iPleszew.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej


Reklama - COLORSHIRT.PL - Nadruki na koszulki, gadżety reklamowe z nadrukiem dla firm

Reklama: Ogrodzenia - Balustrady - Bramy - Furtki - Dekoracje : niezlymotyw.pl

Sprawdź najświeższe wydarzenia z lokalnych dróg oraz inne ważne informacje dotyczące bezpieczeństwa.

PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Informacje o rynku pracy w powiecie pleszewskim.


Informacja na temat reklamy w gazecie iPleszew.pl


Reklama internetowa w gazecie
Środa
17
lipiec
2019
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31Pleszew

Zielono w centrum

2019-03-20 09:38:10

17 marca przypada dzień patrona Irlandii - Świętego Patryka. I to właśnie ta okazja stała się pretekstem dla uczniów z Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Pleszewie do zorganizowania tygodnia irlandzkiego.

Dzień Świętego Patryka obchodzony jest z okazji upamiętnienia misjonarza, który zasłynął z krzewienia w Irlandii chrześcijaństwa. Co ciekawe, świętowanie odbywa się nie tylko na Zielonej Wyspie, ale i też w wielu innych krajach europejskich. Tego dnia dominuje tam kolor zielony nie tylko w strojach, ale i też w menu, bowiem warzywa i owoce tego koloru mają wówczas pierwszeństwo przed innymi. Również od jakiegoś czasu Polska przyłączyła się do obchodzenia tego dnia. 
  

- W naszej szkole trwał "zielony tydzień" poświęcony patronowi Irlandii. Młodzież na lekcjach języka angielskiego poznawała kulturę, symbole i zwyczaje kojarzone z tym krajem i oczywiście  z Dniem Świętego Patryka. Uczniowie rozwiązywali  też różne quizy i zagadki, które przybliżały im historię Szmaragdowej Wyspy. Szkolne obchody miały też jeszcze jeden cel - integrację uczniów, którzy przy wykonywaniu prac musieli ze sobą współpracować - wyjaśnia Marta Trzaska, anglistka ucząca młodzież z CKiW w Pleszewie. 

  

Oczywiście nie zabrakło też dekoracji związanych ze świętem. Klasa językowa została ozdobiona zielonymi, trójlistnymi koniczynami. I zrobiono to nie bez powodu, bowiem roślina ta jest symbolem Irlandii. Uczniowie wykonali również dominujące w zieleń plakaty kojarzące się z osobą świętego Patryka. 

 FotorelacjaPolub nas na Facebooku

W ślubnym informatorze znajdziesz artykuły, porady dotyczące organizacji ślubu, wesela oraz wieczoru kawalerskiego lub panieńskiego.

W ślubnym informatorze znajdziesz artykuły, porady dotyczące organizacji ślubu, wesela oraz wieczoru kawalerskiego lub panieńskiego.

Zapytaj prawnika
Reklama - Ciesielstwo - Dekarstwo - Pokrycia dachowe | Sławomir Głód


Informacja na temat reklamy w pleszewskiej gazecie internetowej


iJarocin.pl reklamy iJarocin.pl reklama w sieci gazet