iPleszew.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej
rotator reklamuj się w gazecie internetowej
rotator reklamuj się w gazecie internetowej

Reklama: Ogrodzenia - Balustrady - Bramy - Furtki - Dekoracje : niezlymotyw.pl

PsiaArka Krotoszyn - Szkolenie Psów
Reklama zakładki na temat rynku pracy i możliwości zamieszczenia ogłoszenia

Partner gazety internetowej iPleszew.pl
Informacja na temat reklamy w gazecie iPleszew.plInformacja na temat reklamy w gazecie iPleszew.pl
Informacja na temat reklamy w gazecie iPleszew.pl

Informacja o możliwości zareklamowania się w gazecie iPleszew.pl
Informacja na temat reklamy w gazecie iPleszew.pl


Oświata

Prezenty dla młodych matek

2018-12-18 08:54:46

Z inicjatywy Komendy Głównej OHP w Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Pleszewie odbyło się spotkanie opłatkowe dla młodych matek, które uczą się w placówce. Wzięło w nim udział osiem mam ze swoimi pociechami oraz jedna, która spodziewa się dziecka. Wszystkie otrzymały gwiazdkowe prezenty dla swoich maluchów.

Pomysłodawcą akcji "Życie jest cudem. Boże Narodzenie w rodzinie OHP" jest Komenda Główna OHP, a patronat nad nią objął Sekretarz Stanu w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Stanisław Szwed. 
 
 
Forma zorganizowania uroczystości leżała całkowicie w naszej gestii. Zrobiliśmy więc spotkanie w Ośrodku Szkoleniowym "Kasyno", które należy do Centrum. Tam na naszych gości czekała kawa wraz ze świątecznymi wypiekami. I oczywiście prezenty, które  otrzymały mamy - tłumaczy Krystian Piasecki, dyrektor Centrum.
 
 
Podczas spotkania dyrektor odczytał list specjalny przesłany przez Komendanta Głównego OHP Bogdana Ścibuta, w którym złożył życzenia świąteczne i noworoczne młodym rodzicom.
 
 
Tego rodzaju  spotkanie dla młodych mam, które są naszymi podopiecznymi zostało zorganizowane po raz pierwszy i mam nadzieję, że nie ostatni. Dziewcząt uczących się w pleszewskim  Centrum, które są matkami lub wkrótce nimi zostaną - nie jest dużo. Jednak ich obecność na spotkaniu pokazała, że pomysł był trafiony. Z jednej strony młode mamy zostały obdarowane prezentami, a z drugiej -poczuły się docenione. My jako placówka edukacyjna od zawsze dokładamy wszelkich starań, aby takim  osobom ułatwić start w dorosłe życie. Mamy świadomość, że młodziutkim matkom nie jest łatwo. Z jednej strony mają na wychowaniu dziecko, a  na drugim biegunie jest szkoła. I muszą to wszystko jakoś pogodzić. I godzą, bo do tej pory dzielnie sobie radziły na każdym polu - podkreśla Krystian Piasecki, dyrektor Centrum.
 
 
Prezenty, które trafiły w ręce młodych matek były prezentami na życzenie. A to oznacza, że każda z nich mogła wybrać to, co było jej najbardziej potrzebne.
 
 
- Nasze mamy postawiły głównie na odzież dla dzieci i akcesoria typu butelki, czy naczynia do posiłków. Zrezygnowały z zabawek, bo uznały, że maluchy mają ich wystarczająco dużo dodaje Żaneta Pawlak, kierownik internatu w CKiW OHP w Pleszewie.
 

Młode mamy same przyznają, że stawiały na praktyczne podarunki.

 

Jestem mamą dziewięciomiesięcznej Lenki i każdego dnia widzę, jak mała rośnie. Sukienka, która dzisiaj jest dobra, za miesiąc już kompletnie nie pasuje. Trzeba więc regularnie wymieniać jej  garderobę. Dlatego uznałam, że odzież będzie najlepszym prezentem - potwierdza Sandra Fuchs, podopieczna Centrum.
 
 
Tego samego  zdania były pozostałe uczestniczki spotkania.
 
 
- Muszę przyznać, że  pomysł ze zorganizowaniem takiego świątecznego spotkania był sympatyczny. Bardzo miłym gestem okazały się prezenty, ale i też to, że my - młode mamy - dostałyśmy szansę na spotkanie się w jednym miejscu. Na co dzień nie ma bowiem takiej możliwości, bo każda z nas zajmuje się wychowywaniem dziecka i nauką, więc tego czasu zwyczajnie brakuje - dodaje Aleksandra Olejniczak, uczestniczka CKiW.
 
 
Podobne spotkania zaplanowano również w innych placówkach OHP na terenie kraju.
 
 

 Fotorelacja


Zapytaj prawnika


Informacja na temat możliwości reklamy w informatorze budowlanym
Informacja na temat reklamy w gazecie iPleszew.pl

Informacja na temat możliwości reklamy w informatorze ślubnym
Informacja na temat reklamy w gazecie iPleszew.pl
Informacja na temat reklamy w gazecie iPleszew.pl
Informacja na temat reklamy w pleszewskiej gazecie internetowej

iJarocin.pl reklamy iJarocin.pl reklama w sieci gazet