iPleszew.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowejPsiaArka Krotoszyn - Szkolenie Psów
Reklama zakładki na temat rynku pracy i możliwości zamieszczenia ogłoszenia

Partner gazety internetowej iPleszew.pl
Informacja na temat reklamy w gazecie iPleszew.plInformacja na temat reklamy w gazecie iPleszew.pl
Informacja na temat reklamy w gazecie iPleszew.pl

Informacja o możliwości zareklamowania się w gazecie iPleszew.pl
Informacja na temat reklamy w gazecie iPleszew.pl


Pleszew

Pokazał młodzieży, jak trzymać broń

2018-03-14 13:59:56

Marian Sypniewski -  mistrz świata w szermierce, dwukrotny medalista olimpijski we florecie, a obecnie menedżer i działacz Polskiego Komitetu Olimpijskiego przyjechał do Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Pleszewie na spotkanie z młodzieżą  z placówki. W spotkaniu ze sportowcem  uczestniczyła również młodzież z Zespołu Szkół Technicznych w Pleszewie.

Marian Sypniewski, który przyjechał do CKiW OHP na spotkanie w ramach Klubu Olimpijczyka działającego w ramach placówki w Pleszewie pojawił się po raz pierwszy. Podczas spotkania z młodzieżą opowiadał m.in. o swojej karierze sportowej, ciężkich treningach i zdobywaniu medali. Nie zabrakło też ciekawostek ze świata sportu, anegdotek i pamiątek pod postacią medali i broni, którą posługiwał się podczas zawodów.

 

Swoją przygodę z szermierką zaczynałem, kiedy miałem 12 lat i byłem wtedy bardzo energicznym dzieckiem. To w moim przypadku okazało się  ogromnym  atutem. W tym sporcie liczy się przede wszystkim szybkość i refleks, bo to one decydują o pokonaniu przeciwnika. Jednak najważniejszą rolę odgrywają nogi i głowa. I te dwie rzeczy doskonaliliśmy do znudzenia podczas treningów - opowiadał Marian Sypniewski.

 

Florecista  urodził się w Bydgoszczy 30 kwietnia 1955 roku. We wczesnej młodości był  podopiecznym Gwiazdy Bydgoszcz, jednak prawie całą swoją sportową karierę  związał z Legią Warszawa. A sukcesów na jego drodze nie brakowało. Do najważniejszych należą medale olimpijskie - w  1978 roku  w Hamburgu został drużynowym mistrzem świata, jest też dwukrotnym brązowym medalistą olimpijskim z Moskwy (1980) i Barcelony (1992). 

 

Marian Sypniewski podczas spotkania z młodzieżą wielokrotnie podkreślał, że sport dał mu w życiu wszystko, o czym marzył.

 

-Zwiedziłem cały świat i jeszcze mi płacili za to, żebym jechał. Nie byłem tylko na Antarktydzie i Arktyce, bo tam nie odbywają się żadne zawody. Z konieczności nauczyłem się trzech języków - rosyjskiego, angielskiego i francuskiego. Wstyd mi było, kiedy jeździłem po świecie i nie mogłem się porozumieć z innymi ludźmi. Więc pamiętajcie, że sport daje adrenalinę, pewność siebie i dzięki niemu osiąga się sukcesy - wspomina szermierz.

 

Po zakończeniu kariery sportowej szermierz trafił do Polskiego Komitetu Olimpijskiego, gdzie zajmuje się m.in. promowaniem sportu i jest odpowiedzialny za  współpracę z Klubami Olimpijczyków działającymi na terenie całego kraju.

 

Zainteresowanie osobą pana Mariana Sypniewskiego wśród naszej młodzieży było ogromne. Podczas spotkania zdradził nie tylko tajniki fechtunku  demonstrując zasady walki, ale i też dzielił się wieloma ciekawostkami i anegdotami ze swojego życia sportowego. Na koniec nie obyło się oczywiście bez pamiątkowych zdjęć i autografów. To pokazuje, że współczesna młodzież nie jest obojętna na legendy sportu, które swoje największe triumfy święciły na długo przed jej narodzinami - dodaje Krystian Piasecki, dyrektor CKiW OHP w Pleszewie.

 

Wizyta Mariana Sypniewskiego była związana z działalnością w Centrum Kształcenia i Wychowania OHP Klubu Olimpijczyka. Wcześniej w placówce gościli koszykarze ekstraklasy BM Slam Stal Ostrów.

 

 

 Fotorelacja


Zapytaj prawnika


Informacja na temat możliwości reklamy w informatorze budowlanym
Informacja na temat reklamy w gazecie iPleszew.pl

Informacja na temat możliwości reklamy w informatorze ślubnym
Informacja na temat reklamy w gazecie iPleszew.pl
Informacja na temat reklamy w gazecie iPleszew.pl
Informacja na temat reklamy w pleszewskiej gazecie internetowej

iJarocin.pl reklamy iJarocin.pl reklama w sieci gazet