iPleszew.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej


PsiaArka Krotoszyn - Szkolenie Psów

Piątek
15
grudzień
2017
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Strzelectwo

Zawody LOK w Ludwinie

2017-10-10 10:10:00

Wielkopolska Organizacja Wojewódzka LOK im. Powstańców Wielkopolskich, Rejonowa Organizacja LOK wraz z Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Pleszewie byli organizatorami 43. Centralnych Zawodów Strzeleckich Ligi Obrony Kraju, które odbyły się pod patronatem Wojewody Wielkopolskiego Zbigniewa Hoffmana.

Na zawody strzeleckie w dniach od 6 do 8 października przyjechali zawodnicy z 15 województw. Impreza odbywała się na strzelnicy bojowej LOK Karczemka. Inauguracji dokonał prezes WOW LOK płk Ryszard Wiliński składając meldunek prezesowi Ligi Obrony Kraju  ppłk Jerzemu Salamusze o gotowości rozpoczęcia zawodów. Powitano też zaproszonych gości. Podziękowanie za zaproszenie  na zawody przysłali również Poseł RP Tomasz Ławniczak i Jan Mosiński, wyrażając uznanie wszystkim zaangażowanym w organizację imprezy, której rolą jest  doskonalenie umiejętności  strzeleckich członków LOK, jak również przyczynianie się  do popularyzacji  społeczeństwie strzelectwa sportowego.

 

- Udział w strzelaniu wzięło 17 drużyn składających się z 3 zawodników. Każdy z nich  walczył o indywidualny tytuł najlepszego zawodnika w trójboju ogniowym/pcz i tytuł najlepszego zespołu w trójboju oraz o tytuł mistrza wieloboju w ocenie zespołowej (w klasyfikacji generalnej). Każdy strzelał z pistoletu wojskowego, karabinu wojskowego i rzucał też granatem F -1 - powiedział płk Ryszard Wiliński.

 

Ideą zawodów było doskonalenie umiejętności strzeleckich członków LOK, bezpośredniej rywalizacji sportowej oraz wymiana doświadczeń pomiędzy klubami i zawodnikami w zakresie rozwijania strzelectwa i sprawności fizycznej. Ważne było również  zacieśnianie koleżeńskich więzi w środowisku strzeleckim  utrzymywanie i rozwijanie kontaktów z kadrą zawodową Sił Zbrojnych RP, a także ze stowarzyszeniami współpracującymi. Zmaganiom zawodników przyglądali się też podopieczni Centrum Kształcenia i Wychowania OHP, którzy sami mają okazję uczestniczyć w Kole Strzeleckim działającym przy placówce. Treningi odbywają się na strzelnicach należących do LOK i Bractwa Kurkowego.

 

Uroczyste zakończenie zawodów odbyło się w Ośrodku Szkoleniowym "Kasyno" należącym do CKiW OHP w Pleszewie. To tam zwycięzcy  otrzymali puchary  i dyplomy. Wręczali je m.in. samorządowcy miasta i gminy oraz powiatu, radni sejmiku województwa Wielkopolskiego. Wśród nich był również dyrektor CKiW OHP w Pleszewie, który wręczał puchary za drużynowy  trójbój strzelecki.

 

Tego rodzaju zawody odbywają się w naszym ośrodku nie po raz pierwszy. Bardzo nas to cieszy, że akurat my jesteśmy współorganizatorami imprezy, bowiem sami staramy się też propagować wśród naszej młodzieży ducha sportowej rywalizacji. Nasza placówka również chętnie korzysta ze strzelnic sportowych należących do LOK. Ostatnio gościliśmy młodzież z Wielkopolski i województwa zachodniopomorskiego, która rozegrała swoje zawody strzeleckie. A w przyszłym roku podobne zawody, jakie miały miejsce w weekend zostaną zorganizowane dla naszych uczestników z okazji 60 rocznicy powstania OHP. -  dodał Krystian Piasecki, dyrektor CKiW OHP w Pleszewie.

 

Krystian Piasecki został wyróżniony Porcelanowym Krzyżem za zasługi dla Klubu Żołnierzy Rezerwy. Oprócz niego odznaczenia otrzymali: ppłk Paweł Maziec, komendant placówki straży granicznej Poznań - Ławica; ppłk Marek Kosicki, komendant WKU w Kaliszu; mjr SG Robert Kaczmarek, komendant placówki straży granicznej w Kaliszu; ppłk Jarosław Grzesznik, dowódca 16 Jarocińskiego Batalionu Remontu Lotnisk; ppłk Piotr Sztrom, komendant Wydziału Żandarmerii Wojskowej w Poznaniu; Leszek Bierła, radny Sejmiku Województwa Wielkopolskiego. Odznakę honorową za wybitne zasługi dla Ligi Obrony Kraju otrzymali: Tadeusz Rak i Maciej Stebach, a Złoty Krzyż otrzymał  starosta pleszewski Maciej Wasielewski.Fotorelacja


Zapytaj prawnika
Dyżur Aptek w Pleszewie