iPleszew.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowejPsiaArka Krotoszyn - Szkolenie Psów
Reklama zakładki na temat rynku pracy i możliwości zamieszczenia ogłoszenia

Partner gazety internetowej iPleszew.pl
Informacja na temat reklamy w gazecie iPleszew.plInformacja na temat reklamy w gazecie iPleszew.pl
Informacja na temat reklamy w gazecie iPleszew.pl

Informacja o możliwości zareklamowania się w gazecie iPleszew.pl
Informacja na temat reklamy w gazecie iPleszew.pl


Z policji

Rozmawiali o przemocy

2018-11-23 14:31:00

Zdjęcie: KPP Pleszew
Dzielnicowi z chockiego posterunku policji wspólnie z profilaktykiem społecznym pleszewskiej komendy spotkali się z uczniami Zespołu Szkół Podstawowych w Choczu i Czerminie. Tematem zajęć była cyberprzemoc i zagrożenia wynikające z uzależnień oraz odpowiedzialność karna nieletnich.

Komputery, tablety, telefony komórkowe, Internet to nasza codzienność, z których obecnie korzystają wszyscy – dzieci i dorośli. Internet przynosi skarbnicę wiedzy i informacji, ale należy jednak pamiętać, że wykorzystywany w sposób niewłaściwy, może wyrządzić sporo krzywdy. Nękanie rówieśników, udostępnianie danych osobowych, dostęp do treści nieodpowiednich dla dziecka, to wszystko może za sobą nieść poważne konsekwencje. Aby zapobiec niepożądanym sytuacjom przedstawiciele Policji rozmawiali z uczniami Szkoły Podstawowej w Choczu o niebezpieczeństwach oraz skutkach wynikających z niewłaściwego wykorzystania Internetu.

 

W prelekcji, przeprowadzonej przez dzielnicowych z Posterunku Policji w Choczu st.asp. Ireneusza Słodkiego i st.asp. Adama Latańskiego oraz profilaktyka społecznego asp. Monikę Lis-Rybarczyk, wzięli udział uczniowie z klas I -IV szkoły w Choczu oraz z klas V ZS w Czerminie. 
Policjanci uświadamiali uczniom co to jest cyberprzemoc, wskazywali na inne zagrożenia dla dzieci i młodzieży z użyciem Internetu, komputera, tabletu, czy też telefonu komórkowego. Zapoznali uczniów z tym, kim jest nieletni, co to jest czyn karalny, wykroczenie i przestępstwo. 

 

Policjanci omówili środki, jakie może orzec sąd rodzinny wobec nieletniego. Przypomnieli także uczniom, jakie czyny podlegają karze oraz jakie są najczęstsze przyczyny przestępczości nieletnich. 

 Źródło: KPP Pleszew

Zapytaj prawnika


Informacja na temat możliwości reklamy w informatorze budowlanym
Informacja na temat reklamy w gazecie iPleszew.pl

Informacja na temat możliwości reklamy w informatorze ślubnym
Informacja na temat reklamy w gazecie iPleszew.pl
Informacja na temat reklamy w gazecie iPleszew.pl
Informacja na temat reklamy w pleszewskiej gazecie internetowej

iJarocin.pl reklamy iJarocin.pl reklama w sieci gazet