Najświeższe informacje z pleszewskiego biura ARiMR. Tematy ważne dla rolników i mieszkańców wsi w Pleszewie.

Sprawdź najświeższe wydarzenia z lokalnych dróg oraz inne ważne informacje dotyczące bezpieczeństwa.

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie

Karate

Trzy medale z Bratysławy!

2019-02-25 14:13:55

Zawodnicy Pleszewskiego Klubu Karate w minioną sobotę wzięli udział w 39th Grand Prix Slovakia. Karatecy wrócili do domu z trzema medalami.

W Bratysławie wzięło udział 1535 zawodników z 22 państw, w tym siedmioro reprezentantów Pleszewskiego Klubu Karate: Julia Grzelak, Magdalena Godlewska, Marta Michalewicz, Michał Florczak, Dawid Sobkowiak, Kacper Vogt, Filip Vogt.

W bardzo silnie obsadzonym turnieju międzynarodowym zawodnicy PKK Pleszew wywalczyli 3 medale.

Zdobywcą 2 medali został Kacper Vogt, który wywalczył złoty medal w kumite juniorów -76kg oraz medal brązowy w kumite młodzieżowców -84kg.

W walce o złoty medal w kumite juniorów Kacper Vogt pokonał kolejno Czecha Matysa Maly, Słowaka Matusa Galla, Węgra Botond Kapdebo. W półfinale pokonał Chorwata Aleksandra Kalabica 1-0 i w finale po zaciętej walce Słowaka Patrika Seboka 1-0.

W kumite młodzieżowców U21 -84kg w pierwszej walce K. Vogt uległ Rosjaninowi Maxymovi Gayvoronskiy 3-4. Ponieważ Rosjanin wszedł do finału, pozwoliło to Kacprowi Vogtowi walczyć w walkach repasażowych o brązowy medal, w których kolejno wygrał z Austriakiem Niklasem Horrman, Węgrem Marcellem Knirschem i bezpośrednio o brązowy medal pokonał Chorwata Igora Vrbana.

Trzeci medal wywalczyła Magdalena Godlewska, która pokonała kolejno Węgierkę Zsofie Udvari, Słowaczkę Zoję Zimnkovalovą oraz reprezentantkę Kazachstanu Valeriye Rudakovą.
W starciu o finał uległa Chorwatce Petrze Nuić. W repasażu o brązowy medal pokonała Słowaczkę Karolinę Canovą 2-0.

Bardzo blisko brązowego medalu był Dawid Sobkowiak, który w walce o brązowy medal przegrał z reprezentantem Kazachstanu, pomimo prowadzenia na punkty 2-0 został zdyskwalifikowany za kary, zajmując ostatecznie piąte miejsce.

Michał Florczak w walce repasażowej o brązowy medal uległ Rosjaninowi Maksimovi Marian. W sumie Michał Florczak stoczył 5 walk w tym wygrał 3.

Filip Vogt w kumite młodzieżowców U21 -75kg wygrał 3 walki i 2 przegrał, zajmując ostatecznie 5 miejsce, ulegając w decydującym pojedynku o brązowy medal Duńczykowi Larsen Mads Virbergowi 2-1.

Marta Michalewicz wygrała jedną walkę z Węgierką Andreą Meszaros 3-2 i jedną walkę przegrała z Włoszką Valentiną Pacino 2-1.

Julia Grzelak w pierwszej walce w kumite kadetek -47kg uległa Słowaczce Ninie Kvasnicovej 3-2.

Turniej w Bratysławy jest zaliczany jako zawody rankingowe do kwalifikacji kadry narodowej karate WKF.  Kolejnymi turniejami na terenie kraju  będą w 2019 roku: Tczew Energa Karate Cup, Harasuto CUP w Łodzi, Central Poland Open w Pleszewie oraz Polish Open Bielsko Biała.