iPleszew.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej
rotator reklamuj się w gazecie internetowej




PsiaArka Krotoszyn - Szkolenie Psów
Reklama zakładki na temat rynku pracy i możliwości zamieszczenia ogłoszenia

Partner gazety internetowej iPleszew.pl
Informacja na temat reklamy w gazecie iPleszew.pl



Informacja na temat reklamy w gazecie iPleszew.pl
Informacja na temat reklamy w gazecie iPleszew.pl

Informacja o możliwości zareklamowania się w gazecie iPleszew.pl
Informacja na temat reklamy w gazecie iPleszew.pl





Wtorek
25
wrzesień
2018
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Pleszew

Za nami zjazd żółnierzy!

2017-10-18 08:10:00

Zdjęcie: Tadeusz Szajda
W sobotę po raz ósmy w Pleszewie odbył się zjazd koleżeński byłych pracowników jednostki wojskowej, która została zlikwidowana w 1993 roku. W uroczystości wzięło udział blisko sto osób, które przez lata były związane z 20 Pułkiem Artylerii Przeciwpancernej. Współorganizatorem imprezy było Centrum Kształcenia i Wychowania OHP.

Główne uroczystości zjazdu koleżeńskiego odbyły się  przy pomniku "Chwała Artylerzystom", przy którym honorowy posterunek pełnili  członkowie Drużyny Tradycji 70 Pułku Piechoty. Tam zaproszone delegacje wojskowych, mieszkańców, samorządowców oraz uczniów  pleszewskiego CKiW OHP złożyły kwiaty. Nie zabrakło również wspomnień o tych, którzy już odeszli na wieczną wartę.

 

Takie spotkania odbywają się w Pleszewie co dwa lata. I jak widać jest potrzeba ich organizowania. Za każdym razem frekwencja jest naprawdę duża i widać, że każdy, kto przyjeżdża na zjazd koleżeński z sentymentem wspomina czasy spędzone  w 20 Pułku Artylerii Przeciwpancernej. A do Pleszewa przyjeżdżają ludzie z całej Polski, bo po odejściu z jednostki los rzucił ich w różne zakątki kraju. Poza tym jest to też doskonała okazja do nauki historii dla naszej młodzieży, która również brała udział w uroczystościach. W trakcie zjazdu   uczniowie Centrum mieli okazję porozmawiać z żołnierzami na temat zbliżającej się setnej  rocznicy odzyskania przez Polskę niepodlegości - podkreśla Krystian  Piasecki, dyrektor  CKiW w Pleszewie.  

 

Tradycyjnym punktem zjazdu za każdym razem jest pamiątkowe zdjęcie, wykonywane przed dawnym Kasynem Wojskowym, a dziś już Ośrodkiem Szkoleniowym.

 

Wspólna fotografia to pamiątka dla wszystkich uczestników, bo  wielu z nich pojawia się regularnie na naszych zjazdach. Niestety, za każdym razem zaczyna też brakować niektórych osób. Jednym stan zdrowia nie pozwala na przyjazd, innych już nie ma wśród nas. Dlatego też co dwa lata  wspominamy ich wszystkich - dodaje Florian Siekierski, organizator z ramienia  20 Pułku Artylerii Przeciwpancernej w Pleszew.

 

Jedną z atrakcji zjazdu były też zawody, które odbyły się na strzelnicy pleszewskiego Bractwa Kurkowego. Zawodnicy walczyli w nich o zjazdowy puchar. Z kolei popołudnie i wieczór to był czas na wspomnienia podczas rozmów towarzyskich, które odbyły się w Kasynie. Tam też można było obejrzeć m.in. kroniki pułku wraz z pamiątkami po jednostce. Nie zabrakło też chętnych do zwiedzenia terenu Centrum Kształcenia, które po likwidacji jednostki przejęło teren tworząc placówkę szkoleniowo-edukacyjną dla młodzieży z całego kraju.



Fotorelacja


Zapytaj prawnika


Informacja na temat możliwości reklamy w informatorze budowlanym
Informacja na temat reklamy w gazecie iPleszew.pl

Informacja na temat możliwości reklamy w informatorze ślubnym
Informacja na temat reklamy w gazecie iPleszew.pl




Informacja na temat reklamy w gazecie iPleszew.pl
Informacja na temat reklamy w pleszewskiej gazecie internetowej





iJarocin.pl reklamy iJarocin.pl reklama w sieci gazet