iPleszew.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej
rotator reklamuj się w gazecie internetowejPsiaArka Krotoszyn - Szkolenie Psów
Reklama zakładki na temat rynku pracy i możliwości zamieszczenia ogłoszenia

Partner gazety internetowej iPleszew.pl
Informacja na temat reklamy w gazecie iPleszew.plInformacja na temat reklamy w gazecie iPleszew.pl
Informacja na temat reklamy w gazecie iPleszew.pl

Informacja o możliwości zareklamowania się w gazecie iPleszew.pl
Informacja na temat reklamy w gazecie iPleszew.pl


Listy od Czytelników

Turbo na Dniach Pleszewa

2018-06-25 09:15:58

Zdjęcie: Paweł B. Jakubowski
23 czerwca 2018 roku w Muzeum Regionalnym w Pleszewie w ramach obchodów „Dni Pleszewa 2018” zorganizowano spotkanie z członkami zespołu Turbo. Spotkanie odbyło się przed zaplanowanym na godz. 20.00 koncertem grupy na pleszewskim Rynku.

Punktualnie o godz. 18.00 na salę wystawową muzeum, weszli członkowie zespołu prowadzeni przez założyciela grupy, legendarnego polskiego gitarzystę, Wojciecha Hoffmana.

 

Zespół TURBO został założony w 1980 roku w Poznaniu przez gitarzystę, grającego w grupie zresztą do dziś, Wojtka Hoffmana. Jeden z pierwszych koncertów Turbo odbył się w styczniu 1981 roku właśnie w Pleszewie, w restauracji BAKS, o czym nie zapomniał jeden z uczestników spotkania. Pamiętał, że wówczas po zagraniu kilku akordów wyłączono prąd i koncert został przerwany. Nie wznowiono go, a Wojtek Hoffman porozmawiał z pierwszymi pleszewskimi fanami grupy. Niedługo potem usłyszeli oni w radio jeden z największych przebojów grupy „Dorosłe dzieci”. Wojtek obiecał, że sprawdzi zapiski w swoim kalendarzu, gdyż prowadził on takowe aż do 1990 roku.

 

Przybyli na spotkanie miłośnicy grupy pytali o historię grupy i o dzień dzisiejszy. Wspaniali gawędziarze, z których na plan pierwszy wysuwali się gitarzysta Wojtek Hoffman, wokalista Tomek Struszczyk i grający na gitarze basowej Bogusz Rutkiewicz (cieszył się, że w Pleszewie jest ulica, która nosi jego imię) wspominali swoje najciekawsze występy, wpadki, jakie zaliczali, odpowiadali też na pytania dotyczące repertuaru.

 

Spotkanie zakończyło się zagraniem przez Wojtka fragmentu utworu „Smak ciszy” na gitarze akustycznej. W tym krótkim pokazie towarzyszyli mu Tomek Struszczyk (bez mikrofonu) i grający na drewnianej skrzynce perkusista Mariusz Bobkowski. Spotkanie zakończyło się wspólnym zdjęciem członków zespołu z przybyłymi na miejsce fanami.

 

Po spotkaniu grupa Turbo zagrała wspaniały koncert na scenie pleszewskiego Rynku.

Paweł B. Jakubowski

 


Fotorelacja


Zapytaj prawnika


Informacja na temat możliwości reklamy w informatorze budowlanym
Informacja na temat reklamy w gazecie iPleszew.pl

Informacja na temat możliwości reklamy w informatorze ślubnym
Informacja na temat reklamy w gazecie iPleszew.pl
Informacja na temat reklamy w gazecie iPleszew.pl
Informacja na temat reklamy w pleszewskiej gazecie internetowej

iJarocin.pl reklamy iJarocin.pl reklama w sieci gazet