iPleszew.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej
rotator reklamuj się w gazecie internetowej
rotator reklamuj się w gazecie internetowej

Reklama: Ogrodzenia - Balustrady - Bramy - Furtki - Dekoracje : niezlymotyw.pl

PsiaArka Krotoszyn - Szkolenie Psów
Reklama zakładki na temat rynku pracy i możliwości zamieszczenia ogłoszenia

Partner gazety internetowej iPleszew.pl
Informacja na temat reklamy w gazecie iPleszew.plInformacja na temat reklamy w gazecie iPleszew.pl
Informacja na temat reklamy w gazecie iPleszew.pl

Informacja o możliwości zareklamowania się w gazecie iPleszew.pl
Informacja na temat reklamy w gazecie iPleszew.pl


Oświata

Przemoc w rodzinie

2018-12-21 12:12:00

Przemoc w rodzinie, jej rodzaje i cykl oraz miejsca, w których dotknięta przemocą rodzina może szukać pomocy - to główne tematy szkoleń, które odbyła młodzież z Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Pleszewie. Te zostały przeprowadzone przez Powiatowy Ośrodek Interwencji Kryzysowej.

Nieprzypadkowo termin szkoleń wybrano na okres przedświąteczny, bowiem z policyjnych statystyk wynika, że to właśnie w okresie świąt do przemocy dochodzi częściej, niż w innych dniach roku. 
 
  
- Często w czasie świąt dochodzi do kumulacji złych emocji. Rodziny, które w ciągu roku nie mają dla siebie czasu, bo ich członkowie wciąż się mijają w ferworze codziennych obowiązków - nagle przez kilka dni są razem. I tu okazuje się, że nie potrafią ze sobą normalnie rozmawiać. Dochodzi więc do awantur, a  od przemocy dzieli ich już tylko jeden krok - wyjaśnia Justyna Nowicka, pedagog szkolny pracujący z młodzieżą z CKiW OHP w Pleszewie.  
 
  
Szkolenia z młodzieżą z Centrum pod hasłem "Porozumiewać się bez przemocy" przeprowadziła Maria Przybył, kierownik Powiatowego Ośrodka Interwencji Kryzysowej w Pleszewie. Wyjaśniała, czym jest przemoc, jak się przed nią bronić i gdzie szukać wsparcia. Mówiła również o prawach, jakie mają ofiary przypominając, że przemoc jest ścigana z urzędu. 
  

 Organizując takie szkolenia chcemy uświadamiać naszą młodzież, gdzie zaczyna się przemoc i jakich granic nikomu  nie wolno przekraczać. Wbrew pozorom to zjawisko występuje nie tylko w tzw. rodzinach dysfunkcyjnych, gdzie na porządku dziennym jest alkohol- najczęstsza przyczyna przemocy. Agresja pojawia się też w tzw. normalnych domach. I ta jest o wiele trudniejsza do wykrycia, bo  rodzinami dysfunkcyjnymi interesują się odpowiednie instytucje. Z kolei nikomu do głowy nie przychodzi, że  w czterech ścianach w tzw. normalnych domach może rozgrywać się dramat - dodaje Krystian Piasecki, dyrektor Centrum. 

  

Podczas spotkania uczniowie dowiedzieli się też, gdzie w razie konieczności mogą szukać pomocy i jakie instytucje są  za to odpowiedzialne. 

 

 
Zapytaj prawnika


Informacja na temat możliwości reklamy w informatorze budowlanym
Informacja na temat reklamy w gazecie iPleszew.pl

Informacja na temat możliwości reklamy w informatorze ślubnym
Informacja na temat reklamy w gazecie iPleszew.pl
Informacja na temat reklamy w gazecie iPleszew.pl
Informacja na temat reklamy w pleszewskiej gazecie internetowej

iJarocin.pl reklamy iJarocin.pl reklama w sieci gazet