Informacja o możliwości zareklamowania się w gazecie iPleszew.pl

Karate

Srebrny medal z Cancun!

2018-10-29 11:23:08

W miniony weekend dwoje zawodników Pleszewskiego Klubu Karate wzięło udział w turnieju karate w Meksyku.

Jeden z największych turniejów karate w lidze młodzieżowej w Ameryce odbył się w meksykańskiej miejscowości Cancun. Zmierzyło się w nim ponad 500 zawodników z 32 krajów, w tym czworo reprezentantów z Polski.

Pleszewski Klub Karate reprezentowało dwójka zawodników: Kacper Vogt (kumite juniorów -76kg) oraz Dawid Sobkowiak (kumite juniorów +76kg).

Kolejny bardzo dobry występ zanotował Dawid Sobkowiak zdobywając srebrny medal w tym prestiżowym turnieju. D. Sobkowiak aktualnie zaliczany jest do najlepszych juniorów na świecie w karate WKF (karate olimpijskie). Urasta do rangi najbardziej rozpoznawalnego polskiego karateki. Ma na swoim koncie m. in. zwycięską walkę z aktualnym mistrzem świata Frederikiem Petersenem z Danii.

Dawid Sobkowiak po wygraniu eliminacji w amerykańskim turnieju w finale po bardzo zaciętym pojedynku przegrał z zawodnikiem gospodarzy Diazem Ramiro.

W zawodach uczestniczył również Kacper Vogt, który ukończył zawody na 7 miejscu kumite ind. W walce repasażowej o brązowy medal przy stanie 4-1 dla Kacpra Vogta zawodnik meksykański uległ kontuzji i za wykluczenie z dalszej walki rywala Kacper Vogt został zdyskwalifikowany karą hansoku (decyzja bardzo kontrowersyjna), która spowodowała odpadniecie z dalszej rywalizacji pleszewskiego karateki.

Kacper Vogt i Dawid Sobkowiak to wychowankowie braci Damiana i Bartłomieja Sołtysiaków.