30

Karate

Reprezentanci PKK na zawodach we Włoszech

2018-12-18 13:16:15

W miniony weekend siedmioro zawodników Pleszewskiego Klubu Karate wzięło udział w Karate1 Youth League we Włoszech.

W zawodach młodzieżowej ligi światowej karate WKF uczestniczyło ponad 2600 karateków z 67 państw.

Dawid Sobkowiak zajął 5 miejsce  w kumite ind. juniorów +76kg. D. Sobkowiak wygrał 4 walki. Niestety w walce o finał przegrał przez wskazanie z Egipcjaninem Mohamedem Hazem i uległ kontuzji stopy. W walce repasażowej o brązowy medal uznał wyższość Włocha Christiana Zippoli.

Magdalena Godlewska zajęła 9 miejsce w kumite ind. juniorek -59kg wygrywając 3 walki.

Michał Florczak startował w kumite ind. kadetów -57kg. M. Florczak wygrał 1 walkę.

Filip Vogt startował w kumite in. U21 -75kg, gdzie wygrał 2 walki oraz w kumite seniorów -75kg triumfując 1 raz

.
Udział w największym turnieju ligi światowej karate zanotowali także Marta Michalewicz w kumite ind. juniorek -59kg, Julia Grzelak w kumite ind. kadetek -47kg oraz Kacper Vogt w kumite ind. juniorów -76kg.
Już w lutym zawodnicy Pleszewskiego Klubu Karate wezmą udział w Mistrzostwach Europy w Danii.