iPleszew.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej
rotator reklamuj się w gazecie internetowej
rotator reklamuj się w gazecie internetowej

Reklama: Ogrodzenia - Balustrady - Bramy - Furtki - Dekoracje : niezlymotyw.pl

PsiaArka Krotoszyn - Szkolenie Psów
Reklama zakładki na temat rynku pracy i możliwości zamieszczenia ogłoszenia

Partner gazety internetowej iJarocin.pl
Informacja na temat reklamy w gazecie iPleszew.pl

Informacja na temat reklamy w gazecie iPleszew.pl


Niedziela
17
luty
2019
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
Oświata

Zabawki z dawnych czasów

2019-02-07 08:57:44

Czym bawili się rodzice i dziadkowie? Jakie zabawki były modne kilka dekad temu? Czy przetrwały do dzisiaj i w jakiej formie? O tym mogli się przekonać uczniowie Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Pleszewie, którzy obejrzeli wystawę "Beztroskie lata dzieciństwa" w Muzeum Ziemi Pleszewskiej.

Ekspozycję  w większości stanowiły zabawki wypożyczone z Miejskiego Muzeum Zabawek w Karpaczu, jednak nie zabrakło też eksponatów pochodzących ze zbiorów pleszewskiego muzeum.  
 
 
- Wystawa „Beztroskie lata dzieciństwa” wprowadza nas w świat, w którym może się odnaleźć i starszy i młodszy gość naszego muzeum. Przecież w każdym z nas dorosłych jest coś z dziecka, a w dziecku znajdziemy coś z dorosłego - czytamy na stronie Muzeum Regionalnego. 
 
 
- Dla naszych podopiecznych wystawa była sporą niespodzianką. Uczniowie z niemałym zaciekawieniem oglądali stare eksponaty, którymi  bawili się niegdyś  ich dziadkowie i rodzice. Wspominali również  bajki z dzieciństwa  i  swoje ulubione zabawki. W ich wypowiedziach pojawiał się również temat własnoręcznie wykonywanych zabawek przez nich samych oraz rodziców, gdy ci byli jeszcze dziećmi. Ku zaskoczeniu młodzieży okazało się, że wiele z nich wcale nie zniknęło, a jedynie zmieniło swą formę gdyż istnieją jako aplikacje w telefonach - wyjaśnia Joanna Gottowt, wychowawczyni młodzieży.  
 
 
A na wystawie można podziwiać m.in. lalki z różnych epok, konie na biegunach, zabawki edukacyjne i  zręcznościowe. Nie brakuje też  ołowianych żołnierzyków czy  kręcących  się karuzel. Wszystkie zachwycają precyzją  wykonania i biją jakością na głowę współczesne zabawki, najczęściej produkowane masowo  z kiepskich materiałów.  
 
 

Zapytaj prawnika


Informacja na temat reklamy w gazecie iPleszew.pl

Informacja na temat reklamy w gazecie iPleszew.pl
Informacja na temat reklamy w pleszewskiej gazecie internetowej

iJarocin.pl reklamy iJarocin.pl reklama w sieci gazet