iPleszew.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej


PsiaArka Krotoszyn - Szkolenie Psów









Poniedziałek
19
luty
2018
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28

Pleszew

Wybrali najpiękniejsze... (zdjęcia)

2017-12-19 08:49:03

Zdjęcie: P. Fehler
Tuż przed Świętami w Pleszewie odbył się finał Wielkopolskiego Konkursu Plastycznego na Najpiękniejszą Kartkę Bożonarodzeniową. Z kilku tysięcy prac nagrodzono 120 najpiękniejszych.

XXI Finał Konkursu na Najpiękniejszą Kartkę Bożonarodzeniową pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Wielkopolskiego Marka  Woźniaka oraz Burmistrza Miasta i Gminy Pleszew Mariana Adamka odbył się 16 grudnia w pleszewskim kinie HEL. 
 
 
Tradycyjnie uroczystość wręczenia nagród poprzedził koncert piosenek świątecznych, kolęd i pastorałek w wykonaniu utalentowanych solistów Akademii Piosenki działającej w Domu Kultury w Pleszewie. Wystąpili: Natalia Kubiak, Angelika Śpitalniak, Anna Kulza, Zuzanna Klötzel, Aleksandra Jurga, Dominika Wojciechowska oraz Igor Borowski. 
 
 
Na konkurs nadesłano 3 413 prac z 307 placówek szkolnych, instytucji oświatowych, kulturalnych, Warsztatów Terapii Zajęciowej, Środowiskowych Ośrodków Samopomocy i  od uczestników indywidualnych. Jury konkursu 
nagrodziło łącznie 120 kartek przyznając nagrody główne, nagrody specjalne i wyróżnienia w 5 kategoriach wiekowych. Nagrodę specjalną przyznał także Dyrektor Domu Kultury w Pleszewie dla placówki, z której pochodzi największa liczba nagrodzonych i wyróżnionych prac. 
 
 
KATEGORIA I PRZEDSZKOLA -794 prace.
           NAGRODY
I. Matylda Nabzdyk - KOŹMIN WLKP.
II. Lena Pawlak - RYCHNÓW
III. Aleksander Szpek - PLESZEW
 
Marlena Kołaczkowska - nagroda Marszałka Woj.Wlkp – KOŹMIN WLKP.
Amelia Siuda - nagroda Burmistrza MiG Pleszew – KUCZKÓW
 
 
WYRÓŻNIENIA
1.Fabian Kwiryng - RYCHNÓW
2.Lena Borowska - PIŁA
3.Julia Szczęsna - MARCHWACZ
4.Natalia Podlarz - KOŹMIN WLKP.
5.Kamila Wiśniewska - RYCHNÓW
6.Jeremi Talaga - KOŹMIN WLKP.
7.Aleksander Pawłowski - TACZANÓW DRUGI
8.Gabriela Kmieć - RYCHNÓW
9.Milena Kaźmierczak - SIEDLEMIN
10.Wiktoria Żarnowska - PLESZEW
11.Kacper Kozłowski - PIŁA
12.Szymon Grygiel - GRAB
13.Andżelika Guderczyk - DOBRA
14.Krystian Rybicki - KŁODAWA
15. Lena Szymańska - MARCHWACZ
16.Lena Szulc - PRUSY
17.Jasmina Cyganek - KOZIEGŁOWY
18.Jan Flejsierowicz - ŁĄKOCINY
 
 
KATEGORIA II SZKOŁA PODSTAWOWA - 800 prac
 
NAGRODY
I. Joanna Tomczak - KOŹMIN WLKP.
II. Julia Wytwer - KALISZ
III. Mateusz Nicke - JAROCIN
 
Maksymilian Sójka - nagroda Marszałka Woj. Wlkp.  -  PLESZEW
Helena Parucka - nagroda Burmistrza MIG Pleszew -  POZNAŃ
 
 
WYRÓŻNIENIA
 
  1.Zofia Zawada - KUCZKÓW
2.Kacper Grześkowiak - SIEDLEMIN
3.Maria Kmieciak - KOŹMIN WLKP.
4.Wojciech Szymura - KOŹMIN WLKP.
5.Junona Bugajna - KOWALEW
6.Julia Kędzierska - SUCHY LAS
7.Bartosz Kornek - SIEDLEMIN
8.Kornelia Tomaszewska - UJŚCIE
9.Julita Tomalka - SIEDLEMIN 
10.Julia Banaszak - JAROCIN
11.Miłosz Milewski - KALISZ
12.Michał Cichorek - RYCHNÓW
13.Malwina Talarek - KALISZ
14.Martyna Grala - JANKÓW PIERWSZY
15.Filip Taczała - KWILEŃ
16.Arkadiusz Radomski - PLESZEW
17.Jakub Kornek - SIEDLEMIN
18.Krystian Niciejewski - RYCHNÓW
19. Aleksander Kubicki - RYCHNÓW
 
 
KATEGORIA III KLASY IV-VI SZKOŁA PODSTAWOWA - 1.169 prac
 
NAGRODY
I. Agata Wolińska - PLESZEW
II. Jadwiga Bień - POZNAŃ
III. Julia Erber – SOMPOLNO
 
Rafał Przepiórka - nagroda Marszałka Woj. Wlkp. - RYCHNÓW
Eliza Kubicka - nagroda Burmistrza MiG Pleszew - OSTRÓW WLKP.
 
 
WYRÓŻNIENIA
1.Hubert Kubicki - RYCHNÓW
2.Zuzanna Gaździak - POZNAŃ
3.Mateusz Trzmiel - OSTRÓW WLKP.
4.Magdalena Wojciechowska - STRZAŁKÓW
5.Natalia Wolarz - BRZEZINY
6.Wiktoria Iwańska - JANKÓW PIERWSZY
7.Daria Kawalec - KOŹMIN WLKP.
8.Wiktoria Kasałka - OSTRÓW WLKP.
9.Małgorzata Bartz - POZNAŃ
10.Julia Bierła - JAROCIN
11.Hubert Markiewicz - PLESZEW
12.Ewelina Grzesiak - BRZEZINY
13.Maja Król - PIŁA
14.Agata Kuzia - KOŹMIN WLKP.
15.Lilianna Gajewska - MARCHWACZ
16.Julia Sikora - ŚWINKÓW
17.Dominika Bąk - SZAMOTUŁY
18.Natalia Pokrywa - OSTRÓW WLKP.
19.Maja Filipowicz - RYCHNÓW
20.Agata Szymczak - DOBRZYCA
  21.Sandra Matuszek  - MIĘDZYCHÓD
 
 
KATEGORIA IV GIMNAZJUM -  425 prac
 
NAGRODY
I. Julia Przybyłek - OSTRZESZÓW
II. Andżelika Duczmal - WIERZBNO
III. Hanna Boch - KRZYŻ WLKP.
 
Bartosz Plewinski- nagroda Marszałka Woj. Wlkp. - BIAŁOŚLIWIE
Eliza Szczepaniak- nagroda Burmistrza MiG  Pleszew  -   WIERZBNO
 
 
WYRÓŻNIENIA
Zuzia Nowak - ZBĄSZYŃ
Maja Dziubczyńska - POZNAŃ
Zuzanna Pieczul - PIŁA
Wiktoria Rurek - PIŁA
Martyna Dach - PIŁA
Zuzanna Strzelczyk - SZAMOTUŁY
Oliwia Banachowska - TACZANÓW DRUGI
Karolina Mikołajczak - JAROCIN
Mateusz Raźniak - JAROCIN
Aleksandra Przerwa - ODOLANÓW
Oliwia Kląskała - TACZANÓW DRUGI
Katarzyna Pasternicka - OSTRÓW WLKP.
Aleksadra Nowak - SIEDLEMIN
AGATA Urbaniak - PLESZEW
Amelia Skrzypczak - PLESZEW
Damian Sajnaj - ZAKRZEWO
Agnieszka Siecińska - TACZANÓW DRUGI
Milena Sójka - PLESZEW
Antonina Kondracka - PLESZEW
Julia Mikołajczak - SIEDLEMIN
Gabriela Cichy - PLESZEW
 
 
KATEGORIA V SZKOŁY PONADGIMNAZJALNE I DOROŚLI -  225 prac
 
NAGRODY
I. Karol Kuśniewski -  RYDZYNA
II. Julia Łuczak - PLESZEW
III. Natalia Kaźmierczak - POZNAŃ
 
Marta Wojtkowiak - nagroda Marszałka Woj. Wlkp. - PACANOWICE
Remigiusz Dolata - nagroda Burmistrza MiG Pleszew - SŁUPCA
 
 
WYRÓŻNIENIA
Magdalena Kuświk - KALISZ
Martyna Sokołowska - KALISZ
Mikołaj Szubert - OSTRÓW WLKP.
Wiktoria Gibas - GNIEZNO
Szymon Malesza - RYCHWAŁ
Karolina Kwaśniewska - KOŚCIELEC
Damian Gawroński - RUSKO
Wiktoria Borzykowska - POZNAŃ
Karolina Zagajewska - POZNAŃ
Mariusz Bartkowiak - GIZAŁKI
Ireneusz Setecki - KUCHARY
Jakub Kazur - PLESZEW
Julia Michalak - KALISZ
Aleksandra Miara - PLESZEW
Maja Gruszka - PIŁA
Julia Osińska - JAROCIN
 
 
Nagroda Dyrektora Domu Kultury w Pleszewie dla jednostki, instytucji kultury lub szkoły za największą liczbę nagrodzonych i wyróżnionych prac: Szkoła Podstawowa w Rychnowie. 
Wszystkie nagrodzone i wyróżnione prace będą prezentowane na wystawie pokonkursowej w dniach od 16.12.2017 do 08.01.2018 roku w holu kina Hel w Pleszewie. 
Głównym organizatorem konkursu jest Dom Kultury w Pleszewie. 


Fotorelacja


Zapytaj prawnika













Dyżur Aptek w Pleszewie