iPleszew.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej
rotator reklamuj się w gazecie internetowej

Reklama: Ogrodzenia - Balustrady - Bramy - Furtki - Dekoracje : niezlymotyw.pl

Najświeższe informacje z pleszewskiego biura ARiMR. Tematy ważne dla rolników i mieszkańców wsi w Pleszewie.

Sprawdź najświeższe wydarzenia z lokalnych dróg oraz inne ważne informacje dotyczące bezpieczeństwa.

Partner gazety internetowej iPleszew.pl

Informacje o rynku pracy w powiecie pleszewskim.


Informacja na temat reklamy w gazecie iPleszew.pl


Reklama internetowa w gazecie
Sobota
23
luty
2019
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
Reklama internetowa - Zamów reklamę!
Z policji

Rozmawiali o przemocy

2018-11-23 14:31:00

Zdjęcie: KPP Pleszew
Dzielnicowi z chockiego posterunku policji wspólnie z profilaktykiem społecznym pleszewskiej komendy spotkali się z uczniami Zespołu Szkół Podstawowych w Choczu i Czerminie. Tematem zajęć była cyberprzemoc i zagrożenia wynikające z uzależnień oraz odpowiedzialność karna nieletnich.

Komputery, tablety, telefony komórkowe, Internet to nasza codzienność, z których obecnie korzystają wszyscy – dzieci i dorośli. Internet przynosi skarbnicę wiedzy i informacji, ale należy jednak pamiętać, że wykorzystywany w sposób niewłaściwy, może wyrządzić sporo krzywdy. Nękanie rówieśników, udostępnianie danych osobowych, dostęp do treści nieodpowiednich dla dziecka, to wszystko może za sobą nieść poważne konsekwencje. Aby zapobiec niepożądanym sytuacjom przedstawiciele Policji rozmawiali z uczniami Szkoły Podstawowej w Choczu o niebezpieczeństwach oraz skutkach wynikających z niewłaściwego wykorzystania Internetu.

 

W prelekcji, przeprowadzonej przez dzielnicowych z Posterunku Policji w Choczu st.asp. Ireneusza Słodkiego i st.asp. Adama Latańskiego oraz profilaktyka społecznego asp. Monikę Lis-Rybarczyk, wzięli udział uczniowie z klas I -IV szkoły w Choczu oraz z klas V ZS w Czerminie. 
Policjanci uświadamiali uczniom co to jest cyberprzemoc, wskazywali na inne zagrożenia dla dzieci i młodzieży z użyciem Internetu, komputera, tabletu, czy też telefonu komórkowego. Zapoznali uczniów z tym, kim jest nieletni, co to jest czyn karalny, wykroczenie i przestępstwo. 

 

Policjanci omówili środki, jakie może orzec sąd rodzinny wobec nieletniego. Przypomnieli także uczniom, jakie czyny podlegają karze oraz jakie są najczęstsze przyczyny przestępczości nieletnich. 

 Źródło: KPP Pleszew


Zapytaj prawnika
Reklama - Ciesielstwo - Dekarstwo - Pokrycia dachowe | Sławomir Głód


W ślubnym informatorze znajdziesz artykuły, porady dotyczące organizacji ślubu, wesela oraz wieczoru kawalerskiego lub panieńskiego.

W ślubnym informatorze znajdziesz artykuły, porady dotyczące organizacji ślubu, wesela oraz wieczoru kawalerskiego lub panieńskiego.

Informacja na temat reklamy w pleszewskiej gazecie internetowej


Informacja na temat reklamy w pleszewskiej gazecie internetowej


Polub nas na Facebooku

Reklama internetowa - Zamów reklamę!

iJarocin.pl reklamy iJarocin.pl reklama w sieci gazet