iPleszew.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej
rotator reklamuj się w gazecie internetowej
rotator reklamuj się w gazecie internetowej
rotator reklamuj się w gazecie internetowej


Ogłoszenie - Jan Dziedziczak kandydat na europosła

Patronat Medialny - Targi Export Expo

Reklama: Ogrodzenia - Balustrady - Bramy - Furtki - Dekoracje : niezlymotyw.pl

Sprawdź najświeższe wydarzenia z lokalnych dróg oraz inne ważne informacje dotyczące bezpieczeństwa.

Partner gazety internetowej iPleszew.pl

Informacje o rynku pracy w powiecie pleszewskim.


Informacja na temat reklamy w gazecie iPleszew.pl


Reklama internetowa w gazecie
Środa
22
maj
2019
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31Wydarzenia

Warsztaty taneczno - muzyczne i koncert

2018-07-25 07:07:00

Dzieci z Domu Dziecka w Pleszewie wezmą udział w warsztatach taneczno-muzycznych, których zwieńczeniem będzie koncert Malwiny Paszek.

Warsztaty odbędą się w ramach Off Opery, której organizatorem jest Stowarzyszenie Młodych Animatorów Kultury z Poznania. Tegoroczna edycja projektu to blisko 70 wydarzeń kulturalnych, artystycznych i edukacyjnych, inspirujące warsztaty, wykłady, koncerty i spektakle.

 

W tym roku Off Operę podzielono na 3 projekty:  „Czyj taniec?”, „Pogłosy” oraz „Śpiewy historyczne”. W pierwszym z nich wezmą udział wychowankowie Domu Dziecka w Pleszewie.

 

Warsztaty rozpoczynają się dzisiaj i potrwają soboty. Będą się odbywać w Gołuchowskim Ośrodku Turystyki i Sportu. Warsztaty w Gołuchowie (25-28 lipca) zostaną uświetnione koncertem Malwiny Paszek (27 lipca) – poznańskiej muzyczki i śpiewaczki, zajmującej się muzyką tradycyjną od wielu lat. Podczas koncertu zabrzmi lira korbowa w repertuarze tradycyjnym. Pojawią się pieśni z różnych regionów Polski. Lirniczka, Malwina Paszek zagra pieśni z bliskich jej regionów.

 

Taniec to forma, która spaja wspólnotę. Tańczymy samotnie, w parze, w grupie, ale to co  wyrażamy ruchem jest najważniejsze. Taniec towarzyszy nam przy różnych okolicznościach − wesela, imieniny, zakończenie szkoły, ale również jest bardzo ważnym elementem naszej polskiej kultury. Adam Mickiewicz w Panu Tadeuszu ostatnią księgę „Kochajmy się” kończy Polonezem, Wesele Stanisława Wyspiańskiego zakończone jest „Chocholim tańcem”, Stanisław Moniuszko buduje finał Halki na narodowym mazurze. Taniec jest ważnym elementem naszego myślenia o wspólnocie i kulturze. Mamy wiele różnych form ruchu, od technik współczesnych po tradycyjne, ale pytanie pozostaje niezmienne: czyj taniec?

 

Odpowiedzi na to pytanie szukać będą w trakcie warsztatów dzieci z Domu Dziecka w Pleszewie (25-28 lipca) oraz grupa seniorów z Tarnowa Podgórnego (16-18 sierpnia). Podczas kilku spotkań z instruktorami tańca uczestnicy warsztatów poszerzą wachlarz swoich ruchów, o takie które można odnaleźć w technice Hip-hop czy Swing. Ostatnie spotkanie będzie dotyczyło tańców charakterystycznych dla regionu Wielkopolski. Każde spotkanie taneczne zakończy się warsztatem filmowym. Warsztaty to także panele dyskusyjne o tańcu. Wypowiedzi zostaną zebrane w formie publikacji, która będzie odpowiedzią na postawione przez nas na początku pytanie.

 

Koncert będącym zwieńczeniem projektu w Gołuchowie odbędzie się w piątek, 27 lipca o godz. . 18.00 w Gołuchowskim Ośrodku Turystyki i Sportu przy ul. Leśnej 1.

Wstęp wolny.

 

 


Ogłoszenie - Witold Tomczak kandydat na posła do europarlamentu

Ogłoszenie - Życzenia na Dzień Mamy od Posła Piotra Kalety


W ślubnym informatorze znajdziesz artykuły, porady dotyczące organizacji ślubu, wesela oraz wieczoru kawalerskiego lub panieńskiego.

W ślubnym informatorze znajdziesz artykuły, porady dotyczące organizacji ślubu, wesela oraz wieczoru kawalerskiego lub panieńskiego.

Zapytaj prawnika
Reklama - Ciesielstwo - Dekarstwo - Pokrycia dachowe | Sławomir Głód


Informacja na temat reklamy w pleszewskiej gazecie internetowej


Reklama internetowa - Zamów reklamę!

iJarocin.pl reklamy iJarocin.pl reklama w sieci gazet