iPleszew.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej
rotator reklamuj się w gazecie internetowej

Reklama: Ogrodzenia - Balustrady - Bramy - Furtki - Dekoracje : niezlymotyw.pl

Najświeższe informacje z pleszewskiego biura ARiMR. Tematy ważne dla rolników i mieszkańców wsi w Pleszewie.

Sprawdź najświeższe wydarzenia z lokalnych dróg oraz inne ważne informacje dotyczące bezpieczeństwa.

Partner gazety internetowej iPleszew.pl

Informacje o rynku pracy w powiecie pleszewskim.


Informacja na temat reklamy w gazecie iPleszew.pl


Reklama internetowa w gazecie
Sobota
23
luty
2019
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
Reklama internetowa - Zamów reklamę!
Pleszew

Wspólnie zaśpiewali "Mazurka Dąbrowskiego"

2018-11-13 11:49:07

W miniony piątek o godz. 11.11 młodzież z Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Pleszewie zaśpiewała "Mazurka Dąbrowskiego". W ten sposób uczniowie placówki uczcili 100 rocznicę odzyskania niepodległości.

Uroczyste odśpiewanie hymnu poprzedziła akademia poświęcona ważnemu historycznie wydarzeniu, jakim jest odzyskanie przez Polskę wolności po 123 latach niebytu na mapie politycznej Europy.

 

Pomysłodawcą  akcji śpiewania w polskich szkołach hymnu z okazji 100 rocznicy odzyskania niepodległości jest Biuro Programu "Niepodległa". Włączyło się do niej blisko  22 tys. szkół, 5 milionów uczniów i prawie 470 tys. nauczycieli z całego kraju. Idea, która przyświecała pomysłodawcom to "pokazanie, że wszyscy jesteśmy jedną, wielką biało-czerwoną rodziną".

 

Mazurek Dąbrowskiego jest wzruszającą pieśnią patriotyczną, a dla wielu polski hymn jest jednym z najpiękniejszych hymnów państwowych na świecie. Współczesna wersja nieco różni się od oryginalnej, którą w 1797 roku napisał Józef Wybicki. Od 26 lutego 1927 r. Mazurek Dąbrowskiego stał się hymnem narodowym.

 

 - Naszym obowiązkiem jest propagowanie  wśród młodzieży historii i uświadamianie jej, jak ważne wydarzenia miały miejsce dla naszego kraju 100 lat temu. Dlatego też zgłosiliśmy się do udziału w przedsięwzięciu śpiewania hymnu na 100-lecie niepodległości. Nasza placówka przez cały rok pamięta o rocznicy odzyskania wolności i organizuje różne akcje nie tylko w centrum, ale również bierze udział w uroczystościach, które odbywają się na terenie miasta i gminy - podkreśla Krystian Piasecki, dyrektor CKiW OHP.

 

Zanim młodzież zaśpiewała Mazurka Dąbrowskiego - odbyła się  prelekcja związana z historią setnej rocznicy odzyskania niepodległości, którą przedstawił dyrektor Krystian Piasecki. Później fragmenty Roty, wiersze Cypriana Kamila Norwida i pieśni patriotyczne zaprezentowali uczniowie centrum. 

 


Zapytaj prawnika
Reklama - Ciesielstwo - Dekarstwo - Pokrycia dachowe | Sławomir Głód


W ślubnym informatorze znajdziesz artykuły, porady dotyczące organizacji ślubu, wesela oraz wieczoru kawalerskiego lub panieńskiego.

W ślubnym informatorze znajdziesz artykuły, porady dotyczące organizacji ślubu, wesela oraz wieczoru kawalerskiego lub panieńskiego.

Informacja na temat reklamy w pleszewskiej gazecie internetowej


Informacja na temat reklamy w pleszewskiej gazecie internetowej


Polub nas na Facebooku

Reklama internetowa - Zamów reklamę!

iJarocin.pl reklamy iJarocin.pl reklama w sieci gazet