31

Karate

Siedem medali w Zawadzkiem

2019-03-12 13:04:34

Zawodnicy Pleszewskiego Klubu Karate w minioną sobotę wzięli udział w XXV Międzynarodowym Turnieju Karate Rada Regentów w Zawadzkiem.

W turnieju rywalizowało ze sobą ponad 280 zawodników z 24 klubów z Czech, Słowacji i Polski. Zawody przeprowadzono w kategoriach wiekowych: dzieci 6, 7, 8, 9, 10, 11 lat, młodzików 12-13 lat, kadetów 14-15 lat, juniorów 16-17 oraz seniorów. Zawodnicy rywalizowali w konkurencjach kata indywidualnym i drużynowym, kumite na fantomach i kumite, czyli walce sportowej.

Pleszewski Klub Karate wywalczył 7 medali w tym 3 złote, 3 srebrne i 1 brązowy.
Dwa medale zdobyła Maja Kolanowska, która w kumite dziewcząt 8-9 lat była bezkonkurencyjna i wygrała złoty medal. M. Kolanowska wystąpiła także w starszej wiekowo konkurencji, kumite dziewcząt 10-11 lat -34kg, w której zajęła 2. miejsce.

W tej samej konkurencji bardzo udany debiut w zawodach zaliczyła Wiktoria Jopek, która wywalczyła brązowy medal. Wiktoria Jopek stoczyła łącznie 3 walki w tym 2 wygrane.

Złoty medal ma również na swoim koncie Wiktoria Wolniak, która nie miała sobie równych w kumite dziewcząt 10-11 lat -40kg.

Trzeci złoty medal zdobył Michał Florczak, uważany w konkurencji kumite kadetów -57 kg jako za najlepszego zawodnika w Polsce.

Srebrny medal wygrał Jakub Sworek, który nie mógł walczyć w finale z powodu kontuzji.