iPleszew.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej


PsiaArka Krotoszyn - Szkolenie Psów
Reklama zakładki na temat rynku pracy i możliwości zamieszczenia ogłoszenia

Partner gazety internetowej iPleszew.pl
Informacja na temat reklamy w gazecie iPleszew.plInformacja na temat reklamy w gazecie iPleszew.pl
Informacja na temat reklamy w gazecie iPleszew.pl

Informacja o możliwości zareklamowania się w gazecie iPleszew.pl
Informacja na temat reklamy w gazecie iPleszew.pl

Sobota
23
czerwiec
2018
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Poradnik

Wybieramy ogrodzenie

2017-03-11 10:04:00

Praktycznie każdy dom czy działka posiada ogrodzenie. Na co więc zwrócić uwagę przy wyborze płotu?

Ogrodzenia są tak samo różne jak budynki. Bywają ładne, przykuwające oko, ale też nie brakuje tych mało estetycznych. Ale prawda stara jak świat mówi, iż o gustach się nie dyskutuje. Wszak ilu klientów - tyle gustów. Każdy z nas  wybiera to, co lubi, z czym dobrze się czuje, co mu najbardziej odpowiada. Jedni wolą przepych i ozdoby, inni preferują klasykę i minimalizm. Pamiętajmy jednak, że ogrodzenia powinny być nie tylko estetyczne, ale także funkcjonalne.

Ogrodzenie wytycza granice naszej posesji, chroni przed intruzami i niechcianymi spojrzeniami. Powinno więc stanowić jedność z domem i otaczającym go ogrodem, o ile takowy posiadamy. I tu, w zależności od tego, co kto lubi, mamy spory wybór materiałów.

 

Płoty kute

Takie płoty idealnie pasują do nowoczesnych domów, ale także i starych willi. Dobrze dobrane ogrodzenie kute podkreśli urodę domu. Musimy tylko zwrócić uwagę, by płot miał ten sam styl co budynek. Jeśli dom ma zdobienia, to płot także może posiadać delikatne elementy ozdobne. Najważniejsze, aby zachować umiar.

 

Ogrodzenie metalowe

Siatka, którą podtrzymują metalowe słupki, stanowi najtańsze metalowe ogrodzenie. Jeśli chcemy cieszyć się jej pięknym wyglądem przez długi czas, należy pamiętać o odpowiednim zabezpieczeniu poprzez ogniowe ocynkowanie i pomalowanie przed korozją.

 

A może drewniane?
Drewno wymaga zabezpieczenia preparatami impregnującymi, które chronią je przed czynnikami zewnętrznymi (pogodą, pleśnią grzybami itp.). Najlepszym rodzajem impregnacji jest ta wykonana pod ciśnieniem. Najlepszym materiałem na takie ogrodzenie jest drewno świerkowe lub sosnowe.

 

Ogrodzenie murowane i z kamienia
Taki rodzaj płotu zapewnia dyskrecję i chroni przed niechcianymi spojrzeniami. Kamień jest materiałem, który bardzo ładnie się prezentuje, doskonale komponuje się i z nowoczesnym, i ze starodawnym budynkiem. Kamienie są materiałem twardym, dlatego jeśli dom jest mały, nie należy go przytłaczać zbyt wysokim murem.

 

Żywopłot

To propozycja dla osób, które lubią otaczać się zielenią. Jeśli mamy sporo czasu i rośliny będą często przycinane, warto posadzić żywopłot w dwóch rzędach, jeśli jednak posadzimy iglaki typu jałowiec, modrzew czy świerk, wystarczy jeden ich rządek. Warto wiedzieć, że na zadowalający nas efekt będziemy musieli poczekać. Zalet takiego płotu jest wiele: tłumi dźwięki, zatrzymuje zanieczyszczenia, a przede wszystkim współgra z otaczającym dom ogrodem.

Zapytaj prawnika


Informacja na temat możliwości reklamy w informatorze budowlanym
Informacja na temat reklamy w gazecie iPleszew.pl

Informacja na temat możliwości reklamy w informatorze ślubnym
Informacja na temat reklamy w gazecie iPleszew.pl
Informacja na temat reklamy w gazecie iPleszew.pl
Informacja na temat reklamy w pleszewskiej gazecie internetowej

iJarocin.pl reklamy iJarocin.pl reklama w sieci gazet