bramy - Furtki - Dekoracje : niezlymotyw.pl

Najświeższe informacje z pleszewskiego biura ARiMR. Tematy ważne dla rolników i mieszkańców wsi w Pleszewie.

Sprawdź najświeższe wydarzenia z lokalnych dróg oraz inne ważne informacje dotyczące bezpieczeństwa.

Partner gazety internetowej iPleszew.pl

Informacje o rynku pracy w powiecie pleszewskim.


Informacja na temat reklamy w gazecie iPleszew.pl


Reklama internetowa w gazecie
Czwartek
21
marzec
2019
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
Reklama internetowa - Zamów reklamę!
Pleszew

Pokazał młodzieży, jak trzymać broń

2018-03-14 13:59:56

Marian Sypniewski -  mistrz świata w szermierce, dwukrotny medalista olimpijski we florecie, a obecnie menedżer i działacz Polskiego Komitetu Olimpijskiego przyjechał do Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Pleszewie na spotkanie z młodzieżą  z placówki. W spotkaniu ze sportowcem  uczestniczyła również młodzież z Zespołu Szkół Technicznych w Pleszewie.

Marian Sypniewski, który przyjechał do CKiW OHP na spotkanie w ramach Klubu Olimpijczyka działającego w ramach placówki w Pleszewie pojawił się po raz pierwszy. Podczas spotkania z młodzieżą opowiadał m.in. o swojej karierze sportowej, ciężkich treningach i zdobywaniu medali. Nie zabrakło też ciekawostek ze świata sportu, anegdotek i pamiątek pod postacią medali i broni, którą posługiwał się podczas zawodów.

 

Swoją przygodę z szermierką zaczynałem, kiedy miałem 12 lat i byłem wtedy bardzo energicznym dzieckiem. To w moim przypadku okazało się  ogromnym  atutem. W tym sporcie liczy się przede wszystkim szybkość i refleks, bo to one decydują o pokonaniu przeciwnika. Jednak najważniejszą rolę odgrywają nogi i głowa. I te dwie rzeczy doskonaliliśmy do znudzenia podczas treningów - opowiadał Marian Sypniewski.

 

Florecista  urodził się w Bydgoszczy 30 kwietnia 1955 roku. We wczesnej młodości był  podopiecznym Gwiazdy Bydgoszcz, jednak prawie całą swoją sportową karierę  związał z Legią Warszawa. A sukcesów na jego drodze nie brakowało. Do najważniejszych należą medale olimpijskie - w  1978 roku  w Hamburgu został drużynowym mistrzem świata, jest też dwukrotnym brązowym medalistą olimpijskim z Moskwy (1980) i Barcelony (1992). 

 

Marian Sypniewski podczas spotkania z młodzieżą wielokrotnie podkreślał, że sport dał mu w życiu wszystko, o czym marzył.

 

-Zwiedziłem cały świat i jeszcze mi płacili za to, żebym jechał. Nie byłem tylko na Antarktydzie i Arktyce, bo tam nie odbywają się żadne zawody. Z konieczności nauczyłem się trzech języków - rosyjskiego, angielskiego i francuskiego. Wstyd mi było, kiedy jeździłem po świecie i nie mogłem się porozumieć z innymi ludźmi. Więc pamiętajcie, że sport daje adrenalinę, pewność siebie i dzięki niemu osiąga się sukcesy - wspomina szermierz.

 

Po zakończeniu kariery sportowej szermierz trafił do Polskiego Komitetu Olimpijskiego, gdzie zajmuje się m.in. promowaniem sportu i jest odpowiedzialny za  współpracę z Klubami Olimpijczyków działającymi na terenie całego kraju.

 

Zainteresowanie osobą pana Mariana Sypniewskiego wśród naszej młodzieży było ogromne. Podczas spotkania zdradził nie tylko tajniki fechtunku  demonstrując zasady walki, ale i też dzielił się wieloma ciekawostkami i anegdotami ze swojego życia sportowego. Na koniec nie obyło się oczywiście bez pamiątkowych zdjęć i autografów. To pokazuje, że współczesna młodzież nie jest obojętna na legendy sportu, które swoje największe triumfy święciły na długo przed jej narodzinami - dodaje Krystian Piasecki, dyrektor CKiW OHP w Pleszewie.

 

Wizyta Mariana Sypniewskiego była związana z działalnością w Centrum Kształcenia i Wychowania OHP Klubu Olimpijczyka. Wcześniej w placówce gościli koszykarze ekstraklasy BM Slam Stal Ostrów.

 

 

 FotorelacjaZapytaj prawnika
Reklama - Ciesielstwo - Dekarstwo - Pokrycia dachowe | Sławomir Głód


W ślubnym informatorze znajdziesz artykuły, porady dotyczące organizacji ślubu, wesela oraz wieczoru kawalerskiego lub panieńskiego.

W ślubnym informatorze znajdziesz artykuły, porady dotyczące organizacji ślubu, wesela oraz wieczoru kawalerskiego lub panieńskiego.

Informacja na temat reklamy w pleszewskiej gazecie internetowej


Informacja na temat reklamy w pleszewskiej gazecie internetowej


Polub nas na Facebooku

Reklama internetowa - Zamów reklamę!

iJarocin.pl reklamy iJarocin.pl reklama w sieci gazet