iPleszew.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej
rotator reklamuj się w gazecie internetowej
rotator reklamuj się w gazecie internetowej

Reklama: Ogrodzenia - Balustrady - Bramy - Furtki - Dekoracje : niezlymotyw.pl

PsiaArka Krotoszyn - Szkolenie Psów
Reklama zakładki na temat rynku pracy i możliwości zamieszczenia ogłoszenia

Partner gazety internetowej iJarocin.pl
Informacja na temat reklamy w gazecie iPleszew.pl

Informacja na temat reklamy w gazecie iPleszew.pl


Niedziela
17
luty
2019
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
Pleszew

Ponad 800 osób na Koncercie Noworocznym

2019-01-15 08:52:06

Koncert Noworoczny w wykonaniu orkiestry Sinfonietta Polonia pod batutą niemieckiego dyrygenta Markusa L. Franka zainaugurował rok kulturalny w Mieście i Gminie Pleszew.

Muzycznego starcia czardasza i walca wysłuchało w Hali Sportowej przy ZSP nr 3 w Pleszewie ponad 800 osób. W programie koncertu znalazły się czardasze z Hrabiny Maricy i Księżniczki czardasza E. Kalmana, a także z operetki F. Lehara Cygańska miłość, znany i wykonywany przez najlepszych skrzypków Czardasz V. Monti'ego, Rapsodie węgierskie Liszta i Poppera, Tańce węgierskie Brahmsa, Rumuńskie tańce ludowe B. Bartoka, znakomity Skowronek G. O. Dinicu i najsłynniejsze tematy muzyki żydowskiej. Wśród walców natomiast: figlarny i pełen humoru Walc łyżwiarzy Émile Waldteufla, przypominający, szczególnie nieco starszym słuchaczom, jak się bawili na lodowiskach w czasach, gdy zimą panował mróz. 
 
 
Orkiestrze towarzyszył najlepszy cygański zespół z Budapesztu „Lajos Sárközi jr. and his Orchestra”. Muzycy występowali w wielu krajach Europy, Stanach Zjednoczonych i Japonii. Lider - Lajos Sárközi junior jest znakomitym wirtuozem skrzypiec, absolwentem Akademii Muzycznej Franza Liszta w Budapeszcie. W jego orkiestrze występują: ojciec wirtuoza - Lajos senior, także znakomity skrzypek, altowiolista Norbert Oláh,  kontrabasista Rudolf Sárközi oraz wyśmienity cymbalista Gyula Csík - solista Gypsy Philharmonic Orchestra. 
 
 
Z orkiestrą wystąpiła znakomita solistka Teatru Muzycznego w Kielcach - śpiewaczka Renata Drozd, dysponująca wspaniałym sopranem lirico-spinto.
 
 
Organizatorem koncertu był Burmistrz Miasta i Gminy Pleszew oraz Dom Kultury w Pleszewie, Spółka Sport Pleszew i Fundacja Muzyczna APOLLO. 
 
 

Zapytaj prawnika


Informacja na temat reklamy w gazecie iPleszew.pl

Informacja na temat reklamy w gazecie iPleszew.pl
Informacja na temat reklamy w pleszewskiej gazecie internetowej

iJarocin.pl reklamy iJarocin.pl reklama w sieci gazet