iPleszew.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej
rotator reklamuj się w gazecie internetowej
PsiaArka Krotoszyn - Szkolenie Psów
Reklama zakładki na temat rynku pracy i możliwości zamieszczenia ogłoszenia

Partner gazety internetowej iPleszew.pl
Informacja na temat reklamy w gazecie iPleszew.plInformacja na temat reklamy w gazecie iPleszew.pl
Informacja na temat reklamy w gazecie iPleszew.pl

Informacja o możliwości zareklamowania się w gazecie iPleszew.pl
Informacja na temat reklamy w gazecie iPleszew.pl

Wtorek
25
wrzesień
2018
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

CKiW OHP

W weekend w Pleszewie pojawią się żołnierze

2017-10-11 08:30:17

W sobotę odbędzie się kolejny zjazd koleżeński oficerów, żołnierzy i pracowników cywilnych byłej Jednostki Wojskowej w Pleszewie.

Organizatorem wydarzenia jest Centrum Kształcenia i Wychowania OHP wraz z  żołnierzami z byłego 20 Pułku Artylerii Przeciwpancernej, który został zlikwidowany w 1993 roku.

 

Spotkanie kadry byłej jednostki wojskowej w Pleszewie to już długoletnia tradycja i odbywa się co dwa lata. Przyjeżdżają do nas pracownicy 20 PAP z całego kraju. Inicjatorami pomysłu są m.in. byli żołnierze: Florian Siekierski - ostatni dowódca 20 Pułku Artylerii Przeciwpancernej w Pleszewie, Zenon Jankowski, Jerzy Krawczyk, Marek Felakowski, z którymi wspólnie planujemy przebieg uroczystości - wyjaśnia Krystian Piasecki, dyrektor CKiW OHP.

 

Spotkanie  rozpocznie się o godzinie 11.00 od złożenia kwiatów i zniczy pod pomnikiem "Chwała Artylerzystom". Honory odda również delegacja młodzieży z CKiW OHP, która bierze udział we wszystkich uroczystościach. Wcześniej nastąpi podniesienie flagi państwowej i wprowadzenie posterunku honorowego Drużyny Tradycji 70 Pułku Piechoty.

 

Po oficjalnych uroczystościach zaproszeni goście przejdą do dawnego "Kasyna", a dziś ośrodka szkoleniowego i tam zostanie zrobione pamiątkowe zdjęcie. Później odbędą się zawody strzeleckie na strzelnicy Bractwa Kurkowego przy ulicy Spornej. Zaproszeni goście będą też mogli zwiedzić powojskowe obiekty, która obecnie należą do Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Pleszewie. Jednym z ważnych punktów programu będą też spotkania podopiecznych centrum z gośćmi, z którymi będą rozmawiać na temat 100-lecia odzyskania niepodległości oraz o zbliżającej się setnej rocznicy Powstania Wielkopolskiego, a głównym bohaterem rozmów będzie płk Mieczysław Mozdyniewicz, dowódca 70 Pułku Piechoty  II RP w latach 1927-35.

 

Zapytaj prawnika


Informacja na temat możliwości reklamy w informatorze budowlanym
Informacja na temat reklamy w gazecie iPleszew.pl

Informacja na temat możliwości reklamy w informatorze ślubnym
Informacja na temat reklamy w gazecie iPleszew.pl
Informacja na temat reklamy w gazecie iPleszew.pl
Informacja na temat reklamy w pleszewskiej gazecie internetowej

iJarocin.pl reklamy iJarocin.pl reklama w sieci gazet