Informacja o możliwości zareklamowania się w gazecie iPleszew.pl

Karate

Sobkowiak ze srebrnym medalem

2018-10-09 13:24:49

Zawodnicy Pleszewskiego Klubu Karate w miniony weekend wzięli udział w Polish Open w Bielska - Białej.

Reprezentant Pleszewskiego Klubu Karate Dawid Sobkowiak wywalczył srebrny medal w kumite juniorów +76kg na prestiżowym międzynarodowym turnieju karate w Bielska - Białej Polish Open 2018.  W zawodach startowało ponad 1600 zawodników z 211 klubów z 33 państw.

Dawid Sobkowiak po wygraniu eliminacji w finale stoczył bardzo zacięty pojedynek z aktualnym mistrzem świata Duńczykiem Frederikiem Petersenem ulegając nieznacznie 2-1.

Bardzo blisko podium byli Jakub Konowalczyk w kumite juniorów open oraz Bartłomiej Sołtysiak w kumite seniorów +84kg, którzy zajęli 5 miejsca.

Jakub Konowalczyk przegrał walkę o brązowy medal z Czechem Martinem Drabkiem 2-1. Bartłomiej Sołtysiak w kumite seniorów +84kg starcie o brązowy medal przegrał z reprezentantem Norwegii 2-0.

Siódme miejsce zajęli Konrad Tanaś w kumite U21 -60kg, Julia Grzelak w kumite kadetek -47kg oraz Filip Vogt w kumite U21 -75kg. Dziewiąte miejsce zajęła Magdalena Godlewska w kumite juniorek -59kg. Jakub Sworek zajął 11 miejsce w kumite kadetach -63kg.

W zawodach wzięli udział także; Maja Kolanowska w kumite dziewcząt U10 -30kg, Julia Sworek kumite dziewcząt U10 +30kg i U12 -40kg, Wiktoria Wolniak kumite dziewcząt U12 -40kg, Jan Podolski kumite chłopców U12 -34kg, Michał Florczak kumite kadetów -57kg, Mariusz Kierzek kumite kadetów-63kg, Jakub Margiela kumite kadetów-63kg, Paweł Spychalski kumite kadetów -70kg, Marta Michalewicz kumite juniorek-59kg oraz kumite open, Kacper Vogt kumite juniorów-76kg i kumite open oraz Maciej Drażewski kumite seniorów -67kg.

Maciej Drążewski po raz ostatni wystąpił w barwach Pleszewskiego Klubu Karate. Ten utytułowany zawodnik będzie reprezentował barwy Kuzi Sport Poznań.