iPleszew.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej


Reklama - COLORSHIRT.PL - Nadruki na koszulki, gadżety reklamowe z nadrukiem dla firm

Reklama: Ogrodzenia - Balustrady - Bramy - Furtki - Dekoracje : niezlymotyw.pl

Sprawdź najświeższe wydarzenia z lokalnych dróg oraz inne ważne informacje dotyczące bezpieczeństwa.

PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Informacje o rynku pracy w powiecie pleszewskim.


Informacja na temat reklamy w gazecie iPleszew.pl


Reklama internetowa w gazecie
Sobota
20
lipiec
2019
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31Ciekawostka

W Pleszewie będzie więcej drzew

2019-06-18 13:51:54

Zdjęcie: Archiwum
W Pleszewie na jesień „wyrośnie” 530 drzew. Nasadzenia planowane są zarówno w centrum miasta, jak i w parkach i na obrzeżach Pleszewa.

Podczas konferencji prasowej Burmistrz Miasta i Gminy Pleszew Arkadiusz Ptak zaprezentował mapę nasadzeń drzew na terenie Pleszewa. Łącznie ma się ich pojawić 530. Wśród nich są lipy, graby, platany, wiśnie, dęby, kasztanowce, klony i lilaki. - Był to element akcentowany przeze mnie w kampanii wyborczej i teraz przechodzę do jego realizacji – podkreśla włodarz Pleszewa.

 

Większa część z nich zostanie posadzona wraz z zakończeniem trwającego obecnie remontu drogi Pleszew-Tomaszew-Korzkwy. Będzie to 287 sztuk lip drobnolistnych o wysokości ok. 2 m. Kolejne drzewa pojawią się w następujących miejscach:

  • ul. Glinki - dąb szypułkowy – 25 szt.

  • ul. Al. Wojska Polskiego (zieleniec przed Stadionem Miejskim) - klon czerwony – 20 szt.; buk pospolity – 15 szt.

  • ul. Wierzbowa (odcinek ul. Szpitalna – ul. Kasztanowa) - lipa drobnolistna – 20 szt.; wiśnia japońska – 20 szt.; klon czerwony – 20 szt.

  • ul. Wierzbowa (odcinek ul. Wiśniowa – ul. Lipowa) -wiśnia osobliwa – 5 szt.; ul. Zielona (skwer); jarząb szwedzki – 5 szt.

  • ul. Malinie (osiedle) - grab pospolity – 25 szt.

  • Park Miejski - kasztanowiec czerwony – 3 szt.

  • ul. Olsztyńska - wiśnia piłkowana – 5 szt.; grab pospolity – 15 szt.

  • Park Leśny Planty - lilak – 25 szt.

 

Około 40 drzew pojawi się w ścisłym centrum miasta. - Na płycie Rynku posadzimy 9 lip drobnolistnych. Między chodnikami a parkingiem od strony północnej i zachodniej zostaną posadzone kolejne drzewa. Trwa jeszcze analiza, ale najprawdopodobniej będzie to miejska odmiana platana. Zrobimy to trochę kosztem chodnika, trochę kosztem parkingu, ale co ważne liczba miejsc postojowych nie ulegnie redukcji - zapewnia Arkadiusz Ptak. Nowe drzewa zostaną rozmieszczone również na ulicach, na których obecnie trwa modernizacja kanalizacji, czyli Kraszewskiego, Bojanowskiego, Tyniec i Panieńskiej. – Chcemy wyjść z betonowej pustyni i ożywić centrum miasta zielenią – argumentuje burmistrz. Jest to też ważny element dbania o czyste powietrze.

 

Część nasadzeń sfinansuje firma FAMOT Pleszew w ramach rekompensacji za wycinkę drzew na swoim terenie.

 

Kolejnym etapem nasadzeń będzie objęty teren między ulicami Kolejową i Targową. Nastąpi to jednak dopiero po zakończeniu planowanych tam inwestycji. Ponadto włodarz Pleszewa zapowiedział walkę z przydrożnymi trawami w miejskich ulicach między chodnikiem a drogą, które ograniczają widoczność i są nieestetyczne. – Chcemy poszukać alternatywy dla trawy, która szybko rośnie i trzeba ją często kosić. Być może będą to jakieś niskie krzewy. W tej sprawie będziemy musieli dojść do porozumienia z Zarządem Dróg Powiatowych i starostą - podkreśla Arkadiusz Ptak.

 


Polub nas na Facebooku

W ślubnym informatorze znajdziesz artykuły, porady dotyczące organizacji ślubu, wesela oraz wieczoru kawalerskiego lub panieńskiego.

W ślubnym informatorze znajdziesz artykuły, porady dotyczące organizacji ślubu, wesela oraz wieczoru kawalerskiego lub panieńskiego.

Zapytaj prawnika
Reklama - Ciesielstwo - Dekarstwo - Pokrycia dachowe | Sławomir Głód


Informacja na temat reklamy w pleszewskiej gazecie internetowej


iJarocin.pl reklamy iJarocin.pl reklama w sieci gazet