iPleszew.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej
rotator reklamuj się w gazecie internetowej
rotator reklamuj się w gazecie internetowej

Reklama: Ogrodzenia - Balustrady - Bramy - Furtki - Dekoracje : niezlymotyw.pl

PsiaArka Krotoszyn - Szkolenie Psów
Reklama zakładki na temat rynku pracy i możliwości zamieszczenia ogłoszenia

Partner gazety internetowej iPleszew.pl
Informacja na temat reklamy w gazecie iPleszew.plInformacja na temat reklamy w gazecie iPleszew.pl
Informacja na temat reklamy w gazecie iPleszew.pl

Informacja o możliwości zareklamowania się w gazecie iPleszew.pl
Informacja na temat reklamy w gazecie iPleszew.pl


Oświata

W Bułgarii rozmawiali o Freinecie

2018-05-09 08:19:07

Nauczyciele ze Stowarzyszenia Edukacja-Młodzież z Pleszewa działającego w Centrum Kształcenia i Wychowania OHP uczestniczą w projekcie Erasmus+ „Opportunities in the puzzle of ethnic needs”. W ramach programu wyjechali do Bułgarii, gdzie spotkali się z innymi nauczycielami z Europy biorącymi udział w projekcie.

Projekt KA2 Erasmus+ „Opportunities in the puzzle of ethnic needs” zakłada m.in. szkolenia dla nauczycieli, które polegają m.in.  na  wdrażaniu nowych lub niekonwencjonalnych metod nauczania w placówkach edukacyjnych oraz różnego rodzaju szkoleń. Spotkanie w Sofii, w którym udział oprócz bułgarskich i polskich nauczycieli wzięli również pedagodzy z Turcji i Hiszpanii. 

 

- Nauczyciele brali udział w szkoleniu komputerowym „ Training for qualification of part of professional organizer Internet applications” i zapoznali się z naturalną metodą nauczania Celestyna Freineta. Polega ona m.in. na eliminowaniu tradycyjnego prowadzenia zajęć z udziałem szkolnych podręczników, za to propaguje wykorzystywanie zainteresowania uczniów, ich  aktywność. Metoda opiera się na pracy poprzez zabawę, która odpowiada dzieciom. Według Freineta wpływa ona na wszechstronny rozwój młodego człowieka i podkreśla jego wyjątkowość - wyjaśnia Izabela Werner, dyrektor  Gimnazjum i Zasadniczej Szkoły Zawodowej prowadzonej przez Stowarzyszenie Edukacja - Młodzież.

 

Umowa   na udział w nowym projekcie KA2 Erasmus+ „Opportunities in the puzzle of ethnic needs” została podpisana  w lutym 2018 roku. Od tego momentu ruszyła współpraca, która będzie trwała przez najbliższe dwa lata. A pleszewscy nauczyciele będą uczyli się nawzajem od  nauczycieli z Bułgarii, Hiszpanii i Turcji. Projekt zakłada do dążenia do wprowadzenia innowacyjnego podejścia pedagogicznego opartego na teorii C. Freineta oraz  tworzenie cyfrowych narzędzi edukacyjnych. Teoria Freineta opiera się na integracji społecznej, promowaniu współpracy w grupie i ulepszaniu uczenia się uczniów w gorszej sytuacji. Innowacyjnymi produktami ma być rozwój pedagogiczny i internetowy.

 Fotorelacja


Zapytaj prawnika


Informacja na temat możliwości reklamy w informatorze budowlanym
Informacja na temat reklamy w gazecie iPleszew.pl

Informacja na temat możliwości reklamy w informatorze ślubnym
Informacja na temat reklamy w gazecie iPleszew.pl
Informacja na temat reklamy w gazecie iPleszew.pl
Informacja na temat reklamy w pleszewskiej gazecie internetowej

iJarocin.pl reklamy iJarocin.pl reklama w sieci gazet