iPleszew.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej


PsiaArka Krotoszyn - Szkolenie Psów

Poniedziałek
19
luty
2018
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28

Pleszew

Rozmawiali o cyberprzemocy

2017-12-06 13:12:00

Uczniowie z Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Pleszewie spotkali się z mł.asp. Monika Lis-Rybarczyk z Komendy Powiatowej Policji w Pleszewie, która rozmawiała z nimi na temat cyberprzemocy. A ta jest współcześnie zjawiskiem powszechnym i niosącym za sobą wiele niebezpieczeństw.

Spotkanie, które  przebiegało pod hasłem  „Zjawisko cyberprzemocy wśród młodzieży i  odpowiedzialność karna” miało za zadanie uświadomić podopiecznym centrum czym jest taka forma przemocy i z jakimi konsekwencjami trzeba się liczyć, gdy się ją stosuje.

 

Poprzez takie spotkania z policją, które odbywają się w naszym Centrum regularnie, chcemy uczulić naszą młodzież na to, że prześladowanie, zastraszanie, nękanie, wyśmiewanie innych osób z wykorzystaniem internetu i telefonów komórkowych to zachowania nie tylko niemoralne, ale wręcz karalne. Z drugiej strony zależy nam też na tym, aby ktoś, kto padł ofiarą takiego zachowania nie bał się i opowiedział nam o swoim problemie. Jesteśmy od tego, aby zapobiegać takim sytuacjom - tłumaczy Krystian Piasecki, dyrektor CKiW.

 

 

Mł.asp. Monika Lis-Rybarczyk uczulała wszystkich na przestrzeganie podstawowych zasad funkcjonowania w wirtualnym świecie i radziła, w jaki sposób uporać się z problemem agresji w sieci. Mówiła również o tym, jak cienka jest granica pomiędzy żartami, a cyberprzemocą  i jakie kary grożą m.in. za obrażanie i nękanie innych.

Zapytaj prawnika

Dyżur Aptek w Pleszewie