iPleszew.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej
rotator reklamuj się w gazecie internetowej
rotator reklamuj się w gazecie internetowej

Reklama: Ogrodzenia - Balustrady - Bramy - Furtki - Dekoracje : niezlymotyw.pl

PsiaArka Krotoszyn - Szkolenie Psów
Reklama zakładki na temat rynku pracy i możliwości zamieszczenia ogłoszenia

Partner gazety internetowej iJarocin.pl
Informacja na temat reklamy w gazecie iPleszew.pl

Informacja na temat reklamy w gazecie iPleszew.pl


Niedziela
17
luty
2019
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
Pleszew

Powstaje nowy Dom Kultury

2019-02-08 11:02:31

Zdjęcie: pleszew.pl
Budowa nowej siedziby Domu Kultury trwa. Obecnie widać już mury obiektu. Dach na starej części ma już pokrycie z desek i papy. Dwukondygnacyjna dobudowana część natomiast jest zabezpieczona przed opadami atmosferycznymi. Na terenie budowy pracę zaczęli już elektrycy. Budowa obiektu wkracza teraz w najbardziej intensywną fazę.

Przypomnijmy, że zadanie pod nazwą „Utworzenie nowej siedziby Domu Kultury na terenie dworca PKP Pleszew Miasto” otrzymało dofinansowanie w kwocie 4,3 mln zł z WRPO na lata 2014-2020, w ramach Poddziałania 4.4.1. Inwestycje w obszarze dziedzictwa kulturowego regionu. Dzięki temu stara mała parowozownia zmieni się w nowy obiekt kultury, który zachowa obecny styl architektoniczny. Będzie jednak rozbudowany – wyższy (dwukondygnacyjny), a jedna z części będzie dobudowana. Powierzchnia użytkowa będzie wynosić ponad 1000 m². Obok powstaną 32 miejsca parkingowe. Wejście do budynku będzie zlokalizowane od strony ul. Sienkiewicza. Projekt obejmuje nie tylko prace budowlane, ale i zakup niezbędnego wyposażenia do funkcjonowania Domu Kultury, m.in. mebli, sprzętu audiowizualnego czy instrumentów muzycznych.

 

Nowy budynek Domu Kultury będzie nawiązywał do charakteru tego miejsca i przypominał historię, pozostaną w nim bowiem tory kolejowe i kanały naprawcze, które będą odkryte oraz zabezpieczone szkłem i podświetlone. Tory na zewnątrz będą także zachowane i wkomponowane w nawierzchnię. Wyeksponowane będą ponadto inne elementy infrastruktury  kolejowej, np. zwrotnice czy semafory. Ruch kolei wąskotorowej oraz towarowej nadal na tym terenie będzie się odbywał. Dzierżawca torów obsługujący m.in. tzw. wąskotorówkę – nadal będzie z nich korzystał, a dotychczasowe zaplecze techniczne zostanie przeniesione do Kowalewa.
Źródło: pleszew.pl


Zapytaj prawnika


Informacja na temat reklamy w gazecie iPleszew.pl

Informacja na temat reklamy w gazecie iPleszew.pl
Informacja na temat reklamy w pleszewskiej gazecie internetowej

iJarocin.pl reklamy iJarocin.pl reklama w sieci gazet