iPleszew.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej


PsiaArka Krotoszyn - Szkolenie Psów

Poniedziałek
19
luty
2018
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28

Pleszew

Szkolili się na brukarzy

2017-11-14 11:11:00

W Rejonowym Ośrodku Szkolenia Zawodowego Młodzieży w Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Pleszewie dobiegła końca druga część kursu „Brukarz z obsługą wózków jezdniowych podnośnikowych wraz z bezpieczną wymianą butli gazowych” dla bezrobotnych. W ostatni dzień szkolenia tuż po egzaminach uczestnicy z rąk Andrzeja Woźniaka - kierownika ROSZM otrzymali zaświadczenie o ukończeniu kursu oraz certyfikaty potwierdzające uzyskanie umiejętności w zawodzie brukarz i kierowca wózków jezdniowych.

Szkolenie rozpoczęło się w sierpniu i wzięło w nim udział 10 bezrobotnych mieszkańców powiatu pleszewskiego.

 

-Każdy uczestnik odbył w sumie 353 godziny zajęć z podziałem na teorię i praktykę dotyczącą kursu brukarza i obsługę wózków jezdniowych podnośnikowych. 32 godziny zostały poświęcone przyswajaniu wiedzy teoretycznej, 128 godzin zajęciom praktycznym oraz 120 godzin przeznaczono na zajęcia praktyczne u pracodawców w zakresie brukarstwa. Z kolei 67 godzin zostało przeznaczone na obsługę wózka jezdniowego podnośnikowego. Całość zakończyła się egzaminem i przyznaniem certyfikatów dla tych, którzy ukończyli kurs - wyjaśnia Andrzej Woźniak, kierownik ROSZM.

 

ROSZM wchodzi w skład Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Pleszewie i od 2011 roku zajmuje się m.in. szkoleniem osób bezrobotnych, dzięki czemu ci mogą wrócić na rynek pracy.

 

-Kursy odbyły się na zlecenie Powiatowego Urzędu Pracy w Pleszewie i były realizowane w ramach projektów Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Zostały one przeprowadzone pod potrzeby rynku pracy i dzięki nim bezrobotni znajdą zatrudnienie - dodaje Wiesława Wawroska, wicedyrektor Centrum.

 

Szkolenia brukarz z obsługą wózków jezdniowych podnośnikowych wraz z bezpieczną wymianą butli gazowych były prowadzone przez wykwalifikowaną kadrę instruktorów praktycznej nauki zawodu z CKiW OHP.Fotorelacja


Zapytaj prawnika

Dyżur Aptek w Pleszewie