iPleszew.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowejPsiaArka Krotoszyn - Szkolenie Psów
Reklama zakładki na temat rynku pracy i możliwości zamieszczenia ogłoszenia

Partner gazety internetowej iPleszew.pl
Informacja na temat reklamy w gazecie iPleszew.plInformacja na temat reklamy w gazecie iPleszew.pl
Informacja na temat reklamy w gazecie iPleszew.pl

Informacja o możliwości zareklamowania się w gazecie iPleszew.pl
Informacja na temat reklamy w gazecie iPleszew.pl


Poniedziałek
17
grudzień
2018
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
Oświata

Rozmawiali z żołnierzami z Afganistanu

2018-05-21 10:42:19

Zdjęcie: Magdalena Jankowska
Młodzież z Centrum Kształcenia i Wychowania OHP  w Pleszewie wzięła udział w projekcji filmu o żołnierzach Wojska Polskiego biorących udział w misjach poza granicami kraju. Ta odbyła się w kinie HEL i była jednym z elementów ogólnopolskich uroczystości związanych z 100 rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości i 100 rocznicę Powstania Wielkopolskiego, które odbędą się w dniach od 5 do 7 czerwca na terenie placówki. Uczniowie mogli obejrzeć film dzięki Centrum Weterana Działań Poza Granicami Państwa, które było organizatorem spotkania. 

Film szeroko opowiadał historię  zagranicznych misji od lat 60-tych, w których polscy żołnierze brali udział, pokazywał ich zwykły dzień jak i zadania, które mają do wykonania podczas pobytu w kontyngencie. Oprócz tego przedstawiciele Centrum Weterana Działań Poza Granicami Państwa sprawili młodzieży sporą niespodziankę, bo na żywo połączyli się z żołnierzami, którzy przebywają aktualnie w Afganistanie. Oni również opowiadali o tym, czym się zajmują, jak wygląda ich codzienne życie w bazie i poza nią. Mówili również o kontaktach z miejscową ludnością i zwyczajach, których jako przybysze z zewnątrz muszą przestrzegać.

 

 - Sam film, jak i łączenie na żywo z polskimi żołnierzami zrobiło na naszych uczniach naprawdę duże wrażenie. Takie interaktywne konferencje mimo, że są coraz  łatwiejsze do zorganizowania to nadal wciąż stanowią rzadkość. Dlatego było to tak dużą atrakcją. Wielu z naszych podopiecznych interesuje się historią i działalnością polskiego wojska. A pokazał to udział w kliku konkursach, które podczas spotkania specjalnie na tę okazję przygotowało Centrum Weterana. Ci, którzy najlepiej odpowiedzieli na zadane pytania mogli liczyć na nagrody - wyjaśnia Wiesława Wawroska, wicedyrektor CKiW w Pleszewie. 

 

Centrum Weterana Działań Poza Granicami Państwa w Warszawie jest instytucją, która pełni rolę ośrodka dla weteranów działań poza granicami państwa oraz rodzin żołnierzy i pracowników wojska poległych podczas tych działań. To tam  uzyskują oni pomoc, porady oraz korzystają z konsultacji, w szczególności prawnych i psychologicznych pozwalających na rozwiązanie ich problemów. Centrum podlega Ministrowi Obrony Narodowej i jest jednostką podporządkowaną Podsekretarzowi Stanu w MON p. Markowi Łapińskiemu za pośrednictwem Dyrektora Departamentu Spraw Socjalnych MON. Obowiązki Dyrektora Centrum Weterana pełni płk Leszek Stępień. 

 

Organizacja czynnie współpracuje z właściwymi w danej sprawie instytucjami resortowymi i pozaresortowymi oraz organizacjami i stowarzyszeniami pozarządowymi.  Działa również  na rzecz integracji środowiska weteranów wokół  wspólnie realizowanych przedsięwzięć i podejmowanych inicjatyw.

 

Centrum  stara się też pełnić rolę  depozytariusza wiedzy o udziale polskich żołnierzy w działaniach poza granicami państwa. Gromadzi dokumenty i przedmioty z tym związane. Idea, jaka przyświeca tym działaniom jest taka, aby  zbiory zgromadzone w Centrum były dostępne nie tylko dla osób bezpośrednio związanych ze środowiskiem wojskowym, ale również dla środowiska cywilnego.Służy temu m.in. funkcjonująca w Centrum Sala Tradycji Weterana Działań Poza Granicami Państwa oraz biblioteka, której księgozbiór ukierunkowany jest na problematykę misji. 

 

 Fotorelacja

Źródło: CWDPGP, CKiW OHP Pleszew

Zapytaj prawnika


Informacja na temat możliwości reklamy w informatorze budowlanym
Informacja na temat reklamy w gazecie iPleszew.pl

Informacja na temat możliwości reklamy w informatorze ślubnym
Informacja na temat reklamy w gazecie iPleszew.pl
Informacja na temat reklamy w gazecie iPleszew.pl
Informacja na temat reklamy w pleszewskiej gazecie internetowej

iJarocin.pl reklamy iJarocin.pl reklama w sieci gazet